Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

evde antrenman için.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mutlu07 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar roller mi Trainer mi tavsiye edersiniz,denge unusuru felan demeyin lütfen bu ikisinden hangisini tercih etmek en iyisi olur.roller sanki biraz daha sokakta binmeye yakın gibi ama işi bilenler yanıtlarsa çok sevinrim

2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mutlu07 trainer kullanıyorum yorulduğumda gidona yatıp gözlerimi kapayıp pedal çevirebiliyorum roller tepesinde onu yapsam bisiklet televizyona ben duvara uçarım.. Trainer daha eğlenceli ve güvenli roller çok dikkat gerektiriyo sanki sokakta arabalardan kaçıyoruz

V3DAT bunu beğendi.
  3. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu kardeş tamam güzelde ben bunlara bakmıyorum hangisi daha faydalı antrenman yönünden bunları sorgulamaya bulmaya çalışıyorum,sen göz kapama yorulma felandan bahsediyorsun teşekkür ama bunları aramıyorum ben

4. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mutlu07 birde şöyle yazıyım ;yarışçılar yarışlardan önce ısınma amaçlı rollerlara biniyolar ama evde antrenman için trainer kullanılıyo çoğunlukla GlobalCyclingNetwork youtube kanalına girerseniz trainer kullanımıyla ilgili 2-3 videoları var..

5. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
  6. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mutlu07 anlamana gerek yok konuşulanları izle yeter adam zaten can çekişmekten konuşmuyo videoda altta sayaçlar var bi girip bakınma zahmetinde bulunursanız ingilizce bilmenize çokta gerek olmayan bi durum olduğunu görürsünüz videoda.

7. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu kardeşim benim sorum rollermi trenırmı en iyi antrenman aracıdır diye,teşekür ederim abim yinede sana,evet arkadaşlar güncel konu

8. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende blacburn ultra diye bir trenır var mıknatıslımı ne,ama sanrım arızalı yada bana öyle geldi kulanamadım denedim pedal bir dönüyor bir dönmüyor bu yüzden yeniden bişey almak için bakıyorum,tavsiyelerinizi bekliyorum

9. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bütçeniz nedir? Antrenman programlarınız, hedefleriniz belli midir? Zwift gibi uygulamalar kullanacak mısınız? Powermeter kullanıyor musunuz? Bu soruların cevaplarına göre öneride bulunulabilir.

10. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Sadettin Z. amacım spor yapmak yapabildğim en iyi şekilde zwift denen olayı kulanam pek sarmadı çünki,powermeter kulanmıyorum bir prof bisikletçi değlim,bütçcem değişken,adam akılı antrenman yapmaya yardımcı olucak,yamur karda çıkamadığımda kulanabilğicem bişey bakıyorum,bende var ama sanrım sorunlu.

11. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
  12. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Decathlon da satılan Tacx Blumotion serisi trainerları tavsiye ederim. Fiyat performans yönünden.
    Trainer roller olayına gelience, roller da sürekli konsantre olmalısınız, aksi takdirde denge sağlayamıyorsunuz. Bu da sürüş süresini, bisiklet üzerindeki rahatınızı olumsuz etkiliyor. Ayrıca denge problem olduğundan aşırı yüklemelerde problem çıkabiliyor. Şahsen trainer kullanmak bana daha kolay geliyor. Ama nihayetinde ikisi de sıkıcı. Bi ar amaç yoksa çekilecek çile değil bana kalırsa..

Ulaş Çavuşoğlu ve mutlu07 bunu beğendi.