Ezdiği bisikletlinin ailesinden araba masrafını istedi

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Yarın öbür gün birisi bize çarptığında arabasının masrafını bile isteyebilirmiş.Hem adamcağızı öldü hemde böyle iğrenç bir davranışta bulun.Olayın videosunu baş sayfaya ekliyorum.

Change.orgda kampanya başlatılmış imzalamak isteyenler varsa
(link)

http://d.yenihaberden.com/news/189176.jpg
Kocasının ölümüne neden olan şahıs 50 bin TL araba masrafı istedi

Konya’da dört ay önce lüks bir otomobilin bisiklete çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında kocası ölen kadın, sürücünün kendilerine 50 bin liralık araba masrafı davası açmasıyla ikinci kez yıkıldı.

A+A-
Kaza, 12 Mayıs 2016 tarihinde merkez Karatay ilçesi Adana Çevreyolu Matbaacılar Altgeçidi’nde meydana gelmişti. İddiaya göre, Konya'nın tanınmış iş adamının oğlu Mehmet Ali Y. (21) idaresindeki 42 BJK 26 plakalı lüks otomobil, bisikleti ile ilerleyen emekli astsubay Orhan Özdemir’e (55) alt geçit çıkışında arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce uzağa fırlayan bisiklet sürücüsü Orhan Özdemir ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Otomobilde oluşan hasarın masrafını almak için dava açtılar
Kazada Orhan Özdemir’in hayatını kaybetmesinin ardından otomobil sürücüsü Mehmet Ali Y. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye çıkan Mehmet Ali Y. bisiklet sürücüsüne arkadan çarpmasına rağmen az kusurlu bulunarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kocasının ölümüne sebep olan kişinin serbest bırakılması üzerine acılı eş Müzeyyen Özdemir de hukuk mücadelesi başlattı. Mehmet Ali Y.'nin cezaevine girmesi için uğraş veren Müzeyyen Özdemir, karşı taraftan gelen tazminat davasıyla ikinci şoku yaşadı. Kazada ölen kocasının yasını tutarken bir de karşı tarafın otomobilde oluştuğunu iddia ettiği 50 bin liralık hasarın parasını istemesi acılı eşi ikinci kez yıkıma uğrattı.
Güvenlik kamerasında otomobilin bisiklete hızla vurduğu görülüyor
Mehmet Ali Y. kaza sonrası sevk edildiği nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde hızının 50-55 olduğunu söylediği öğrenildi. Ancak ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinde sürücünün ifadesinin aksine otomobilin hayli hızlı olduğu görülüyor. Bir petrolün güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde beyaz bir otomobilin alt geçitten çıkan bir bisiklete hızlı bir şekilde arkadan çarptığı ve bisikletin metrelerce uzağa fırladığı görüntülerde yer alıyor.
“Eşim resmen katledildi”
Kocasının ölümüne neden olan sürücüden davacı olduğunu söyleyen Müzeyyen Özdemir, "Kaza ne zaman olur. Çarptığın zaman frene basarsın tamam o kazadır. Ama bununki resmen eşimi katletmektir. Eşimi katlettiği için ben bu adamdan davacıyım. İkinci olarak kaza tutanağı tutan polis ağır kusurlu olarak eşimi göstermiş. Araç, bir başka araca arkadan çarptığı zaman çarpan suçlu olduğu halde, eşimi ağır kusurlu nasıl gösteriyor ki. Benim eşim gerçekten feci şekilde can vermiş. Bütün kemikleri kırılmış. İç organları parçalanmış. Her yer kan içinde kalmış halde bulduk biz eşimi. Biz daha eşimi defnetmeden '500 bin lira aileye verdik, aileyi susturduk' deyip de yalan haber yaptılar. Böyle bir şey yok. Biz onlardan bir ekmek parası dahi almadık. Hiçbir şekilde bizim yanımızda olmadılar" diye konuştu.
"Beni yıldırmak için 50 bin liralık dava açtılar"
Eşinin mezarı başında gözyaşı dökerek dua eden Özdemir, kocasının acısı dinmeden 50 bin liralık otomobil masrafı davasıyla ikinci şoku yaşadığını ifade ederek, "Son olarak eşime arkadan çarpan arabanın masrafını üstümüze yıkarak 50 bin lira masrafı ödemek için bize dava açtılar. Ben artık bu aileden de, çevremdeki insanların iki yüzlülüğünden de bıktım. Eğer bu aile benden arabasının masrafını karşılamamı istiyorsa tamam ben razıyım, karşılayacağım. Yalnız eşimi bayram sabahı getirsinler, çocuklarım on dakika görsün. Ben başka bir şey istemiyorum bu aileden. Yapabiliyorlarsa bunu yapsınlar. Biz güçlüyüz her şeyi yaparız demekle bu iş olmuyor. Adalet nerede o zaman. Nerede bu adalet. Ben adalet istiyorum. Eşimin kanının yerde kalmamasını istiyorum. Bunlar sadece beni yıldırmak için davadan geri çekilmem için yapıyorlar. Hiçbir zaman yanımda durmadılar. Hiçbir pişmanlık dahi hissetmediler bunlar" dedi.
(link)

Scudo

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
şu zihniyete cidden yazıklar olsun hem adamın hayatına mal olmuş hemde arabanın masrafını istiyor . Adalet Hak yerini bulur inşallah .

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim anlamadığım ehiyet dersinde söylemişlerdi kurallara göre arkadan çarpan suçludur diye ben mi yanlış biliyorum yoksa bu adam (pardon adam demişim) zengin olduğundan mı rahat

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Çarp, katlet, serbest kal, araba masraflarını iste vay arkadaş. Hangi makam onu serbest bıraktıysa da çarpan "zengin" kadar suçlu memleketteki teröristlerden hiçbir farkı yok bunların

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
o 50 binlik masraf isteyen araç sahibine şöyle esaslı bir dayak atıcan ayak kol kırıcan 50 bin lik hastane masrafı açıp bırakacaksın böyle terbiyesizi..

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazıcak birşey bulamıyorum kanun bozuk insanlar bozuk ülke bozuk sistem bozuk

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Ben diyecek bişey seçemiyorum. Bu gereksiz varlıklar, ülkemin adaletini nasıl parayla satın alır. Bu .........lar vicdanlarını satarak mı kazanıyor bu parayı?Görmüyor mu adalet bakanlığı bu .........ları? Bunu serbest bırakan o hakim, yarın çatır çutur o parayı yerken vicdanı rahat duracak mı? O hakimin cezası ne olacak? Resmen bu zengin ...in işlediği suçun aynısı, resmen suç ortağı. Benim kafam almıyor. Bu adamı görsem orada bağırrım ''bu adam birine arabayla çarparak ölümüne sebep oldu ve serbest kaldı, şimdi de o aileden arabasının tamir parasını istiyor''. Eminim ki ordaki tüm insanlar birleşip bu adamı linç edecektir. Yazık ülkemin adaletine, çok yazık...

• Beğen
Tepkiler: stalker

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@hues
Çarpan kişinin malum partinin gençlik kolları başkanı olduğundan olabilir.Adalet yalnızca zenginler içindir.Bunun birçok örneği var bağdat caddesindeki çiçekçiyi ezen kişide , yine bağdat caddesinde 20 yaşında genç kıza kırmızı ışıkta geçerek çarpanda varlıklı ailelerden oldukları için adalet onlara işlememiş yada biraz geç işlemiştir.Yoksa çiçekçiyi ezen o dangalak 90 gün nasıl kaçabilecek birilerinin yardımıyla saklandı yada verilmek istenmedi.

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Ahmetgitar Gerçekten de öyle. Değerli oksijeni israf ediyorlar yetmiyor pahalı oyuncaklarıyla bir de havayı kirletiyorlar.

Tüccarın oğlu çapkın olursa torunu fakir olur muydu öyle bir söz vardı bu çapkınların oğullarını merakla bekliyoruz

@Ertan M. aynı şekilde karşıdan karşıya geçen yayayı bıçaklayıp yurtdışına kaçan bir "milyonerin" oğlu benim tanıdığım birini de katledip yurtdışına kaçırıldı. Polis evlerine nedense o gece gitmedi ertesi gün de satılık tabelası buldular. Kasten bilerek yapıyorlar bunları olan masumlara oluyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu haberi okuduğumdan bu yana yazıp yazıp siliyorum. Ne diyeyim ki, kelimelerim bitti!

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
fakirsen eger daha ilk okuldan baslar cezalar ama zenginsen bu ülkede adam öldürmek bile serbest .
ya vicdan? para ediyodu onuda sattık.

zorla günaha sokuyolar insanıda günaha girmicem bunlar için.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Biz daha eşimi defnetmeden '500 bin lira aileye verdik, aileyi susturduk' deyip de yalan haber yaptılar. Böyle bir şey yok. Biz onlardan bir ekmek parası dahi almadık. Hiçbir şekilde bizim yanımızda olmadılar"
...
" Ben artık bu aileden de, çevremdeki insanların iki yüzlülüğünden de bıktım. Eğer bu aile benden arabasının masrafını karşılamamı istiyorsa tamam ben razıyım, karşılayacağım. Yalnız eşimi bayram sabahı getirsinler, çocuklarım on dakika görsün. Ben başka bir şey istemiyorum bu aileden. Yapabiliyorlarsa bunu yapsınlar. Biz güçlüyüz her şeyi yaparız demekle bu iş olmuyor. Adalet nerede o zaman. Nerede bu adalet. Ben adalet istiyorum. Eşimin kanının yerde kalmamasını istiyorum."

bir yanda böyle bir olgunlukla, bilgelikle, metanetle bu olayı göğüsleyen bir kadın.
öte yanda kelimelerin anlatmaya yetmeyeceği bir alçaklıkla mazlum, acılı bir aileye böyle bir davayı reva gören, gözünü hırs ve kan bürümüş bir yamyam.

bu ülkede adalet olsa şu herife nefes aldırmaz hayatını karartır. ama yok. ilahi adalet verecek senin cezanı, yatacak yerin yok!

oc.jpg

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
carpan seref yoksunu insanin ne curetle buna giristigi ve neden bir sey yapilmadigina dair bir dipnot:Kendisi konyada akparti genclik kollarinda etkin bir rolde.Sonuc olarak arkasi saglam...
(link)
Ah yalan dunya...