Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eymir ve araç kalabalığı

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında enginayan tarafından paylaşıldı.

1. enginayan

enginayan Üye

Seviye:
    arkadaşlar oranda oturuyorum eymire bisikletle 5 dakikada ulaşıyorum ve sık sık gidiyorum geçtiğimiz pazar ilk kez böyle bir araç trafiği gördüm yollardaki araçlardan bisiklet sürülemiyordu özellikle balıkçının orada trafik kilitlenmişti, eymire sadece üyeler alınmıyormu, yoksa her parayı bastıran giriyormu? (odtü de işi ticarete mi döktü)

2. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eymir'e girmek icin
    * aracın odtu sticker'lı olması
    * araç icinde 1 adet ODTU öğrencisi-calısanı-mezunu olması
    * Rektörlüğe basvuru yapıp eymire giris izni almıs olması

durumlarından sadece biri yeterli diye biliyorum... Her Odtü mensubu'nun iceriye bir arac sokulmasında rol oynadıgnı dusunursek (havalar guzel, arkadaslarıyla bunun tadını cıkarmak istemesi dogal) ya da bu ihtimali de gecip 15bin öğrencisinin bulundugunu düsünüp bunların kendi aralarında gruplanıp gittigini varsayarsak yeterli kalabalıga ulasıyoruz =) Bildigim kadarıyla da giris izni icin basvurdugunuzda, iceride huzuru bozmayacak bir seviyedeyseniz izin almakta zorlanmıyorsunuz diye biliyorum..
    Odtü işi ticarete mi döktü derseniz, bence hayır.. İçerideki tesislerden (kira, kendi tesisi vb) yeterli miktarı cıkarıyordur.. Uğruna savaştıgı bir bölgede 5-10 kuruş için, Onu eline gecirmeye calısanlara koz vermeyecektir..

Bir de kimileri oraya el koyup, "rekreasyon ve dinlenme alanı" olarak tüm Ankara'lılara acmayı düsünüyordu.. Öyle bir durumda senin gördügün manzarayı "in cin top oynuyor" diye nitelendirmek zorunda bile kalabiliriz =) ve Portakalcı girisinden asagı kadar, mangal kokusu ve döşeme taş esliginde inebiliriz.. Ne arazi var ne orman kokusu seklinde.. Buna sükür...

aurora79 bunu beğendi.
  3. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Normal şartlarda Eymir'e giriş için, göl giriş kartı olmak zorunda, öğrencilik, sticker v.s yeterli değil. Ancak hafta sonları rica minnet hocam unuttum, çıkartırıyorum diyenler. Lüks arabasına güvenenler giriyor. Bu pazarki kadar kalabalığı Eymir'de daha önce görmemiştim.

4. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    :) ah bir de girişler tamamiyle ücretsiz ya da izinsiz olsa...o gölceğiz, bu insan baskısını kaldıramıyor ve birkaç yıla kalmaz Eymir i unutun derim...Yazık oluyor..

civil bunu beğendi.
  5. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eymir'e giriş için Eray'ın yazdıkları doğru. Öğrenci kimliği yeterli. Ben defalarca sadece öğrenci kimliği ile iceri koca minibus soktum. İçeride sorun cıkartmayacak gibi görünen kişiler de sanırım komik bir ücret karsılığı iceri alınıyor. Kapıda bilet kesen birilerini görmüştüm. Ama güvenlik bazı tipleri iceri kesinlikle almıyor. Hatta iceri girebilmek için kapıda güvenlikle kavga edenlere şahit oldum.

6. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    İtalik, altı çizili ve bold olarak normal şartlarda diye yazdım. Yani kural böyle der.
    Normal şartlar haricinde (şu andaki gibi) öğrenci de girer mezun da. Kuyumcu da bakkal da.

7. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hocam en az birimiz biryerleri atlıyoruz. Dökümanlarda "Üniversitemiz Eymir Gölü çevresine akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz haricinde girmek isteyenler için ücret karşılığı senelik kart uygulaması yapılmaktadır." diye geçiyor. Hiçbir yerde öğrenciler de kart almalıdır diye resmi bir kural yok. Bakınız link.

Normal şartlar haricinde kuyumcunun da bakkalın da giriş yaptığı konusunda haklısınız.

Saygılar.

8. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Butun Ankara +ve tum diger il vatandaslari yararlanabilse bundan ne cikar,ne demek istediniz simdi???

Güney Tuncer bunu beğendi.
  9. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Haklısın öğrenciler girebiliyor. Öğrencileri okuyan ya da mezun şeklinde ayırmamıştım ben. Dediğin gibi henüz okuyanlar girebiliyor ama mezunlara kart almak şart.

Bozcan bunu beğendi.
  10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aslında bu soru yerinde bir soru ama hani bizim şu meşhur piknikçi zihniyetimiz var ya :), bide bunun yanında içtiğimiz bira, meşrubat şişelerinden ve çöplerinden bir an önce kurutulma isteğimiz, işte tüm bu nedenlerden dolayı tüm Ankara halkının ve diğer il halklarının gölü kullanması vatandaşlarımız için iyi ama lastiği patlamadan bisiklet sürmek, hepsinden önemlisi temiz bir yeşil alana sahip olmak isteyen diğer vatandaşlar içinde bir o kadar kötü olurdu. TRT yolundan göle inerken lütfen yol kenarına dikkat ediniz. Mamak çöplüğünden bir farkı yokyur ama hemen 2 metre sağ tarafı temizdir nedeni ise arada tel örgülerin olmasıdır :(

Göl için her iki tarafın, belediye ve ODTU, mücadelesini haklı buluyorum. ODTU'nin derdi fazla el değmemiş, özellikle temiz bir alan olarak gölü tutmak, belediyenin ise derdi daha çok gelirlerini artırmak şekildedir. Göl etrafından yüklü miktarlarda arsa satın alan bazı vatandaşlarımızın, özellikle çok popüler birinin ve onun oğlunun, dertlerini de unutmamak gerekir bu arada :)

d.berkay, aurora79 ve civil bunu beğendi.
  11. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Göl ne kadar dayanacak bu işkenceye sizce? Pazar günü görmeliydiniz kalabalığı. :(

enginayan bunu beğendi.
  12. enginayan

enginayan Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben pazar günkü trafiği görünce kendimi kızılayda zannettim orada olan arkadaşlar buna katılacaklardır.
    Arabasını dışarı parkeden herkes içeride yürüyüş yapabiliyor ve tesislerden faydalanabiliyor buna bir sorun yok. Eğer oranın mogan vb. piknik alanlarından farklı olmasını istiyorsak örneğin göle araçla giriş için bence bir kota olmalı. yönetim insanları arabalarını dışarıda bırakmaya zorlamalı. Eymir mangal yeri değil yürüyüş hava alma şehrin gürültüsünden ve TRAFİĞİNDEN kurtulup rahatlama yeri olması gerekmiyor MUYDU?

d.berkay ve civil bunu beğendi.
  13. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eger boyle dusunuyorsaniz cozum cok basit,piknik yapilmasini mangal yapilmasini yasaklariz kimseninm burnuna mangal kokusu gelmez

14. oquxx

oquxx Üye

Seviye:
    İyi günler,
    Aynı sorunu yaklaşık 1 ay önce bir pazar günü eşimle beraber bende yaşadım, bu kalabalıkta sürücüler kendi dertlerinde olunca bisikletlere pek dikkat etmiyorlar, can güvenliği nedeniyle artık pazar günleri eğmir i kendime yasakladım.

15. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar eymir sporcuların sporseverlerin ve elit insanların yeri ve öyle olmayada devam edecek .Bu pazar yine eymirdeyiz !

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=39088

Olagan eymir gezilerinin dısında diyorumki göl kıyısı yerine sohbetimizi göl manzaralı bir tepede cimlerde yapalım ve asvalt değil patika gezelim ne dersiniz ;)

Hepinizi bu pazar birlik ve beraberlige davet ediyorum

Buluşma yeri .: 12 Nisan Pazar Saat 08.00 SDS Bisiklet Önü

16. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu "elit" ne demek Allah askina biri aciklasin :boese157:
    Soru1: Elit nedir ?
    Soru2:Elit nasil olunuyor ?

17. buruk bukuk

buruk bukuk Yeni Üye

Seviye:
    aynen katılıyorum..eymirin odtü tesislerine arabayla girip gölün çevresinde tur atanlar var...halbuki yürüyüş yapan ve bisiklete binen bir çok kişi var o yolda ...arabaların girişinin engellemesi yerinde olurdu..

18. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba Murat abi eminim Mert arkadaşımız "elit" kelimesini bildiğimiz anlamda kullanmak istememiştir...Elit seçkin, üstün gibi anlamlara geliyor...Sosyalizimde eşitsizliğin tarifidir.Sınıflaşmanın tarifidir...Bizim Türk tarihimizde hiçbir zaman efendi-köle veya sınıflaşma olmamıştır.

Hacı Murat ŞAHİN, murty ve aurora79 bunu beğendi.
  19. lordarren

lordarren Yeni Üye

Seviye:
    Efendi - köle olmamıştır derken aynı tarihten ve aynı ülkeden mi bahsediyor sunuz?

Bulunmaz ve fecredall bunu beğendi.
  20. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Simdide tarih dersine mi basliyalim ?