Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi extreme sıvı soğutmalı 4 çekirdek 4 gb remli modifiyeli pc

Konu, 'Bisikletle İlgili Diğer İkinci El Ürünler' kısmında vgulgec tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar iyi olduğum konulardan birisidir pc işi hali hazırdaki işimde bilgisayarcılık zaten bilhassa pc modifiyesi ve soğutması uzmanlık alanıma girer:) bu konulardaki tecrübemi hasan çağrı hocam iyi bilir sorabilirsiniz

kendime topladığım evde internet vs...için kullanmayı düşündüğüm sistemimi notebook alacağım için satıyorum performansı 4x4 lüktür standart stok fanı ile 62 derecede çalışan işlemcim sıvı soğutma ile 28 derecede stokda çalışıyor parça listesi ve resimleri ağaiıdadır alan kardeşime hayırlı olsun

1--kasa:thermaltake xaser 3
    2--psu : sıfır 2yıl garantili silverstone 400 watt ( bilen bilir en iyi psulardan en başta gelir)
    3--anakart:asus p5ld2 deluxe (kutu içeriğinde kendi tv kartı wi-fi özellikli-kumandası bi sürü ıvırzıvırı sıfır olarak duruyor )
    4--işlemci:1 yıl grantisi var intel pentium d 925 3.2 işlemci elimden q ve qx serisi nice 4 çekirdeklileri geçti bu d serisi işlemciler ayrı bir baba yahu =)
    5--rem: sıfır 2x1 gb ddr2 667 kingstone ( çipleride kingstone )2 gb rem
    6--skystr2 2.6d dijital tv kartı her yayını seyreder kayıt yapabilirsiniz (kumandası yok ..gerekde yok zaten sistemi yavaşlatıyor )
    7--hdd:sıfır 2 yıl garantili 320 gb seagate sata 613 as serisi (pembe motor bunuda bilen bilir )
    8--optik:asus sata siyah 2014s1t dwd
    9--wga:nvidia 6600 256 mb (sıkı bi karttır fazla grafik ağırlıklı işler yapmadığım için bana fazlası ile yetiyor istenirse farkı alınarak en iyi ekran kartını da takarım )
    10--ses kartı : creative audigy sb(sb0570)
    11--fan kontrolcü:colermaster cooldrive4 (içine 1 hdd alıp kendi fanı ile soğutabilen 4 fan 4 ısı komutu verebilen bir üründür )
    12--sıvı soğutma seti: magıcool 700 lük 12v güç alan su hazneli su pompası +magıcool cpu sıvı bloğu+120 mm lik alphacool nexxxos extreme radyatör +uv duyarlı 12mm lik thermaltake sıvı hortumu +takmatikli özel krom rekorlar +12 cm thermaltake turuncu yaprak fan
    13--modifiyeler : arkaya ac marka 2 adet 8 cm sessiz fan +rem için corsair dominatör 3 fanlı rem soğutucu +kasa içi uv duyarlı lamba+ön 5.25 yuvaya thermaltake çekmece + card reader +uv duyarlı sata kablolar +thermaltake xaser kasa çantası (resimlerde gördüğünüz ürün tr de yok pratik kolay özel bir üründür)
    14--kulaklık : logitech precision gaming ahead set
    15--webcam: logitech quickcam pro 5000
    16--klavye: logitech g15 versiyon 2 (fevkalade oyuncular için çzel tasarlanmış ama ben tuşlarındaki ışıklarına vurularak aldım sıfır gibi duruyor öylece )
    17--mause pad : thermaltake tai-chi m2 (oyuncular için özel tasarlanmış kendi kılıfında 4x4 lük bir mause pad dir)
    fiyata gelince tüm bu saydıklarımla beraber 1400 ytl klavye mause kulaklık hariç 1200 ytl pazarlık yok kargo benden
    not:3. resimde kasanın sağ alt tarafında gözüken noktacıklar eve getirirken motorumdan sıçrayan çamur tanecikleridir thermaltake kasam gözüm gibi baktığım yan kapak ve ön kapaklar kilitlenebilen boş halde 15 kg gelen çiziksiz ve kurşun gibi bir kasadır
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

2. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    işlemciyi 3.2 demişim özür dilerim 3.00 olacaktı

3. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilan günceldir ....

4. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    İlan çok açıklayıcı olmuş.Masaüstü ihtiyacım olsa düşünmeden alacağım şekilde toplanmış.
    İnternet v.s için topladığınız bilgisayar buysa oyun bilgisayarınızı hayal edemiyorum :D
    İşlemciyi E8400 le karşılaştırırsak nasıldır?

5. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    oyun pc sini yazmim bari :D

e 8400 ile karşılştırmak olmaz değerleri farklı tabi ama ben en son qx 9770 işlemci kullandım aradaki farkı anlamıyorum :d o.c yapmayan için pek fark yok boşa o kadar paralar vermişim vallah :in:

6. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dehşet bir şey su soğutmalı kasa bakalım daha neler görecez:)

7. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Son kullanıcı için sadece su değil gaz soğutmalı sistemlerde var..:).Fiyat açısından bahsetmek bile doğru değil..:)..bilginize..

ilan için
    Acaba soğutma hortum bağlantıları takmatik değilde kelepçeli olarak değiştirebilirmiyiz..Bunun için rekor bağlantılarını değiştirmeye gerek varmı?...

birde parça parça satılıyormu..satılıyorsa soğutma sistemini fiyatı ne kadar olur?

İyi forumlar,İyi satışlar....

8. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet sulu soğutmadan sonra şuan ln2 gaz soğutmada var daha extreme kuru buz soğutma filanda var tabi ama malesef bu gelişimlere ülkemiz çok geç cevap veriyor 3-4 yıllık en az mazisi var sıvı soğutmanın :in:

9. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    takmatik yerine tabikide rekorları değişip kelepçeli yapabilirz ama şunu belirteyim kelepçe hem görsel hemde takarken olabilecek aksaklıklardan dolayı takmatiğe göre daha riskli takmatikler aklınızı karıştırmasın kaçırır filan diye endişe etmeyin zira bu rekorlar tır kamyonlarının hidrolik ve hava sistemlerinde kullanıyor 10 bara test edilmiş sıvı soğutmadaki 1 bar bile değil kısacası imkansız takmatiğin bozulması

bu sistemdeki sıvı soğutmayı ayrı satmıyorum sistemle beraber satacağımama aynısı veya muadili soğutma kurabilirim isterseniz hatta daha extreme olanınıda kurabilirim --anakart kuzey güney mosfetlere+remlere+ekran kartına ve hddye bile sıvı soğutma uygulayabiliriz :in:

10. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilan güncel....

11. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    ilan güncel....

12. drol

drol Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar, takas yapmak istersen elimde bir laptop mevcut

ben ortaköy'de oturuyorum, yakında bir yerdeyseniz gelip gösterebilirim.

Dell
    DualCore Centrino 1.4 işlemci
    2,5 gb ram
    14" ekran
    1.5 kg

cihaz kullanılmadı, kullanılmadığı içinde satılık :)
    benimde pc'ye ihtiyacım var bu nedenle takas istiyorum

Ayrıntılı konuşmak isterseniz
    0539 4132412

msn: cimen_murat@hotmail.com
    mail: muratcimentr@gmail.com

13. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    ekledim hocam msn nizi

14. ns06

ns06 Üye

Seviye:
    1400 lirayı ziyadesiyle hak eden bir makine. Bilgisayar alma düşüncesi olan arkadaşlar kaçırmasınlar. Hatta eş-dost, akrabalarına sorsunlar bu makineyi kaçırmasınlar.

Bende MSI m670 Notebook var isterseniz takas edelim :):)

15. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    sağolasın kardeş düşündüğüm bi notebook var şimdilik ona odaklandım:in:

16. Erman ÜNAL

Erman ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı satışlar abi.Güzel ve fiyat açısından gayet uygun bir sistem.

overclock denendimi daha önce?Bench,Superpi Rekorları falan varmı?

17. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    4.20 de stabil çalışma denedim sorunsuz çalışdı:in:

18. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Soğutma sistemi fena değil, özellikle de pentium nesli işlemciler çok ısındıklarından hava soğutmaya göre çok fark görülür. Şimdiki nesil işlemcilerde güç tüketimi çok düşürüldüğünden sıvı soğutma çok lüks kaçıyor. Intel pentium işlemci neslinden(Netburst mimarisi) sonra geliştirdiği Core 2 neslini (Core mimarisi) ilk son pentium modellerinde devreye aldığı 65 nm üretim teknolojisiyle üretmeye başlayıp sonra 45 nm üretim teknolojisine geçirerek pentium nesline göre performansı katlarken tüketimi de düşürdü. Şimdi Core mimarisi de büyük bir değişim geçirerek Nehalem nesline yol verdi. Bu son nesil 45 nm ile üretiliyor ve bırakın dedesi pentium neslini babası Core neslini bile hem performansta hem güç tüketiminde uygulamasına göre değişen oranlarda geride bırakıyor. Bir sonraki adım ise nehalem neslini 32 nm üretim teknolojisi ile üretmek.
    Neyse ben işlemci mimari vb görünce dalıp konuyu dağıtmadan sorumu sorayım:
    Sıvı soğutma kullanacak kadar overclock yaptıysanız 667 mhz ramlerle sorun yaşamadınız mı? Sonuçta 667 mhz ddr2 ramler için ofis bilgisayarı seviyesi sayılır böyle bir canavarada 1066 mhz sıvı soğutmalı ramler yakışırdı.

19. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

sistemde extreme değişiklikler yapıldı ve tekrar günce değişenler

1---dfı p35 t2r anakart
    2---intel quad core q6600 ( 1.225 vidli )
    3---ekran kartı sapphire ati radeon 3870 ( 512mb 256 bitt gddr4 )
    4---remler curucıal ballistix tracker led ( 2x2 =4 gb ddr2 800 )
    5---resimdeki silverstonepsu nun aynısı 500 watt sıfır olanı ile değişti( vega garantili)
    6---creative sb audigy platınyum ses kartı ( sb0090 serisi)
    7--- sky str2 tv kartı çıkartıldı satıldı =)
    8--- kasa içi 2 adet floresan ışık =)

bu değişiklikler sonrası sadece kasa olarak (vebcam mausepad hediye edilecektir ) hariç 1750 tl olmuştur güncel çekilen resim ekleyeceğim

20. Volkan Parlak

Volkan Parlak Yeni Üye

Seviye:
    sistemde extreme değişiklikler yapıldı ve tekrar günce değişenler

1---dfı p35 t2r anakart
    2---intel quad core q6600 ( 1.225 vidli )
    3---ekran kartı sapphire ati radeon 3870 ( 512mb 256 bitt gddr4 )
    4---remler curucıal ballistix tracker led ( 2x2 =4 gb ddr2 800 )
    5---resimdeki silverstonepsu nun aynısı 500 watt sıfır olanı ile değişti( vega garantili)
    6---creative sb audigy platınyum ses kartı ( sb0090 serisi)
    7--- sky str2 tv kartı çıkartıldı satıldı =)
    8--- kasa içi 2 adet floresan ışık =)

bu değişiklikler sonrası sadece kasa olarak (vebcam mausepad hediye edilecektir ) hariç 1750 tl olmuştur güncel çekilen resim ekleyeceğim[/QUOTE]

Selamlar tekrar bendeki kollarla işlemcini ve powerını da takas etmek istersen görüşelim görüşmek üzere...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.