Evinizdeki diğer yaşayan canlılar...

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Cemali Avcı

Hakikaten çok zahmetli biz en iyisi mi kafes hayvanlarına tekrar dönelim :) teşekkür ederim bilgiler için.. bir zaman tüyleri bile yeni çıkmış muhabbet yavrusu vardı erkek çok güzel de konuşturdum 9 sene yaşadı aileden oldu ancak bu ölümler çok üzücü oluyor şimdi ise evdekiler sırf bu alışıp da ayrılmaya dayanamadıkları için istemiyorlar :)

Scudo

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Salih Eroğlu

bir heves için bulaşmayın derim. + / - bütün yönlerini düşünüp öyle karar verin. ben 2,5 aylıkken niyetlendim vermeye. sonra annem istemedi vermemi. şuan da ben veremem. çok alıştım kerataya :) muhabbet kuşu da besledim zamanında. 12 sene yaşadı biri. konuşmuyordu. ama cin gibiydi. yemi, suyu bitsin gelir birinin kafasına konardı :) ama maalesef her güzel şeyin bir de sonu var...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Salih Eroğlu
Eger kafes hayvani alacaksan cennet papagni almani tavsiye ederim. ortalama ömrü 15 sene ve muhabbet kusuna benziyor sadece biraz daha büyük ve biraz daha iri oluyorlar. Ama cok ilgi isteyen bir kus türü ve cok temiz oluyorlar. Tek alirsan yasamiyorlar mecburen cift alman gerekiyor ve kafesleri büyük olmasi gerekiyor. Günde 2-3 saat kafesden cikarman gerekiyor eger cikartmasan basinin etini yerler.:)

• Beğen
Tepkiler: avanak_abdi

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@murat cömez
köpek almasaydım alacağım evcil hayvan cennet papağanı olacaktı :in:

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@murat cömez

Bir ara cennetpapagani ile ilgili bir forum vardı üyeligim bile vardı baya da soru sordum ilgimi de çekti belki alabilirim hatta yavru filen almışlar resimlerini çekmişler çok sevimlilerdi belki alırım bir çift ama onların da ırkları varmış hani şu ırk daha iyi bu ırk daha kötü vs hani bir marka ırkı varmış hatırıma gelmedi. Baya bir ara içine girmiştim natürel ev yapımı ballı yem tarifleri filan :)

katapulk'la yolladum oni.

Tepki
65
bayılıyorum bu hint bülbüllerine :) ama huyu suyu nasıldır bilmediğimden alamıyorum. çok gürültü yapar mı, insana alışık mıdır, ele gelir mi, sıcak yada soğuktan kolay etkilenirmi çabuk hastalanırmı bilgi verebilir misinniz?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mustafatepe
Neye bayildigini söylemeye unutmussun. Söylersen ben veya arkadaslar yardimci olabiliriz diye düsünüyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
Tepki
65
mesajı cevaplamıştım aslında, ilgili kişiye bildirim gitmiştir, yinede düzenledim :)

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

arkadaşlar bunu bu konu altında sizlerden özür dileyerek paylaşıyorum, hayvanseverler olarak duyarlı olacağınızı düşündüm. Adı geçen zat Eskişehir'de hayvanseverlerin kurduğu bir kafeden kedi sahiplenmiş ve o kediyi sırf yatağına pisledi diye işkence ederek ve zevk alarak öldürmüştür. olayla ilgili burada paylaşmak istemediğim görseller internet ortamında ufak bir arama ile bulunabilir. yapan kişinin adresi, iletişim bilgileri vs. her şeyi mevcut olup en kısa sürede yasal işlemlere başlanacaktır fakat mevcut yasalar ve yaptırımlar ışığında alacağı ceza devede kulak kalacaktır. Sizden ricam imza metni acele ile ve amatörce yazılmış olsa da, içimizden geçen ceza burada yazanın kat kat fazlası olsa da imzanızı esirgememeniz ve destek olmanızdır. Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Imzaladim ve facebookda da paylastim. Böyle kisiler benim icin piskopattir ve insan icin de isi yoktur. Insallah alacagi ceza onu daha beter eder.

muzaffer KOCABAŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
338
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3795346516280&set=a.3219533281309.146508.1055715108&type=3&theater

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@aliburak

imzaladım. 300tl ceza ödetip salmışlar. çok sövesim var da forumdan uzaklaştırırlar ya. neyse...

Tepki
65
yavru muhabbeti sonunda fotoğraflayabildim ama baya büyümüş. yanındaki yumurtaya göre oranlayabilirsiniz :)

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/02/13/kCL52.jpg

• Beğen
Tepkiler: Salih Eroğlu