Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

evde hazırlayabileceğimiz enerji verici yiyecekler

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Faik BİLGİN tarafından paylaşıldı.

1. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    ewet arkadaşlar ben bizim biyoloji öğretmenine sordum bana dediği şu:ewladım öncelikle glikoz ağırlıklı yiyecekler tüket ,, dedi bende ona glikoz neyde war dedim kuru siyah üzüm dedi bende araştırdım biraz kuru üzüm bal fındık karıştırılıp yenirse accayip enerji weriyomuş hemen gittim öğretmene sordum doğrumu die oda doğru dedi ama bisiklete yazık olur dedi yani fazla güç nedeni ile bisiklete zarar verirsin dedi yani arkadaşlar bal üzüm fıstık karışımı ile uzun yola çıkacaklar mutlaka yapsınlar sevgi ve saygılarımlaa

2. McMILLERR

McMILLERR Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kuruyemişciye gidiyorsun,
    100 gr badem
    100 gr fındık
    100 gr ceviz alıyorsun

gelirkende manava uğruyorsun yarım kilo muz alıyorsun

Eve geliyorsun bütün yemişleri miksere atıyorsun toz haline getiriyorsun.
    Muzu soyup üzerine bahsettiğin çiçek balından bolcana döküyorsun üzerinede şu fındık-ceviz-badem tozlarını bolcana döküyorsun.
    Çatal ve Bıçak vasıtası ile afiyetle yiyorsun..İstersen yanında da bir bardak süt iç..
    Sonra enerjiyi damarlarında hissediyorsun :) :) :)

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu yöntem yanında, artık aktif spor yapan herkesin kullnadığı enerji tozları vb. de kullanabilirsiniz ?

bunlar daha rafine olduğu için ve bilimsel olarak hazırlandığından direkt faydasını hissedersiniz. Kesinlikle ilaç olmayan bu ürünler, doping olarak da değerlendirilmiyor. :in:

Hazırlama vb. içinde uğraşmazsınız, dozunu kendiniz ayarlarsınız.
    yine sizin dediğiniz gibi , süt vb. karışım ile alındığı için uygun bir yol bence.

yani başınız ağrıdığında , sığla ağacı yaprağı bulup çiğnemediğimize göre , hazır ürünler daha mantıklı değil mi ?

özellikle benim gibi uzun yol turcuları için , dağın başında da olsam, muz badem fıstık bulamasam da o gün için gereken enerjiyi , suyla karıştırıp almak çok önemli. 60 gün süren bir yolculukta , her gün yukarıda sayılanları yapmanın zorluğunu takdir edersiniz :)

selamlar

Şerif Şentürk bunu beğendi.