Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Everest' e Bisikletle Tırmanan İlk Kişi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Burcuu tarafından paylaşıldı.

1. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bugün haberlerde rastladım ve çok şaşırdım. Everest ve bisiklet kelimeleri yan yana :alkis:
    Dört parmağını kaybeden Muharrem Aydın Irmak şimdi K2' ye tırmanmak için gün sayıyormuş.
    Ayrıca bisikletle hiç tanışmamış olan çocuklara bisiklet sevgisini aşılamak için bir proje başlatmış.

New York Üniversitesi’nde finans okuduktan sonra 20 yıl süreyle ABD’de endüstriyel tasarım ve uluslararası ticaret yapan Muharrem Aydın Irmak, 11 Eylül saldırıları sonrası kendine yeni bir yaşam tarzı çizdiğini kaydetti. Irmak yaşadıklarını şöyle anlattı: “Dönemin ABD Başkanı George W. Bush’un ‘Ya onlardan olacaksınız ya da bizden yana’ dedi. Ben tercihimi ne onlardan ne bunlardan, kendimden yana kullandım. Dükkanlarımı kapatıp felsefe ve sanatla uğraşmaya başladım. Projelerimin bir parçası olarak da Mayıs 2010’da Amsterdam’dan bisikletle yola çıktım. 19 ülke, 34 bin kilometre yol kat ederek Katmandu’ya ulaştım. Everest’e bisikletle çıkmak için Turizm Bakanlığı’ndan izin aldım.

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/26064347.asp

Kaynak: Hürriyet

2. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Önemli olan inanmaktır. inanma başarının yarısı demektir. Bi insan bir şeye gerçekten inanırsa tüm zorlukların üstesinden gelebilir.

Fatih Toraman bunu beğendi.
  3. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
  4. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Biz bisikletle Ağrı Dağı'na tırmanan ilk kişi olduk. Yine bizden birileri Evereste tırmanırsa çok güzel olur. Başarılar dileriz şimdiden.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  5. Oğuz Mert

Oğuz Mert Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bugün Taksim meydanından Muharrem Aydın Irmak pedala basacaktı. Sanırım Habertürk kanalında da kendisini canlı yayında gördüm. Forumda tura dair herhangi bir bilgiye rastlayamadım dostlar bu konuda bilgisi olan var mı?

6. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şimdi haberlerde duydum Everest ana kampına iki kere bisikletiyle tırmandığını söylediler şimdi K2 zirvesi için bugün Taksimden yola çıkmış 3 ay sonra Türkiyeye dönmek üzere tabii bu zorlu yolculuğa ilk engel olarak ne yazık ki Türk polisi çıktı polis basın açıklamasına izin vermemiş ve ortam biraz gerginleşmiş neyse ki bir sorun çıkmadan yola çıkmış :)

Birhan K. ve Oğuz Mert bunu beğendi.