Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evlilik

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında deutz tarafından paylaşıldı.

1. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Karınızı araklayan adama verebileceğiniz en büyük ceza, "sende kalsın" demektir.
    Sacha Guitry

Evlendikten sonra erkek ve kadın, yazı-tura gibidir; asla yüz yüze gelmezler, ancak hep beraberdirler.
    Hemant Joshi

Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz. Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz..
    Socrates

Kadınlar bize her zaman büyük hedefler gösterir, ve onlara ulaşmamızı engeller.
    Dumas

Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: "Bir kadın ne ister?"
    Sigmund Freud

Karıma bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir.
    Anonim

Bazı kişiler uzun evliliğimizin sırlarını sorarlar;. Biz haftada iki kez restorana gideriz. Biraz mum ışığı, akşam yemeği, hafif müzik ve dans... O salı günleri gider, ben cuma."
    Henny Youngman

Terörizm beni hiç endişelendirmez. İki yıldır evliyim.
    Sam Kinison

Fon transferi için elektronik bankacılıktan hızlı tek yol vardır ve buna evlilik adı verilir.
    James Holt McGavran

Her iki karımla da talihim kötü gitti. Birincisi beni terketti, ikincisi terketmedi.
    Patrick Murray

Evliliğinizi iyi götürmek istiyorsanız, 1) hatalı olduğunuzda itiraf edin, 2) haklı olduğunuzda susmayı bilin.
    Nash

Karınızın doğum gününü unutmamanızın en iyi yöntemi, bir kez unutmanızdır.
    Anonim

Evlenmeden önce ne yaptım, biliyor musunuz? İstediğim her şeyi..

Henny Youngman

Karımla ben 20 yıl çok mutlu yaşadık. Sonra da tanıştık.
    Rodney Dangerfield

İyi bir kadın, kendisinin yaptığı her hatasında kocasını affedendir.
    Milton Berle

Evlilik, kişinin düşmanıyla yattığı tek savaş şeklidir.
    Anonim

Adamın biri evlenecek kadın aradığı ilanını verir. Ertesi gün aynı mesajı ileten yüzlerce mektup alır: "Benimkini alabilirsin".
    Anonim

Birinci adam (iftiharla): "Benim karım bir melek!"
    İkinci adam: "Çok şanslısın, benimki hala yaşıyor"

Mesut Girgiç ve nazz bunu beğendi.
  2. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba,
    paylaşım için teşekkürler
    ama anlayamadığım bir nokta var, neden kadınlar?..
    yani siz erkekler melekmisiniz? veya sütten çıkmış ak kaşıklar? :)
    bende bir başlasam yazmaya, erkeklere söylenecekleri iyi bilirim ama neyse, zaten haklısınız, üstelik klasik türk kadını olayında çok daha haklısınız, ne denirki? :) şaka yapıyorum ,her iki tarafda biribirlerine böyle şeyler düşünüyorda oalbilirler yani..
    efe yine güzel bir paylaşım sağol, güldürdün yine bu sabah :)

sevgiler!

3. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzelmiş.bide bayanların gözünden bakmak lazım ama olsun.aynı görüşlerin bi çogunu bizde sizin hakkınızda düşünüyoruz.haklıyızda bence.genede teşekkürler:)

Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  4. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler.Kadınlar haklı yada erkekler diye bişey söylemeyelim.Evlilik aşkı öldürüyor sonucunu çıkarırsak yaşasın bekarlık diyebilirim.hazır fırsatınız varken bekarlığınızın tadını çıkarın bence....

5. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    İkilikten, tekliğe ve oradan kendindeki hiçliğe ve oradan sonsuz mutluluğa giden yolun tatbikatıdır evlilik.

Evlilik; ikiyken bir olmak demektir.

Tıpkı bir elmanın kesilen iki yarısının tekrar bir araya gelmesi gibi...
    Ancak sözkonusu elmanın düzgün olabilmesi için her iki yarının birbirine ait olması gerekir. :eek: :in:

Dünyada iyi bir eşten daha kıymetli bir nimet yoktur. :in:

deutz ve kata bunu beğendi.
  6. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    bencede, daha önce o duyguyu yaşamış biri olarak 'EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRÜYOR' diyorum, ve 'bekarlık sultanlık' diyerek noktalıyorum.:rolleyes:

7. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    evlilik tecrübem yok ama şuanda olduğum yerden hayata ve geçmişe baktığımda evli olmadığım için oldukça memnunum.Elmanın diğer yarısını bulmadan evlenmiş olmak anlamsız ki elmanın diğer yarısı diye bir kavram varsa veya gerçekse.Sonuç olarak bekarlık sultanlıktır....

8. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    amma kelle olmuş yaw bu :D :D :D :D

9. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Bu işler karışık..:)

Biz şu zamandaki bayanları anlamıyoruz,onlarda bizi..;)

herkes konuşurken yada tanışırken hep klasik şeyleri söylüyoruz( dürüstlük,yalan olmasın,doğru sev,insancıl ol v.s.) doğrumudur doğrudur.İşin içine girildimi herkesin ikinci yüzü meydana çıkar yada üçler:eek: ..kaçınılmaz son tabiki.(Her iki taraf içinde geçerlidir)

Eskiden sevmek başka idi,anlatır büyükler pür dikkat onları dinlerdim haz duyardım halende duyarım, şimdii nerdee..sahte dünya işte ne yapalım (ruh ikizimizi aramaya devam :) )

Şöyle bir açıklamada bulanayım,sanırım devir bayanların devri o yüzden fazla açıklama yapmak bana düşmez,umarım anlatabilmişimdir..;)

Paylaşım için teşekkürler.

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  10. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bana da öyle geliyor Önder'cim.. :cool:

-------

Aşkı bir atom bombası enerjisine benzetirsek, evlilik* bu enerjiyi bir nükleer santralde daha uzun sürede ve daha verimli anlamda kullanabilme imkanı sunar. Tabi santralde radyoaktif sızıntı yoksa.. :D

*not: yukardaki metinde bahsedilen evlilik, hukuki(resmi) anlamın ötesinde duygu platformundaki evliliği kastetmektedir.

Bekarlığı tercih edenlerede saygım sonsuz. Bekarlığa karşı tez sunuyor değilim, evliliğin gerçek anlamını biraz açmaya çalışıyorum..
    Selam ve saygılar.

Önder Özdoğan bunu beğendi.
  11. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kadınlarla ve evlilikle ilgili bir kaç tanede idol'üm AL BUNDY'den gelsin.

- peg, seni bana dokunmaman konusunda daha once uyarmistim.
    - bir erkek butun hayati boyunca erkektir ama bir kadin "karin" olana kadar seksidir.
    - noeller pismanliklar icin degildir, pismanliklar icin evlilik yildonumleri vardir.
    - her basarili erkegin arkasinda evli olmadigim bir kadin yatar.
    - peg, seninle evli olmayan herkesi kiskaniyorum.
    - bir ulkeyi mahveden seyler, bilgisayarlar ve kadinlardir.
    - sigorta evlilik gibidir. surekli bir seyler odersin ama geriye hicbir sey alamazsin.
    - ask sadece kor degil ayni zamanda aptaldir.
    - bud, ise yaramayan her seyi atamayiz. atsaydik su anda evde bir annen olmazdi.
    - eve gidiyorum.. niye oldugunu bir tanri bilir.
    - hayatimdan nefret ediyorum.. uyuyamiyorum, yemek yiyemiyorum, karimi arka bahceye gomemiyorum bile.
    - acele edin. son gelen peg'in yanina oturur.
    - peg, bu kaktusun calar saatimin yerinde olmasinin guzel bir anlami var mi?
    - annenizle evliyim, cezalandirilmayi hak ettim.
    - tehditler bana islemez, ben zaten cehennemdeyim.
    - peg, eger bana birazcik deger veriyorsan, beni seninle sevismeye zorlama.
    - yatagimda o lanet kadin varken uyuyamiyorum.

Tabi bunlar dizi repliği......Komik olması için yazılmış......Ben her şeyin yaşanması görüşündeyim...Kötü bile olsa.....Tabi ne neye ve kime göre kötü yanii neyi referans almalıyız , keşke bilsem...

12. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Süpre gerçekten.paylaşım için teşekkürlre.

13. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaslar lutfen beni cephe almayin,beni bir elci olarak gorun ama inanin elime gecen seyler hep erkeklerden yana:) Kendimizi cok iyi ifade ediyor olabilir miyiz acaba:D Tabi buda saka....:)

Evlilik konusu beni asiyor Cumhur agbi diyorum ve paylasimimin ne kadar tarafsiz oldugunu birkez daha vurgulamis oluyorum:D Aradan siyrilmaya calistigimi sanmayin:rolleyes::D

14. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    valla daha yaşım böyle tecrübeler edinmek için küçük.ama bazı tanıdığım benden yaşca biraz büyük ama arkadaş gibi olduğumuz bazı abilerim"ah bekarlık" diye söyleniyorlar.PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER

15. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    yaşımın böyel tecrübeler için küçük,ancak bazı benden yaşca biraz büyük, arkadaş kadar yakın olduğum,yeni evlenmiş abilerim"hey gidi bekarlık diye söyleniyorlar".paylaşım için teşekkürler

16. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Efe bence bu tür yazıların fazlalığının nedeni erkeklerin çok fazla done'ye sahip olması........Malzeme fazla yani.......:) :) :) :)

Kendini ifade etme kısmına katılmıyorum...Bence kadınlar daha iyi kendilerini ifade ediyolar....Sözel zeka durumları falan heralde......

Aşkı öldürense yanlızca evlilik değil ki....Uzun ilişkiler de bitiriyor......

17. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bazı kişiler uzun evliliğimizin sırlarını sorarlar;. Biz haftada iki kez restorana gideriz. Biraz mum ışığı, akşam yemeği, hafif müzik ve dans... O salı günleri gider, ben cuma." :D

Paylaşım için teşekkürler.

18. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Al Bundy tam bir
    Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz. Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz..
    Socrates
    örneğidir. Tek farkı Amerikan yaşam tarzını benimsemiş olmasıdır.
    Bence evlilik tandeme binmeye benziyor, aynı yöne gitmeye çalıştığınız ve birbirinize uyum sağladığınız sürece mükemmel :p , yalnız biri pedal çeviriyor diğeri manzara seyrediyorsa zor:rolleyes: , eğer çiftler farklı yöne gitmek istiyorsa imkansız bir durum :eek: .

19. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:

Varya bir Al Bundy birde sen adamımsın kata :D

*Aşk-ı öldürür..doğru değil..Sebep:Gerçekden aşık değilsindir...
    *Çevremde mükemmel berbat evliliklerde gördüm..Ama nasıl evlendiklerinin hikayelerini bildiğim için böyle olmasını garipsemedim...
    *Çevremde mükemmel mesut evliler var..Ve çoğunun dediği şudur ; Ben aşık olduğumu zannetmişim ama asıl şimdi gerçek aşkı tadıyorum. (30 yıllık evli)

Evlilik malesef çocukken oynanan "evcilikle" karıştırılıyor.Bu yüzden yeni nesil uzun süre evli kalamıyor ve boşanma oranları 5 kat daha fazla..Eskilerde ise durum daha berbat..Çoğu insan görücü usülü evleniyor.Hayatları cehenneme dönüyordu..

Kısacası biraz şans işi...Ruh işi..Yada ruh eşini bulması diye biliriz..Tabi herkez bu tadı yaşayamıyor.

20. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Teşekkürler jimi......Bende AL BUNDY gibi duayenlerin takipçisiyim sadece....

Kendime yanlış modeller seçtiğimi düşünüyorum bazen.....Neden acaba???....:D :D :D :D :D