Evde tranier yapımı

scerrah34

Üye
Tepki
0
İsim
selim emre cerrahoğlu
Öncelikle merhaba arkadaşlar ben tranierların fiyatlarına baktım ve çok pahalı geldi.Kendi kendime bunu evde yapabilirmiyim diye düşündüm acaba aranızda tahta vb. malzemelerden yapan varmı diye de bu konuyu açmak istedim şimdiden teşekkürler.

Scudo

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Parçalarını elde edemeyeceğinizden ya da etseniz astarı yüzünü geçeceğinden evde trainer yapamazsınız.
@Kahveci107'nin verdiği örnek Trainer değil Roller. Bu ikisini karıştırmamak gerek. Trainer üzerinde direnç vardır. Roller'dan farkı budur(bazı rollerlarda da direnç var o ayrı).
Roller'ı ucuz bir şekilde nasıl yapabileceğinizi şu videoda görebilirsiniz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çağrı Soylu

İkisi çok farklı şeyler değil biri size normal yol koşullarını sağlarken diğeri direnç sayesinde güçlenmenizi hedefler ama bir yandan da dizlere uzun vadede ciddi zarar verme potansiyeli taşır, ki kendisine yabancı arkadaşlar hem trainer hem de resistance trainer derler. Arkadaşa önerdiğim sağlıklı olandır. Normal koşulda bisiklete binmek için gereken eforla çalışmanızı sağlar. Sizin bahsettiğiniz şekliyle "trainer" bence pazarlama hilesinden başka birşey değil ve eklem sağlığına zararlı olduğunu düşündüğüm birşeyi kimseye tavsiye etmem.

Tabii şahsi fikirlerim. Yanlış bildiğim ya da yanlış yorumladığım kısımlar varsa daha tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.:)

Selamlar.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Bizim burda demirci bir arkadaşım var ona şöyle ayaklı birşeyler yaptırmayı planlıyorum :) Arka tekeri havada asılı duracak , çatal ayak şeklinde.