evett bugün de bilal AKGÜL vardı PEKİN de

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
izleyen var mı? yarışı süperdi yaa.isleyen varsa birşeyler yazssın yarış hakkında.BİLALE burdan saygılar ve başarılar.

Scudo

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Bende izledim. Bilal Akgül 50 kişiden 36. oldu. Bu çok büyük bir başarı. Çünkü buraya katılan bütün yarışmacılar dünya genelinde en yüksek puanlara sahip olan atletlerdi.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Bende izledim.Gerçekten tebrikler.40-50 arası falan olur diye yorumlar vardı.36.lık güzel.Arkadaşımızın dediği gibi dünyanın en iyileri oradaydı.İnşallah 2012'de çok daha yukarılarda görürüz sporcumuzu,sporcularımızı...

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
gerçekten helal olsun...Benım aklımda daha iyi bir sıralama vardı ama 36.ta güzel. dedınız gıbı dunyanın en ıyılerı.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yarisi ne yazik ki izleyemedim, ama sonuc bence Bilal adina da cok sevindirici. Sonucta Olimpiyat'a gidecek sporcular belirlendikten sonra, ek bir kontenjanla Bilal oraya gitmeye hak kazandi, simdi de Bilal'i almakla yanilmadiklarini (bence) gostermis oldu. Tebrik ederim.

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Ülke kontenjanı ile gitmiş,ama gerçekten çıkıştan sonra en sona düşmesine rağmen 35.sıraya kadar yükselmesi iyi bir başarı ,zaten olimpiyatlar öncesi yaptığı açıklamalarda da ilk 40 içerisine girmek istediğini belirtmişti ,arkadaşların anlattığına göre yarıştan bir gün önce pisti görmek için çıktıklarrında taksiyle anlaşamamışlar 33 km yolu bisikletle gitmişler :)
nerden belli oluyor hemen Türk oldukları ::):):)
Başarılar Bilal ,yarışta çekim açısından çok güzeldi aslında belirli kareler kesilip eğitim cd si haline getirilebilir:)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
ya arkadaşlar bunları nerede izliyorsunuz bir türlü bulamadım

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yarışı kaydeden var mı ... Ben izledim ama bütün yarışın bir kaydı olsa gerçekten çok iyi olur...

Bu arada Bilalin performansı oldukça iyi diye duydum ve okudum... (link) daki yazıda (biz yarışta takip edemedik izlerken zamanlarını vermediler) her turda aynı zamanları yakalayabildiği ve performansını bütün yarış eşit şekilde sürdürebildiği yazılmış...

Crossmax

Aktif Üye
Tepki
27
Turkler mtb de dunyada pek iyi degiller...Halbuki ulke arazimiz Fransizlar, Isvicreliler ve Belcikalilar gibi cok musait bu sporu devamli antreman yapmak icin..neden biz yapamiyoruz? Acaba neyimiz eksik?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Crossmax

Bu işi para için değil gelişmesi için yapacak insanlarımız eksik...

• Beğen
Tepkiler: ali_gülcan

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Dağ bisikletinde 32 yıl aradan sonra olimpiyatlarda yarışan ilk Türk sporcusu Bilal Akgül, 35. oldu.

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda dağ bisikletinde erkeklerde ilk 2 sırayı Fransız, 3. ve 4. sıraları da İsviçreli sporcular kazandı.

Laoshan Dağ Bisikleti Parkuru'nda yapılan erkekler dağ bisikleti yarışmasına 50 sporcu katıldı ve bunların 48'i yarışmayı tamamladı...
(link)

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
2 türk sporcudan 2.sici yani Yunus Yetkin ne yaptı? ben adını klasmanda görmedim de merak ediyorum.

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
İnşallah kaydeden vardır. Ben mtbtr kaydeder diye düşünmüştüm.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Crossmax

Evet haklısınız.Hatta bu işte bir ters orantı var.Sivas ta Türkiye ortalamasının üzerinde bir rakıma sahip ve etrafı dağlarla çevrili ama gel gör ki MTB'yi tam manasıyla kullanan kişi sayısı bir elin parmaklarını ciddi manada geçmiyor.Hatta ve hatta Sivas'taki bisiklet kulüpleri bile yol bisikletine ağırlık vermiş durumda...

Neyimiz eksik?
1:Kişiler bisiklet kullanmanın anlamını bilmiyor. (Eğitim eksikliği)
2:Toplumumuz sporu gereklilik olarak değil eğlence olarak görüyor.
3:bisiklet sporu meslek haline gelebilmiş değil.Hobi olarak yerinde sayıyor.
4:Hobi olarak bile olsa toplum o refah seviyesine yetişemedi.

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bu arada aynı konu başka bir (link) daha geçiyor.Kayıt yapıldı herhalde...

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
bilal arkadaşımıza abimize başarısından dolayı kutluyor daha büyük başarılar kendisinin ve türkiyenin olur inşallah. bu sporun bizde neden gelişmediğine gelecek olursak temel sorun spora ve sporcuya devletin gereken desteği vermemesi ve halkı bo konuda bilinçlendirmemesi diye düşünüyorum.
zaten hangi dalda sporcularımıza tam destek verbiliyoruz ki????

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
(link)

Adresinden mountain bike diye arattığınızda video çıkıyor.Ama ben buradan seyretmedim.Tamamıı veriyorlarmı bakmadım ;)