Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

F-CM 760 ile F-CM 770 aynakol arasındaki farklar nelerdir?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Balkır Şimşekkan tarafından paylaşıldı.

1. Balkır Şimşekkan

Balkır Şimşekkan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba 2 aydır bisiklete biniyorum bu konuda oldukça yeniyim özellikle donanım upgrade konularında çok öğrenmem gereken şey var. Bu iki aylık dönemde internetden yaptığım araştırmalarda shimano xtr nin oldukça iyi xt nin onun bir alt grubu ve daha sonra slx lx deore vb gittiğini öğrendim ( yanlışım varsa düzeltin:rolleyes: ) . Bende aldığım bisikletin bazı parçalarını daha üst versiyonlarıyla değiştirmeye başladım işe Teker setiyle başladım sonra aynakolumu değiştirmek için araştırma yaptım ( ozaman daha bu forumdan haberim yoktu maalesef :( ) belirttiğim gibi xt ve xtr donanımlarının çok üst düzey komponentler olduğunu bi kaç yere bakınca hemen anlıyorsunuz xtr hem fiyat hem performans bakımından bana biraz fetiş gibi gelmişti önceleri yani ben tutup yarışlara filan giricek değildim o yüzden seçimlerimi xt yapmaya karar verdim sanırım bundan sonrada xt yapıcam ama yavaş yavaş araya bir kaç tane xtr sıkıştırmak istemeye başladım forumunuzu inceledikten sonra :)

Benim sorum şu ben Xt aynakol aldım FCM 760, neden bunu aldım... ?? bilmem xt aynakol istedim satıcı bunu verdi bende peki tamam dedim ve bunun bir yeni modeli FCM 770 olduğunu burada forumunuzda öğrendim. şimdi içime kurt düştü FCM 770 ile FCM 760 arasındaki temel farklar neler çok farklımı 2 ürün birde burada bir arkadaşım xt fcm 760 aynakol aradığını yazmış ona sormak istiyorum neden fcm 760 fiyat/performans eşiği iyimidir o yüzdenmi acaba merak ettim cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim

2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    m770 yanılmıyorsam 30gr kadar m760'dan daha hafif. Ayrıca orta dişli krom kaplı. Daha yeni olması bir iki ufak tefek şeyler haricinde Tech. Türk'ün dediği gibi aman aman bir fark yok. Yalnız satın aldığın yer m770 fiyatına m760 verdiyse yakasına yapış derim :) Arada %20-25 gibi bir fiyat farkı vardı en son.

3. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    770 serisinde orta dişlide krom değil, karbon ve çelik kullanılmış diye biliyorum ben. Daha uzun ömür ve sessiz vites geçişi sağlıyor gibi yazılar da okudum. Başka bir yazınıza da böyle bir yorum yapmıştım, size muhalefet oluyormuş gibi hissettim kendimi. :) Öyle bir durum yok tabi. :D

Sevgili Balkır; upgrade konusuna gelince, en doğru tercihi yapmışsınız. XT fiyat/performans olarak ideal bence. 770/760 konusunu da çok kafaya takmayın, güzel bir aynakol modeli almışsınız. Çok ciddi bir fark yok. Hayırlı olsun...

4. Balkır Şimşekkan

Balkır Şimşekkan Yeni Üye

Seviye:
    Yok Güney uygun fiyata aldım dediğin gibi 770 daha yüksek fiyatlı . teşekkürler arkadaşlar yorumlarınıza en azından bunu duymak istemiştim .

Bu sabahki kaşıntımın hasılatı olarakda Xt ruble CS-M 770 ve Blackburn delphi 4,0 wireless km saati alarak tamamlamış bulunmaktayım :cool: şimdi evde kaşıntısı geçmiş bir bisiklet sever olarak blackburn un manuel ini okuyorum:D

5. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer o arayan arkadaş ben isem :D sebebim şu; M 760 ların daha sağlam ve uzun ömürlü olduklarını duydum.Fiyatlarının daha mâkul olduğunu gördüm.Ve görsellik olarak benim zevkime ve bisikletime daha uygun olduğunu düşündüğüm için 760 ı tercih ediyorum. :)

6. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de görsel olarak 760 serisinin daha agresif göründüğünü ve göze daha hoş geldiğini düşünüyorum.:) Ama daha uzun ömürlü olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa aynıdır ömürleri, ya da yeni seri daha uzun ömürlüdür. 760 serisi bir önceki seri olduğu için, fiyatı da uygun oluyor. Ben de alacak olsam 760 alırdım.