Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde bisiklet kullanımı hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında TontonCocuk tarafından paylaşıldı.

1. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba dostlar. Malum kıs ayı geliyor ve bisiklet sezonu yağmurlu havalar çok olduğundan yavaşlıyor. Bu durum icin trainer almayı planlıyorum. Aklımdaki marka Dechatlon da satılan modellerden birini almak. Aklıma takılan bir kaç soru var.

Alacağım trainer manyetik olacak. Ayrica trainer lastiği ve altına mat koyacağım. Bu durumda ses seviyesi ne olur.

İkinci olarak sorum ise soguk haricinde yağmurlu havalarda evde kullanmayı planlıyorum. Bu durum içinde trainer lastiğinin üstünde olduğu bir jant seti daha oluşturmak istiyorum. Lakin benim arka disliler 11 li. Daha dusuk bir ruble taksam o janta bir sıkıntı yasarmiyim.

Yol gösterecek ve fıkır verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    yerinizde olsam evde vücut ağırlığımı kullanarak çeşitli hareketler yapardım. çok çok 2 dambel alarak.

ama ille de pedal çevirmek istiyorum diyorsanız,

yine yerinizde olsam kondisyon bisikleti denen şu bisikletlerden alırdım.

TontonCocuk bunu beğendi.
  3. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @cumali55 ben bisiklet ile tanısana kadar pek spor yapabilen biri değildim. Hatta spor salonuna dahi kayıt oldum. Kondisyon bisikleti beni acayip sıktı. İlk düşüncem siİn gibi bunlardan almaktı. Sonra spor salonundaki o Zaman'lar aklıma gelince beni endisendirdi. Duruş pozisyonu vs beni çok bunaltıyor. 100 liraya ikinci el bir urun buldum ama alıp almama arasında kaldım açıkcası. Sonra trainer e yöneldim. Şimdi aklıma takılan tek sorun ses konusu. Hanımla ve konsile ile papaz olmak istemiyorum.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Evde bisiklet kullanımını çok ama çok sıkıcı buluyorum.
    Daha önce roller ve trainer kullandım. İkisinde de her seferinde 45 dakika, 1 saat arasında pes edip antrenmanı bıraktım. Film izlemeyi, dizi izlemeyi, yarış videosu izlemeyi, hatta daha önce kendi çektiğim sürüş videolarını bile izlemeyi denedim, olmadı.

Benim tavsiyem, eğer ciddi ciddi uzun saatler bisiklet üzerinde kalma gibi bir plan varsa eğer, zwift uyumlu bir trainer alınması yönünde olur.

5. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Gökhan Toros Peki bu bahsettigim trainer de ses seviyesi çok olur mu Gökhan bey. Bir de dışlı konusu var tabi. bu konuda ne gibi bir önerini olur. Maddi olarak elimdeki parayı bisiklete bağladığım icin 600 liralık bir bütçem kaldı ve bununla o yazılımlar ile bağdaşacak bir ürüne sahip olacağımı düşünmüyorum

6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Komşulardan hiç şikayet gelmese de, her seferinde annemden söyleniyordu. Gürültülü bir elektrik süpürgesi çalışıyor kadar ses yapıyor.
    Mat, trainer lastiği ve uygun basınçla, özellikle düzgün modellerde ses oldukça azalıyor. Fakat uğultu geçmiyor hiç.

7. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Gökhan Toros orta seviyeli bir müzik açıldığında diğer odadan çok rahatsız olacak şekilde mi peki bu ses.

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    @TontonCocuk Ben hep bisikletin üzerinde olduğum için, yan odada ne kadar uğulduyordu bilmiyorum. Fakat elektrik süpürgesi gibi düşünebilirsin.
    Elektrik süpürgesi yan odadan ne kadar duyuluyorsa, bu da o kadar duyulacak. Sadece daha kalın bir ses.

Bu arada trainer alırken iyi bir vantilatör de alman gerek. Yoksa 15-20 dakikadan fazla pedal çeviremezsin.

9. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çık dışarı bin bisikletine, en fazla ıslanırsın noolacak...

10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ses konusu sizin için problem ise, mevcut trainer'lar işinizi görmeyecektir. Tacx satori pro modelini 1 hafta kadar ev ortamında deneme fırsatım oldu. Trainer özellikle büyük aynakol dişlisinde ve yüksek hızlara çıkmaya çalıştığınız zaman daha fazla ses üretiyor. Düşük devirlerde ise bu ses uğultu olarak kalıyor.

Kapalı ortam da olacağınız için bulunduğunuz yeri havalandırmanız şart. 15-20 dk. içerisinde sırılsıklam terleyebiliyorsunuz. Trainer üzerinde 30-35 dk.dan fazla durmayı düşünmeyin, bu çok kolay bir şey değil. Bir süre sonra yorgunluk ve kapalı ortam olması nedeniyle sıkılıp bırakıyorsunuz.

Ses istemiyor ve trainer'ı uzun vadeli düşünüyorsanız eğer, aşağıdaki ürüne göz atın derim.

Wiggle | Elite Turbo Muin II Fluid Direct Drive Trainer | Turbo Trainers

11. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ Küçük bir araştırma yapıp bütçe haricinde tüm beklentileri karşılayabilecek bir ürün. Gerekirse biraz daha bekleyip bu ürüne de niyetlenebilirim.

12. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir de şöyle bir şey buldum aslında. Genelde kondisyon bisikleti denince akıllara gelen dik oturulan, ayaklar bükük bir şekilde pedal çevirilen kondisyon bisikletleri gelir akla. Az bilinen ve büyük spor salonlarında kullanılan spin bike denen bir ürün daha var. Fiyatları şu an 1000 tl civarı.

Sunduğu özellikler agresif duruş, yüksek tempoya ulaşabilme açısından bisiklete çok daha yakın. Çalışması sessiz ve sizden başka kişiler de kullanabiliyor. Trainer veya rollerin en kaliteli olanında bile ses olacağından büyük ihtimal bu ürünü tercih edeceğim.

Ekli Dosyalar:

baykuş97 bunu beğendi.