Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde Antreman

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ilkerikier tarafından paylaşıldı.

1. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar epey bir süredir dışarıda antreman yapmaya fırsat bulamıyorum. 1 yıla yakın süredir de bu alet evde bir kenarda duruyordu çünkü her seferinde kurup toplamak zor olduğundan pek kullanmıyordum. evim küçük olduğu için koyabileceğim tek yer salon ve sonunda aleti salonun ortasına kurmaya karar verdim ve gerçekten iyide oldu. evin ortasında bir sanat eseri ve gerçekten iyi antreman yapmamı sağlayan bir düzenek. biraz bilgi vermek gerekirse elite in realaxiom denen modeli bu. arkada her trainerdaki gibi direnç veren bir parçası var ama bunun en güzel özelliği diğer taraftan bilgisayara bağlanıp çeşitli parkurlardan birini seçip gerçek zamanlı antreman yapabilmeniz. yani video yokuş çıkıyorsa ben de yokuş çıkıyorum iniyorsa ben de iniyorum(yokuş inerkende pedal çevirmek gerekiyor ama boşta gibi). gerçekten de eylenceli ve çok faydalı bir aletmiş. sizlerle paylaşmak istedim .
    bu arada elimdeki parkurlar italya turunun farklı zorluklardaki etaplarından bölümler.

2. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum çok güzel bir sistem hayırlı olsun bence biraz araştırısan netten onlain olarak senin gibi kişilerle yarışabiliyorsun dahada zevkli olur gerçek gibi yani bunu araştırmıştım bir ara youtubuda gördüm insanlar evlerinden bağlanıp birbirleri ile ortak belirleidkleri bir parkurda yarışıyorlardı bence bir araştır çok daha zevkli olucaktır ve senin gibi binen kişilerle yarışıcaksın

3. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    evet haklısın öyle bir özellikte var galiba ama ben daha o seviyede değilim. gerçi bilemiyorum bunu kullananlar ne kadar iyidirler. ben şimdilik knedi sonuçlarımla yarışıyorum

d.berkay bunu beğendi.
  4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba çok güzel bir sistem olmuş ve çok güzel bir görüntü oluşturmuş evde, yanlız vantilatör göremedim, onun yerine hoparlör sistemi var bisikletin karşısında belki sesi çok açınca yeterli hava akımı yaratabilir :)

gültekin, mecaoz ve d.berkay bunu beğendi.
  5. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    vantilatör yok ama tam kapının önüne koydum çalışırken balkon kapısını açıyorum hem dışarıyı görebiliyorum hem de temiz hava giriyor :D
    bir de henüz antreman yaparken müzik dinleme keyfine erişemedim çünkü bende olan müzikler gayet relax eden müzikler kendime antreman albümü yapabilirsem o zaman ancak dinleyebileceğim

d.berkay ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  6. TheflyingfalcononTEM

TheflyingfalcononTEM Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba İlker,
    Paylaşımın için teşekkürler, hele de fotoğraflı olunca daha da güzel..:)
    Benim evimde de bir başka modeli var, yaklaşık 15 sene evvel Almanya'dan özel getirtmiştim.
    Arkada 2 silindir arasında bisikletin arka lastiği ve önde de tek silindir üstünde ön lastiğin dönmesi şeklinde çalışıyor..Silindirler birbirlerine kasnak-lastiklerle bağlı ve bisiklet tamamen bağımsız..Aynen yol gider gibi ama dengede ve alet üstünde kalabilmek gerçekten çok zor, büyük dikkat ve ilave efor gerektiriyor..
    Umarım daha sonra vakit bulursam resim veya video da koyarım buraya..
    Mutlaka daha birçok değişik model ve markalar da var, ama asıl olan bisiklet sevgisi ve iyi bir bisikletçi olabilmek isteğidir..
    Yoksa aletler alınır eve konur, birkaç antrenman denemesinden sonra orada, oldukları yerde tozlanmaya terk edilir..
    Ter dökmeden performans elde edilemez..
    Korkut Sevand diye bir arkadaşım var (kulakları çınlasın), bu konuyu o kadar iyi ifade eder ki, sadece 2 kelime.. "Binen gider" :)

d.berkay ve canyon bunu beğendi.
  7. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Gerçekten çok teknolojik bir sistem olmuş insanın evden çıkası gelmez :) aman dikkat edin :)

Birde aslında yandaki büyük ekran televizyonunuza laptopunuzu bağlayıp büyük ekranda yarışma keyfini çıkarabilirsiniz :)
    Küçük bir tavsiye de bulunayım dedim:)

İyi antremanlar

Hakan abi vantilatör yok ama tam karşıda split klima var :cool: :p :)

gültekin ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Hakkaten de var, aslında içimden bir ses klima demişti ama gözüm görmüş ben görmemişim herhalde, bilinçaltımda bana "hakan abi orda klima var hoop usta" şeklinde tıklattı sanırım, böyle bir cümle de kurdum artık ne diyim bilemiyorum :D :D

d.berkay bunu beğendi.
  9. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Ben bunu salona bi kursam varya ilk pedalda İtalya y:eek: a . Hanım bi şutladımı soluğu orda alırız heral.:p :Skull-175

gültekin bunu beğendi.
  10. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bende istiyorum bundan :)

11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu sistemi nasıl temin edebiliriz?:) Program işi kolay diye düşünüyorum, gerçekten de böyle bir sistem görmek müthiş bir duygu yarattı bende paylaşım için teşekkürler..

12. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    esasında tam tersi, program işi kolay değil program olduktan sonra gerisi ona uygun bildiğimiz trainer.spor yapıyorsunuz bari bunun kaçak yazılımına girmeyin emek verilmiş alın komple kit halinde ihtiyacınız varsa...

13. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu sistem elit in sistemi. zaten aldığınızda içinden 2 adet videolu parkur ve bunun haricinde bir çok videosuz sadece ekranda kesitini gördüğünüz parkur çıkıyor. hepsi trainerla senkronize çalışıyor. eğer daha çok video istiyorsanız satın almanız gerekiyor. ben elit in sayfasına girip ordan italya turunun 9 etabından bölümler olan dvd paketini aldım. onlarla gayet güzel antreman yapabiliyorum.