Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evrim geçiren insan

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Sefa Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Sefa Yıldız

Sefa Yıldız Onursal Üye

Seviye:
    Bu konuyu epey bir süredir'de açmak istiyorum. Tam 1 sene önce başlayan ve halende devam eden bir hikayeyi anlatmak istiyorum. Benim hikayem kız arkadaşımdan dolayı başlamıştır. Durmadan kilolu olduğumu hatırlatan sevgilime sonunda dayanamayıp her ne olursa olsun hedefi %100 vurmak istediğim bir yola baş koydum. Çok kiloluydum durmadan kilolu olduğumun hatırlatılması beni dinden imandan çileden çıkartıyordu. Bir zaman sonra karar verdim. Bu kararı verirken tamda şurdaydım. Yanımda yine her zamanki gibi Haşim okyay vardı. Burası uludağ bisikletle yaklaşık 30 km'lik bir rampayı çıkınca ulaşıyorsun. Temsili fotoğrafta 108 kg bir insandım. Abartı yok gerçek var. Ordan indik, bir sevdiğimiz bitkisel takviye dedi. Tamam dedik ne kaybederiz? Başladık. Ürünler bunlar bir sakınca görmüyorum eğer sorun olur ise uyarılırsam resmi kaldırabilirim.

Sıra benim fotoğraflarımda. Başlamadan ilk resimimdeyiz. Kilo verirken en önemli şey inanmak ve sabırdır. Bu ürünleri kullanırken bana denilen şey günde 3 litre su içmekti en çokta bunda zorlandım demekteyim. Daha sonra bir kaç ay geçti ve bende fotoğraf çekmeye değişimimi gözlemlemeye başladım. Birazcık değişiklik var. Yetmez ama idare eder, devam ediyoruz daha bitmedi. Daha sonra bir kaç ay sonra da böyle. Gözle görülür elle tutulur bir değişiklik var evet var ama yetmez devam. Bu süreçte ben yine su içiyorum bu fotoğrafım ise 6 ayımdaki rejimimin fotoğrafıydı şimdii ise, sekizinci ayımdaki fotoğrafıma geliyorum. Rejime devam 8 aydır hergün aynı şeyi yapıyorum sabah akşam bu resimlerdeki ürünlerden öğlen ise sulu ve kuru yemeklerden ekmek yemiyorum şeker yok yağ yok kahve yok cola yok. Sadece su. Bu da elle tutulur ve göz ile görülür bir resimdir. Sağdan soldan yandan hoppaaaaaa bu da bana yetmez arkadaşlar, rejime devam.

Bu da yandan gram yağ bırakmadım vucudumda ince tığ gibi kaldım. HATTA! Cuma namazlarında yerde bağdaş kurupta oturamaz hale geldim öyle gaza geldim ki sormayın vucutta yağ kalmadı oturduğum yerde kemiklerim canımı yakmaya başlamıştı. Bu arada arkadaşlar sevgilimden kendimi bu rejim sürecinde hep uzak tuttum ne buluştum ne fotoğraf attım ne başka birşey telefonla mesaj ve sadece konuşma ile onu çıldırtmaya başladım. Daha sonra ise bir doktor amcamızın yanına gittik babamızın ısrarları ile biraz rahatsızlandım.Ben kilo verirken televizyonlarda rejim yaparken ölen insanlarında haberleri çıkmaya başlmıştı ardı ardına ve bir gün kendimi çok halsiz ve çok kötü hissettim yine Genç olmamdan istediğimin sınırları aşmaya başladığından epey ileri bir kilo vermemden, baba kulağımızdan tutup doktor'a götürdü. Epey bir süre konuştuktan sonra doktor amcamız beni ikna etti ve birazda olsa kilo almamı istedi verdiğim kilo toplamda 38 kg.dır.Fazla verdiğim kilolar nedeniyle doğal olarak vucudumda fazlada olmasa sarkmalar oluştu genç olmamdan dolayıda tshörtü çıkarmadıkça pek belli olmadı şanslıydım. Daha sonra rejimi bıraktık ve 2-3 ay içerisinde 10 kg alıp 68 kilogramdan 78 kg'a çıktık.

Son halimiz budur ve bundan birazcık daha zayıftır. Bu da bana yetmedi ve gittim bir spor salonuna yazıldım, ölçtüler tarttılar ve 3 kg daha vermem gerektiğini hocalar söyledi hay allahım yinemi kilo vericem ben,ne yapalım vericez şimdi ben diyorum ki! Şöyle bir vücuda sahip olmak istiyorum çokmuş istiyorum? Bakalım yine elimizden gelenin en iyisini yapacağım. Bu yazının devamı bir kaç ay sonra devam edecek beni izlemeye devam edin. (Bu arada 10 ay sonra sevgilimle buluştum tanımadı bile bu aralar epey üzerime yükleniyor başka kızlarla konuşurum diye. Daha tam uyanmadı oda aylar sonra eskisi gibi bir sevgili göreceğini sandı ama acayip bozuldu neyse bu aramızda kalsın herşey sağlık için). Sevgi ve saygılarla Sefa Yıldız, okuyan ve teşekkür eden herkese selamlar. Bunu paylaşmak isteğim ise yapamam diye birşeyin olmadığını insan istediği zaman elinden gelenin en iyisini yaptığı zaman istediğine ulaşabileceğini gösterebilen bir örnek olmasını istediğimden dolayı paylaşmak istememdendir.

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi tam bir azim hikayesi.Hani derler ya azimle s.... taşı yarar diye :D tam o hesap olmuş.Bende vericem ama fırsat bulamıyorum başlamaya.Ama sana kilo daha çok yakışmış.Helal olsun bu arada :D

Sefa Yıldız bunu beğendi.
  3. alp güven

alp güven Üye

Seviye:
    bende kiloluyum 115 kilo kadar,herbalife ı bende denedim pek açmadı baydı.bide amerikan yemek enstütüsünün sitesinde bir haber vardı kanser ilaçlarında kullanılılan şeyler içeriyo falan fıstık diye.bıraktım.verdiğim kiloyu beter şekilde aldım.annem doktor oldugu için cok profesörle görüştüm.ona yapılabilecek hiçbişey yok adam gibi bogazdan kısıcan spor yapacaksın dedi.öyle bişey olsa dünyada şişman kalmazdı falan dedi.neyse inşallah geri almazsın kiloları :).yabancı abilerde demiş no pain no gain diye :D . ama tekrar başlayacam başka çaresi yok.şişmanlıktan hastalanacagıma böyle bişeyden hastalanayım bari. :p

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tebrikler Sefa,:in:
    Azim, kararlılık + çok çalışmak = başarı
    Bunun yaşayan örneklerinden birisi olmuşsun.

Brad de kim oluyor muş ?
    Sen profilden daha yakışıklısın.:in:

Vücuduna iyi bak, :in: selamlar

5. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tamamını okudum. Büyük azimle zoru başarmışsınız, tebrik ederim..

6. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Süper bir değişim! Tebrikler :in:

7. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Helal Olsun Valla :)
    6 AY Spor Salonuna Gittkten Sonra O Vücuttan Dha iyisi Olur :)

8. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bredt pitt gibi vucudun olur çok fazla kası yok sadece aşırı yagsız bir vucudu var.Bence batmandeki elemanın vucudu daha orantılı ve kaslı.

9. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle azim ve kararlılığınızdan dolayı sizi kutlarım. Şimdi önemli olan bu verdiğiniz kiloları bir daha geri almamak ve hedef kilonuzu korumak.
    Eminim doktorunuz nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirmiştir.

Benim değinmek istediğim şey ise; özellikle , iştah kontrolu sağladığını ve bitkisel ürün olduğunu iddia eden ürünlerin kullanımdan kaynaklı yaşananlar.
    Bu ürünlerin merdiven altı üretilenlerinden hiç bahsetmek bile istemiyorum. Ama bakanlık onaylı olanların dahi kullanılmadan önce bir hekime danışılmasında fayda olacağını düşünüyorum. Zira içlerinde bulunan bir maddeye karşı allerjimiz olabilir.
    Bunun dışında , bu tür ürünleri kullananlar, ürünü kullandıkları sürece kilo kontrolünü sağlayabiliyorlar ama ürünü bıraktıktan kısa bir süre sonra verilen kilolar (bazen fazlasıyla) geri alınabiliyor. Çünkü bu bir sektör ve hedefleri , ürünün sürekli kullanımını sağlayarak para kazanmak üzerine kurulmuş durumda.

Bence kilo kontrolünü sağlamak için , destek ürünler yerine , fast-food gıdaları, kolalı içecekleri, cips gibi aşırı yağlı ve tuzlu gıdaları hayatımızdan çıkarıp, annemizin pişirdiği yemekleri tercih edersek sorunu yarı yarıya çözmüş oluruz.
    Bunun yanı sıra normalde yediğimiz yemek miktarını bir kaşık azaltmak ve günlük aktivitemizi yarım saat daha çoğaltmak, geri kalan yarıyıda halletmemize yarayacaktır.

Spor salonları / pedal basmak, istediğiniz vücut ölçülerinde ve görünümünde olmanızı sağlayacaktır.

cihan aksoy ve Sefa Yıldız bunu beğendi.
  10. MDT

MDT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tebrikler çok iyi olmuş :)
    İnşallah 2. hedefine de ulaşırsın.

11. Sefa Yıldız

Sefa Yıldız Onursal Üye

Seviye:
    Güzel yorumlar için teşekkürler arkadaşlar , 2 inci isteğime başlamış bulunmaktayım ve bugun tam 1 hafta oldu 1-2 ay içerisinde vucuddaki değişmeleride yavaş yavaş belli etmeye başlar . Bende fotoğrafları yine bu linkin altına atmaya başlarım

12. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tebrik ediyorum ve bir sonraki hedeflerin için şimdiden başarılar dilerim.

Bir kitapta okumuştum. Diet yapmak zayıflama işi değildir, bir yaşam tarzıdır gibi birşey yazmışlardı. Sonuna kadar haklılar. Olay yaza girmeden yok şundan bundan önce az birşey kilo vereyim demek değil. Ya da şu kadar sürede bu kiloya düşeceğim demek değil. Olay tamamen aldı verdi hesaplaması. Gidin bir diyetisyene benim aktivitelerim bunlar neler yemeliyim neleri yememeliğim gibi bir konuşun olay biter. Nişanlım kendince dengeli besleniyor spor salonuna gidiyor ama birşey değişmiyor. İş arkadaşı hiç birşey yapmıyor ama diyetisyene spor salonunun yarısı kadar para vermiş ve 1 ayda belli etmiş sonuçlar. En mantıklısı budur. Metabolizma zor iş, sağdan soldan okunanlarla olacak iş değil. Bu işi profesyonellere bırakmak lazım.

Benimde boy-kilo hesaplamasına göre ulaşmak istediğim bir değer var. Ve acele etmiyorum. Yavaş yavaş gidiyor. Çok ama çok az kıstım boğazı o kadar. Çünkü acelem yok. 1.76 boy, kilo 79du. Şuanda 71-73 arasında dönüyorum sürekli. Ve herkes sen zayıflamışsın diyor :)

Neyse sana kolay gelsin dostum. Yorma kendini acele etme. Yavaş yavaş sağlık birşekilde ver kilonu, ve öyle kalmak için çabala.

13. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    tebrik ederim. iyi kilo vermişsiniz. ama bu son haliniz yanlış hatırlamıyorsam 78 kilo olan daha iyiydi. sonradan 10 kiloyu doktor tavsiyesiyle almanız iyi olmuş. umarım istediğiniz kaslı yapıya da bu azimle çalışarak ulaşırsınız. darısı benim gibi göbeklilere... :)

14. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    süper olmuşşun insan fotolara baktıkça saşırıyor gerçekten tebrikler..

15. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şimdide seni manken vücutlu yapma zamanı ;)

16. NECDET ÖZTÜRK

NECDET ÖZTÜRK Üye

Seviye:
    çok zor bir şeyi başarmışsın tebrikler

17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Maaşallah . Bende bisiklet sayesinde 100 kilodan 73 kiloya inmiştim . 2 senede . İlaç , herbal life falan yok . Biraz diyet . Pizza , hamur işi vs'yi kestim . Keşke gençliğimi yüksek kilolarla geçirmeseymişim . Neyse zararın neresinden dönsek kardır.

18. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sefa kardeşim seni tebrik ederim azminden dolayı.Herbalife ne derece etkili oldu ama ben azmini spora ve yemeklerden kısmana yoruyorum benim kanaatimce.

Cem Unden ve Sefa Yıldız bunu beğendi.
  19. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    68 kg halde baya kas kaybı var gibi görünüyor . Spor salonuna başlaman iyi olmuş :)

d.berkay, Sefa Yıldız ve Cem Unden bunu beğendi.
  20. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    bende kilo alamya çalışıyorum alamıyorum bi türlü sorun nerde ki ya:( sefa gerçekten çok iyi iş çıkarmışsın. daha da önemlisi bunu bisikletle yapman daha da mutlu etmiştir forumda herkesi:in:

şimdi bu yağsız vücudun üstüne spor salonunda fitness çalışman da süper olucak eminim. tecrübeyle sabittir. düzenli beslenip düzenli spora devam ettiğinde bundan sonra aldığın kilolar olsa bile yağ değil kas olarak alıcaksın. tekrar tebrikler diyorum