Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde trainer kullanımı ve kilo verme

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Miraç Yanar tarafından paylaşıldı.

1. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,boyum 1.74 kilom ise 85.Üniversite hazırlığı sebebiyle bir trainer edindim,hem zayıflamak hem de sınava kadar kondisyon kazanmak istiyorum.Öncelikli amacım zayıflamak,dediğim gibi 85 kiloyum.Beslenmeme dikkat etmeye başladım ve günlük 1 saat trainer üzerinde 30km hızla çeviriyorum.Bunlara + olarak ekleyeceğiniz önerilerinizi bekliyorum :)

2. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Bence yeterli ama konuyla ilgili uzman bi arkadaş cevaplarsa daha doğru olur...Ben bisikletle ortalama 13-14 kg verdim...Unutmadan beyaz ekmeği tamamen bıraktım dışarıda ara sıra yesek de, tam buğday ekmeği kullanıyorum...

Volg ve isaac52 bunu beğendi.
  3. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de tam buğday tüketmeye başladım,günde toplam 4-5 dilim tüketiyorum.Fast-food u da kestim ayrıca.

4. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Keşke bende bir trainer bulsam ... @geziniyo abi özel mesajın vAr (gene ben :koptum: )

geziniyo bunu beğendi.
  5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Miraç Yanar Maalesef bende fast food sonucu kilo almıştım :) Zaten fast food kesildiği anda ciddi değişim oluyor bir de gece yatmadan önce yemek yemeler... Her öğünde bir dilim ortalama 25 gr gibi yanılmıyorsam tam buğday ekmeği yiyorum...Mesela bende diğer sorun çikolataydı, tutamıyordum kendimi onu da kurı incirle çözmüştüm :) Tavsiye ederim

6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Takipteyim.

7. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir kadans ölçere ihtiyacınız var bence. Mesela ortalama 100 kadansla çevirmeniz size çok şey katar. Daha güzel ter atarsınız. Bacaklar ve vücut daha çok çalışır. Daha çok verim alırsınız antremanlarınızdan.

amoush00 bunu beğendi.
  8. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Adamlar gunde 4 dilim ekmek yiyor ben bi öğünde 1 tam ekmek yiyorum. Sonra niye kilo veremiyorum diyorum :)

Osman Tuğrul, Volg, Batu54 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @geziniyo Aynı dertlerden muzdaribiz :) @MustafaOnderATiK Öneriniz için teşekkür ederim,şuan bütçem kadans ölçebilen bir ürüne uygun değil malesef.Seri çeviriyorum ama tabi ki kesin bir rakam elimde yok.

@katran Ben de 1 tam ekmek yerdim,bisiklete bir süre ara vermemle beraber 7 kilo almama sebep oldu :) Almak kolay(benim için) ama vermek uğraştırıyor böyle.

boşgezeninboşkalfası ve geziniyo bunu beğendi.
  10. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Miraç Yanar ben sigarayı bıraktım 7 ay oldu. İştah açıldı. Özellikle tatlı çekiyor canım. O sorunu nasıl aştınız

11. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    iyi bir kahvaltı dışında günün geri kalanında sadece harcayacağın kadar karbonhidrat ve bir hafta içerisinde ihtiyacınız kadar mineral, vitamin alırsanız; bol su tüketirseniz ve kesinlikle beyaz şekerden mümkün mertebe uzak durup antrenmanlarınızı sürdürürseniz sağlıklı bir şekilde normak indeksinize kavuşacağınızı düşünüyorum. 101 kilodan 62'ye inmiş biri olarak söylüyorum :)
    gelenek ve göreneklerimizden gelen alışkanlıklarımız neticesinde gözümüz doyana kadar yiyoruz ve karnımız acıktığında. Aç kalmak vücudun ihtiyaç duymasıyla o kadar da alakalı değil ne de olsa. İhtiyacımız kadar tüketirsek hem israf edip başkalarının hakkını yememiş olur hem de sağlığımıza kavuşuruz vesselam :)

Kazuya, amoush00, frkncn ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  12. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @katran Eve sokmuyorum,ev halkı isyan ediyor ama ısrarcıyım bu konuda.Girerse bende yerim çünkü :) Okulda da arkadaşlarıma tembihledim aldırmıyorlar çikolata vs. bu şekilde aşmaya çalışıyorum.

@bua Ne kadar sürede verdiniz o kiloyu ? Birde bu şekilde devam edersem 3 ay gibi bir sürede 65 kilo olabilir miyim ?

13. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @bua gerçekten israf. Hayvan gibi yiyip sonra da zayıflamak istiyorum. Bildiğin israf yani.

aytunctarakci bunu beğendi.
  14. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    aslına bakarsanız kilo vermek niyetim hiç olmadı ama sağlıklı beslenmeyi amaç edindikçe, depoladığın her besinde başkalarının hakkı üzerine sorumlu hissettikçe ve beslenme üzerine makaleler okudukça, üstüne bir'de bisiklet sevdasına tutulunca 5 ayda böyle oldum birden :) beni tanıyanlar bu kilo mevzumu vegan beslenmeye çalışmama bağlıyorlar fakat tam olarak ondan değil :)
    aslında ayda bir tahlil yaptırıp vücutta bulunan elzem aminoasitleri ve vitamin durumunu kontrol ettirip yine doktor eşliğinde ihtiyacınız kadarını tüketirseniz ve yazdıklarımı kendinize uydurursanız ben inanıyorum :)

@katran ah Harun bey bazen nefsime yenik düşüp abanıyorum :) ama sonrası derin suçluluk hissi normalde keşke hayvan gibi yesek ama biz maalesef mertebe olarak epey düşebiliyoruz, hepimiz.

Yusuf Ziya Aktaş bunu beğendi.
  15. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir diyetisyensiz olmaz. Ama özel Hastanelere gidin sizinle konuşacak falan devlette al bu diyet listesi 1 ay sonra gel olmasın olmuyor

http://www.secilkenar.com.tr/makaleler burası da incelenmeli

16. Batu Gürcan

Batu Gürcan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkesin aksine kilo almak daha zor geliyor bana, bisikletle iyice kilo vermeyelim ?

17. Miraç Yanar

Miraç Yanar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @bua 5 ay çok güzel bir zaman,inşallah ben de istediğim sürede hedefime ulaşırım.

@Taxonera Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ben de,en yakın zamanda gideceğim inşallah.Verdiğiniz kaynak site için de teşekkür ederim :)

@batuhangurcan Her bireyin bedeni farklı çalışıyor,ben hızlı kilo alıp verebildiğimi düşünüyorum ama daha çok kilo aldım bu zamana kadar :)

bua ve Batu Gürcan bunu beğendi.
  18. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Beslenme konusunda az yiyin sık yiyin. Öğünleri artırın miktarları azaltın. Ne aç olun ne tok olun. Birde sofraya oturunca mideyi asla tam doldurmayın.

Yusuf Ziya Aktaş ve Taxonera bunu beğendi.
  19. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @MustafaOnderATiK ah be abi bi becerebilsem senin söylediğini. Ayar tutturamıyorum :)

20. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @katran zamanla olur inşallah