Evet sevgili bisiklet severler,büyük tur için rotam hazır...

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
güzel yorumunuz için teşekkür ederiz kawa.söylediginiz gibi istemek gercekten cok önemli.İnsan istedikten sonra herseyi yapar,benim turu düzenleme amacımda aklımda ki ilk sey buydu.Sevgili dostum maxicef'de buna yürekten katılıyor.mutlukalın...
Sevgiyle...

Scudo

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Yaş 19. çok şanslısınız.Ben senden 30 yıl sonra. geçen yıl ancak 49 yaşımda tura çıkabildim.Sıfır tecrübe ile.Bu mesafe azmine az gelir az. Fazla teferruata takılma.
Belli olmaz,Temmuz ortalarına doğru hareket edersen karadeniz kıyılarında görüşebiliriz.Kısmet.
Haziran 15-20 arası Tekirdağ-Şarköyden çıkmayı düşünüyorum.Fakat İç karadenizden,Amasya-Tokat-Gümüşhane-Baybut üzerinden Gezerek Artvine; Dönüşü Karadeniz kıyılarını gezerek yapmayı düşünüyorum.
Hırs yapma. Yolların akarına bırak kendini. Kutluyorum.slm.slm.slm.

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
@pusat

Bizdede o kadar uzun yol tecrübesi yok fakat siz tecrübeliler sayesinde bazı şeyleri az da olsa tahmin edebiliyoruz inş görüşür tanışır beraber pedallarız gezi Artvinden başlıyacak öss sonrası haziran sonu çıkmayı planlıyoruz kesin tarihimiz belli deil bazı nedenlerden dolayı .49 yaşında tura katılmışsanız biz gençlere bu kmler az bile gelir teşekkür ederiz sağlıcakla... :)

Darius

Üye
Tepki
7
selamlar,

hayalimdeki turu gerçekleştiriyor olman beni kıskandırdı açıkçası :) kazasız belasız turunu tamamlaman dileğiyle arkadaşım. darısı diğer arkadaşlarımızın başına. güzel, zevkli bir tur olmasını temenni ediyorum. gerçekten kolay işler değil bunlar. umarım başarırsınız.

• Beğen
Tepkiler: maxicef

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
@Darius

Teşekkür ederiz hayal değil aslında dostum gerçekten benimde hayalim ve hedefimdi Feyyaz sayesinde gerçekleştircem inşallah sağlıcakla... :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben samsundan geçerseniz atakent die bir beldedeyiz sinop yolu üzerinde ve ya trabzon yolu üzerinde görüebilirz iyi günler dilegiyle.tabi turda şuan nerdesinz ve ya bitirdiniz mi?

zungapir

Üye
Tepki
22
dostum inşallah yaparsın ama çok zorlu bir tur olacak. Karadenizde yokuş konusu seni yoracak... İzmir dolaylarından itibaren sıcak... Bence yazın ortasında bu rota fazla gelir diye düşünüyorum... En azından yol arkadaşın kesinlikle olmalı ve o planın kesin dışına taşacaksın bunuda belirteyim :) Ama gerçekten çok güzel bi rota inşallah herşey düşündüğün gibi olur

• Beğen

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
@zungapir

Her güzelliğin bi zorluğuda vardır elbet Feyyazla o zorlukları kolay atlatacağımızı düşünüyorum ikimizde hayata cıvıl cıvıl bakan doğayı seven gençleriz evet Karadenizde birçok iniş çıkışlar war elbet her çıkışın bi inişide war planlarımızı onlara göre ayarlıyoruz zaten.

Biker_boys samsundaki arkadaşım turumuz haziran sonunda kısmet olursa sizleri görmeyi tanışmayı gerçekten isterim sağlıcakla kalın teşekkürler

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
merhaba sevgili bisdiklet severler... uzun süredir foruma giremiyorum.bayagı hareketlenmiş tura ilgi artmış.çok sevindim.
sevgili,pusat,güneysanat,darius,biker_boys ve zungapir hepinize ilgi gösterdiginiz için cok teşekkür ederim.tur yavas yavas amacına ulaşıyor,bunu başarmakta beni mutlu ediyor.

darius,istanbuldan katılabilirsin istersen kapımız herkese açık.gercekten istiyorsan yapamicagin sey yok.bekleriz... :)

biker_boys o yol üzerinde umarım görüşürüz,yeni bisiklet severlerle tanışmak beni çok mutlu ediyor,birde bereber pedallarsak,hem turu düzenlememde ki amaca ulaşmıs oluyorum hem yeni dostluklar kazanmış oluyorum.

En başınan beri söylüyorum,tura istediginiz yerden istediginiz yere kadar katılabilirsiniz.Sevgili arkadasım maxicef gibi turun hepsine yada sadece 10 km sine katılmanız bana mutluluk verir.

Yola cıkış tarihini hemen hemen belirledim,rota üzerinde bir kaç degişiklik yapıp tekrar yayınlıyacagım.

birkaç gündür foruma giremememin bir sebebi var.bu turu yapmamdaki amacı belirten bir yazı yazdım bunun içinde evden biraz uzaklaşıp yaylaya cekilmem lazımdı.işte turun amacı umarım begenirsiniz...

YAŞASIN YAŞAM
BİSİKLET TURU PROJESİ

Hersey sevmekle başladı...
Önce dogayı sevdik,sonra yaşamayı...

Bu turun amacı,bir parcası oldugumuz dogaya sevgimizi gösterirken,ruhumuzda agır basan maceraperest yanı,eşsiz doga güzelliklerine sahip,Karadeniz,Marmara,Ege ve Akedeniz kıyılarında yaşamak.Bunu yaparken de dogaya hiçbir zararı olmayan iki tekerlekli yürekli yoldaşlarımızla yani bisikletlerimizle yapıp,dogaya olan saygımızın sonsuzlugunu göstermek.

Herhangi bir gündü.Büyük ihtimalle uyuyorduk.Birden bir yagmur damlası değdi yüzümüze ve göz kapaklarımız aralandı yavaşça...

Sonra çevremizde,gazete ve dergilerde,kocaman bir aptal kutusu olan televizyonda görüp okuduk.Küresel ısınma,bitmek bilmeyen orman yangınları,düşüncesiz,sadece paranın yeşilini seven patronlar,betonlaşmaya yüz tutmuş şehirler,bilgisayar başında oturmaktan başka hiçbir arzusu olmayan insanlar ve paranın hersey olduguna inanan,kalbinde bir tutam sevgi barındıramayan kişiliksiz insancıkları görünce UYANDIK...

Dedik ki; biz doğaya karşı sorumluluk hissediyoruz,diger insanları da uyandırmak,kendi istedikleri hayatı yaşayıp,sadece kendileri için dogru olan dogrulara inansınlar istiyoruz ve onlara bir örnek sunuyoruz.Doğayı sevsinler,saygı göstersinler,bilsinler ki ''Doğa insanlara degil,insanlar Doğaya aittir.''

Bu yüzden gençligimize ve cüzdanımızın inceligine bakmadan YAŞASIN YAŞAM dedik ve düştük yola...

Siz Ne Diyorsunuz???

Organizasyon : FEYYAZ ALAÇAM
e-mail : ozgurluk_tutkunu@hotmail.com

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Tebrik ederim Feyyaz çok güzel bi yazı hazırlamışın toplumu uyandırmanın wakti geldide geçiyor biz bi ucundan tutalımda wazifemizi yerine getirelim en azından... :) sağlıcakla...

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
arkadaşlar,
turdaki kişisel güvenligimiz için küçük biber gazlarından 2 ser tane almayı düşünüyoruz.bu konuda ki fikrinizi belirtirseniz cok sevinirim.ayrıca yazdıgım yazı hakkında kimse yazı yazmamış cok mu kötü olmuş diye bi düşünce saplandı kafama.gerci Serkan abi den ok aldım ama bi kaç yorum daha görmek mutlu ederdi beni.sevgiyle kalın

Tepki
6
yazı çok güzel.olmuş..Belki bazı alternatifler çıkarılabilir (en azından fikrimi daha sonra özelden mesajlarım)Ama yolculuğu sen yapacaksan senin içinden geçenler daha önemli...
Bu arada mersinde seni karşılama fikri hoşuma gitti...umarım tarih uygun olur ve banka monotonluğundan kaçış için eşlik edebilirim sana..Ayrıca elimden gelebilecek yardım olursa seve seve yanında olurum...

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
Arkadaslar mayıs sonunda cok güzel işlerle karşınızda olacagız.Bi kaç örnek vermek gerekirse... Turun başlayış ve bi,tiş tarihleri,Daha detaylı günlük Rota,Malzeme listesi,Bisikletlerimizin resimleri ve şu an yapım aşamasında olan internet sitesiyle yeni bir konuda karşınıza cıkıcaz.

biz hep burdayız,görüşlerinize düşüncelerinize sürekli ihtiyacımız var.Şİmdi konuda duraksama olabilir ama inancımızdan ödün verdigimiz asla aklınıza gelmesin,sadece daha iyi bir çalışma yapabilmek için odaklanıyoruz.Sevgiyle kalın bizi unutmayın... :)

• Beğen