Extrem yol grubu izmir

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
EXTREM SPORDA UÇ NOKTA, EN SON NOKTA MANASINDA KULLANILIYOR.
SÖZLÜKTE TÜRKÇE KARŞILIĞI:
  1. Son derece
  2. Müfrit, aşırı
  3. En uçta veya kenarda olan
  4. Son
  5. Sınır, bitiş noktası veya çizgisi, kenar, uç
  6. Denklem ve seride başlangıç veya bitiş noktası
  7. En uç nokta, sınır, son derece, aşırı derece, ölçüsüzlük, aşırılık, tezat, çıkmaz.
sen doğrusun bunlar yanlış. Sen komik bul biz ciddiye alıyoruz.

Scudo

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ks.jpg
Dönüş zamanı geldi gibi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kamil tebrikler güzel bi tur yapmışsınız.

@Ahmet Fidancı Extrem diye bir kelime yok sözlükte. Çünkü X harfi Türk alfabesinde bulunmuyor! Ekstrem diye bir sözcük var. Bu da dediğiniz gibi "aşırı, uç, sıra dışı" anlamı var. Bu sözcük dilimize ve ingilizceye fransızcadan geçmiştir. Orjinali "Extrême" dir. Aynı anlamı taşır. Siz ciddiye alın lakin kelimeniz anlamsız.

Tepki
179
extreme yapsaydınız keşke
haylayf gibi bişey olmuş (hi-life > haylayf veya cheese > çizi )

• Beğen
Tepkiler: poet

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Arkadaslar grubunuzu tebrik ediyorum. Eylul ayından umarım aranıza katılmış olurum. Şimdilik facebook'tan takip ediyorum.

Extrem kelimesine lutfen takılmayın.. Her yer "cafe", "restaurant", "steak", "fresh", "market" olmuşken bir de bu kelime için enerji harcanmasına gerek yok.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekstrem de Türkçe değil. Çünkü Türkçede 5 sessiz harf bir arada olamaz. Ayrıca Extrem kelimesi bir çok dilde var. İngilizce Extreme olabilir yada fransızca. Ama o dillerde de yine Extrem kelimesi aynı anlamda kullanılıyor. Yani bu kelimeyi biz icat etmedik. Ama memnunuz.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grubumuzdan İlk Podyum. Elit erkekler 3. sü Cengiz Güner; Tebrik ediyorum seni.
Ayrıca Grubumuz gezginleri nihayet İzmirde noktaladılar turu artık bir hafta yatarlar :)
Cengiz..jpg
Cengiz2.jpg izmir.jpg

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Fidancı hocam çok tebrik ediyorum. çok güzel ve çok başarılı bir grup. Yanlız sizden ricam Urla-İzmir arası 40 km/h hız ortalamasını nasıl yakalıyorsunuz? Strava veya farklı bir program kaydınız varsa paylaşır mısınız? 40 ortalamayla tamamlanan bu güzargahı merak ettim. gece 03.te çıkıyorsanız gayet uygun fakat normal koşullarda trafiğin bu kadar yoğun olduğu, neredeyse her yerde trafik ışıklarının olduğu bu Urla-İzmir güzargahında bu performans mükemmel

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Uygun bir zamanda turunuza. Katılmak isterİm facebook grubdan başka faaliyet duyuru platformu varmı?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@belgen

@sargonnas

Eminmisiniz Extrem diye bir kelime olmadigina, Extrem almanca bir kelimedir ve extremede ingilizcesidir.

Extrem ise türkcede Aşırı demektir

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Adamlar on numara tur yapmış da kelime neden bu kadar öne çıkmış anlamadım...Extrem extreme ekstrem ya da aşırı ne farkeder... :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru Dil düşünüldüğünden çok daha önemlidir. Oktay Sinanoğlu, ''Garip İngilizcemsi dükkan, işyeri, şirket, renkli, allı pullu,”magazin” türü dergi/mecmua adları salgınının da kökünde aynı aşağılık duygusunu, sömürge ruhunu bulabilirsiniz. ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@taner07 Ya Almanca yazdılarsa ne olacak? Ya da günlük hayatta hepimiz İstanbul Türkçesi mi konuşuyoruz? Dil tabii ki önemlidir yurtdışında kaldığım dönemlerde birçok örneğini görmüştüm bunun fakat bence burada odaklanmamız gereken nicelikten ziyade nitelik...

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru İşte onu anlatmaya çalışıyorum; neler olabileceğini anlamak için biraz Oktay Sinanoğlu ve Atatürk'ün Türkçe'nin önemini belirten sözlerini okumanızı tavsiye ederim :harika: İşte özen göstermediğimiz için, ben de çok hatalar yapıyorum ama bunun önemini geç de olsa algılayabildim, artık dikkat ediyorum, size de aynısını öneririm :komik: Atatürk, ''Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.'' demiştir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@taner07 Yok dil konusunda bende çok farklı düşünmüyorum özellikle tabelalar konusunda kaldı ki anadilim kadar ingilizcem olmasına rağmen yurtdışında özellikle Türkçe teşekkür ederim ya da Merhaba derim, yurtdışı bağlantılı yazışmalarımda asla Turkey yazmam özellikle büyük harfle TURKIYE yazarım ya da yazdırırım fakat bu konuda aynı fikirde değilim...Hani nası anlatayım burdaki eleştiri biraz daha sanki negatif ismail hesabı bisikletin var ama tekerin dönüyo gibi geldi ;)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ya bi Extrem kelimesine bukadar takilmis ama gelen giden 29er diyor ona birsey diyen yok, 29erin türceside öyle degil.
@BF Okuru Firat bey siz de öyle düsündügünüzü düsünüyorum.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru Arkadaslar ne güzel isim takmislar ne güzel tur düzenlemisler, bunu görmiyorlarda 2-3 kisi gelmis neymis efendim extrem diye bir kelime yokmus. bal gibide o kelime var) Madem bilmiyorsunuz hic yoktan yok demeyin,:acpsnr: dogru degilmi Firat bey.

Neyse arkadaslarin ayaklarina saglik, isimleride turlarida cok güzel olmus, nice turlara.:harika:

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez Valla tamamen katılıyorum size yani adamlar ne güzel tur yapmış sonra gelip burada insanlarla paylaşımda bulunmuşlar hoop aradan biri sen bu geline kız dedin ama o dul aslındaya getirmiş...Tamam ben demiyorum ki biri bişey yaptığında eleştirmeyin, eleştiri yerinde olduğu zaman kazanımdır geliştirir ama tutup da hakarete çeviriliyorsa doğru olmaz...Bu aralar maalesef toplum olarak hepimiz bir tuhafız, biri bişey yaptığında ilk baktığımız aradığımız noksanlıklar oluyo, günlük hayatta da çok karşılaşıyorum... :)

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Arkadaslar bu dil/kelime dil konusuna takilip da konunun aslini golgelemeyin.

Daha once de yazdim, simdi de yaziyorum, her yer cafe, bar, restaurant, shop iyi guzel :) Sira grubun ismine geldi.

@Yigit Kurt

40 km/h hiz adami yorar :D @Yigit Kurt

• Beğen
Tepkiler: Yigit Kurt