Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde bisiklet kullanmak ve hiçbiryere gitmemek!

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mert Ahmet tarafından paylaşıldı.

1. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar :)
    Uzunca bir süredir giyinip hazırlanıp dışarı çıkıp bir türlü bisiklete binemiyorum. Bunun sebebi motorsiklet almış olmam. Bir yandan da o kadar çok bisiklete binme isteğim var ki anlatamam (gerçi siz anlarsınız ;) sizin hissettiğinizden ;) ) Bende düşündüm eve trainer denen aletlerden alsam binerim bir de bunların telefonda uygulamaları varmış mesela san franciscoda antrenman yapıp italyadaki turda derece yapabilyorsun :D e bizim ahaliyi de toplarım başına dereceleri de kapıştırırız dedim :)
    Yalnız biraz araştırınca gördüm ki satılanlarda bu telefona bağlantı özellikleri yok. Bu işi ucuza nasıl halledebiliriz ?
    Erdoğanlar, Decathlon ve Delta bisikletteki trainerlar bağlantı özelliklerine sahip değil gördüğüm kadarıyla. 1000tl altı bakıyorum bu kadar para vercek olsam bisiklete binmek için yeni kıyafetler formalar alırım kendime açık havada geze geze daha çok eğlenirim :)

mustafa ç ve Zafer KAPLAN bunu beğendi.
  2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisiklet ile ilgili tüm ekipmanda olduğu gibi Trainer alınırken ekmeğin boyutunun köfte adedine oranı öne çıkar. Yani üst modellere doğru gidildikçe fiyatlar da geometrik olarak artmaya başlar.

1000 TL altı modeller ile yarış simülasyonu deneyimlemeniz pek mümkün değil. Hatta bu işi hakkı ile yapabileceğiniz modellerin fiyatları 1000 TL'nin bir hayli üzerine çıkabiliyor.

Üstüne üstlük trainer'da çalışmak göründüğü kadar eğlenceli de değil. Ciddi bir motivasyon olmadan o kadar para verip aldığınız aletten sıkılıp bir kenara kaldırmanız yüksek ihtimal. Satılık ilanlarına baktığınızda çoğu satıcının 10 defa kullandıktan sonra bir daha yüzüne bakmadığı ürünler görürsünüz. Trainer kış döneminde dışarı çıkamadığınız zamanlar için ideal.

Zaman hepimizin sıkıntısı ve ben de trainer ile hafta içi akşamları çalışmaya devam ediyorum. Ancak bunu uzun süredir yapmıyor olsam devam etmekte cidden zorlanırdım. Günler uzayıp hava daha geç kararmaya başladığında ise kutusuna kaldırıp akşam sürüşlerini dışarıda yapmayı düşünüyorum.

Tavsiyem ucuz yollu ama tatmin edecek bir trainer alıp dar vaktinizi değerlendirin. Diğer hallerde de o motoru yavaşça yere bırakıp bisikletinize binin. :)

3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Mert Ahmet

Decathlon'dan 500tl'sına Tacx Blue motion pro trainer alabilirsiniz. Zwift uygulaması için aylık 10$, ant+ destekleyen kadans ve nabız sensörü ile, USB ant Stick gerekiyor, USB Stick ebay da 10$. Hepsini 1000tl altında temin edersiniz.

mustafa ç ve Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  4. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ Merhaba,
    Tam da cevabını aradığım soruyu yanıtlamışsınız. :) Teşekkürler, sağlıcakla kalınız.

mustafa ç ve Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  5. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Tuğrul Tomba

Zwift için aşağıdaki konuya bakmanızı tavsiye ediyorum.
    Zwift

Trainer olarak örnek verdiğiniz modeller işinizi görecektir, ancak bu fiyatları gözden çıkarttıysanız eğer, yurt dışından çok daha üst seviye ürünleri almak mümkün. Kısacası Decathlon'da satılan modeller hariç, Türkiye'den bence trainer alınmaz.

Elite Turbo Muin ve muadili ürünler, örnek verdiğiniz modellerden çok daha ucuzken, hiç alınmaz. Smart Trainer düşünmüyorsanız eğer, Tacx blue motion pro işinizi fazlasıyla görecektir.

890TL'sı kargo ve %18 kdv hariç fiyatı var. kargo ve kdv ile yine de 1900 TL olamaz.
    Tacx T2180 Vortex Virtual Smart Trainer | Turbo Trainer Shop

Aynı şekilde 1000 TL fiyatı var.
    Elite Turbo Muin | Turbo Trainer Shop

fblisaru bunu beğendi.
  7. UtkuK

UtkuK Aktif Üye

Adı:
    Utku Karaarslan
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alakalı konu bulamadığım için buraya yazıyorum. Yurt dışından aldığım hız-kadans sensörü yanında 3 aylık premium BKOOL simülatör üyeliğini 24 pound yerine 1 pound'a düşüren indirim kodu gönderdiler. BKOOL simülatör kullanan var ise özelden yazsın paylaşabilirim.

8. Halil Barış Çaldıran

Halil Barış Çaldıran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evinizde trainer'ınız var ise aynı simülatörü siz de başka trainerlar ilekullanabiliyorsunuz, lakin Bkool smart pro trainer kullanan arkadaşlar varsa birkaç tavsiye çok iyi olurdu...