Evde trainer kullanımı ve kilo verme

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,boyum 1.74 kilom ise 85.Üniversite hazırlığı sebebiyle bir trainer edindim,hem zayıflamak hem de sınava kadar kondisyon kazanmak istiyorum.Öncelikli amacım zayıflamak,dediğim gibi 85 kiloyum.Beslenmeme dikkat etmeye başladım ve günlük 1 saat trainer üzerinde 30km hızla çeviriyorum.Bunlara + olarak ekleyeceğiniz önerilerinizi bekliyorum :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence yeterli ama konuyla ilgili uzman bi arkadaş cevaplarsa daha doğru olur...Ben bisikletle ortalama 13-14 kg verdim...Unutmadan beyaz ekmeği tamamen bıraktım dışarıda ara sıra yesek de, tam buğday ekmeği kullanıyorum...

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Ben de tam buğday tüketmeye başladım,günde toplam 4-5 dilim tüketiyorum.Fast-food u da kestim ayrıca.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Miraç Yanar Maalesef bende fast food sonucu kilo almıştım :) Zaten fast food kesildiği anda ciddi değişim oluyor bir de gece yatmadan önce yemek yemeler... Her öğünde bir dilim ortalama 25 gr gibi yanılmıyorsam tam buğday ekmeği yiyorum...Mesela bende diğer sorun çikolataydı, tutamıyordum kendimi onu da kurı incirle çözmüştüm :) Tavsiye ederim

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Bir kadans ölçere ihtiyacınız var bence. Mesela ortalama 100 kadansla çevirmeniz size çok şey katar. Daha güzel ter atarsınız. Bacaklar ve vücut daha çok çalışır. Daha çok verim alırsınız antremanlarınızdan.

• Beğen
Tepkiler: amoush00
Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru Aynı dertlerden muzdaribiz :) @MustafaOnderATiK Öneriniz için teşekkür ederim,şuan bütçem kadans ölçebilen bir ürüne uygun değil malesef.Seri çeviriyorum ama tabi ki kesin bir rakam elimde yok.

@katran Ben de 1 tam ekmek yerdim,bisiklete bir süre ara vermemle beraber 7 kilo almama sebep oldu :) Almak kolay(benim için) ama vermek uğraştırıyor böyle.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@Miraç Yanar ben sigarayı bıraktım 7 ay oldu. İştah açıldı. Özellikle tatlı çekiyor canım. O sorunu nasıl aştınız

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
iyi bir kahvaltı dışında günün geri kalanında sadece harcayacağın kadar karbonhidrat ve bir hafta içerisinde ihtiyacınız kadar mineral, vitamin alırsanız; bol su tüketirseniz ve kesinlikle beyaz şekerden mümkün mertebe uzak durup antrenmanlarınızı sürdürürseniz sağlıklı bir şekilde normak indeksinize kavuşacağınızı düşünüyorum. 101 kilodan 62'ye inmiş biri olarak söylüyorum :)
gelenek ve göreneklerimizden gelen alışkanlıklarımız neticesinde gözümüz doyana kadar yiyoruz ve karnımız acıktığında. Aç kalmak vücudun ihtiyaç duymasıyla o kadar da alakalı değil ne de olsa. İhtiyacımız kadar tüketirsek hem israf edip başkalarının hakkını yememiş olur hem de sağlığımıza kavuşuruz vesselam :)

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@katran Eve sokmuyorum,ev halkı isyan ediyor ama ısrarcıyım bu konuda.Girerse bende yerim çünkü :) Okulda da arkadaşlarıma tembihledim aldırmıyorlar çikolata vs. bu şekilde aşmaya çalışıyorum.

@bua Ne kadar sürede verdiniz o kiloyu ? Birde bu şekilde devam edersem 3 ay gibi bir sürede 65 kilo olabilir miyim ?

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@bua gerçekten israf. Hayvan gibi yiyip sonra da zayıflamak istiyorum. Bildiğin israf yani.

• Beğen
Tepkiler: aytunctarakci

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
aslına bakarsanız kilo vermek niyetim hiç olmadı ama sağlıklı beslenmeyi amaç edindikçe, depoladığın her besinde başkalarının hakkı üzerine sorumlu hissettikçe ve beslenme üzerine makaleler okudukça, üstüne bir'de bisiklet sevdasına tutulunca 5 ayda böyle oldum birden :) beni tanıyanlar bu kilo mevzumu vegan beslenmeye çalışmama bağlıyorlar fakat tam olarak ondan değil :)
aslında ayda bir tahlil yaptırıp vücutta bulunan elzem aminoasitleri ve vitamin durumunu kontrol ettirip yine doktor eşliğinde ihtiyacınız kadarını tüketirseniz ve yazdıklarımı kendinize uydurursanız ben inanıyorum :)

@katran ah Harun bey bazen nefsime yenik düşüp abanıyorum :) ama sonrası derin suçluluk hissi normalde keşke hayvan gibi yesek ama biz maalesef mertebe olarak epey düşebiliyoruz, hepimiz.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bir diyetisyensiz olmaz. Ama özel Hastanelere gidin sizinle konuşacak falan devlette al bu diyet listesi 1 ay sonra gel olmasın olmuyor

(link) burası da incelenmeli

Batu Gürcan

Aktif Üye
Tepki
158
Bisiklet
b'Twin
Herkesin aksine kilo almak daha zor geliyor bana, bisikletle iyice kilo vermeyelim ?

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@bua 5 ay çok güzel bir zaman,inşallah ben de istediğim sürede hedefime ulaşırım.

@Taxonera Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ben de,en yakın zamanda gideceğim inşallah.Verdiğiniz kaynak site için de teşekkür ederim :)

@batuhangurcan Her bireyin bedeni farklı çalışıyor,ben hızlı kilo alıp verebildiğimi düşünüyorum ama daha çok kilo aldım bu zamana kadar :)

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Beslenme konusunda az yiyin sık yiyin. Öğünleri artırın miktarları azaltın. Ne aç olun ne tok olun. Birde sofraya oturunca mideyi asla tam doldurmayın.