Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde antreman için Trainer tavsiyeleriniz.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Niyazi ALTUN tarafından paylaşıldı.

1. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar yağmurlu havalarda ve elverişli olmayan hava şartlarında evde antreman yapmak için trainer marka model tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.
    Trainer makarasında illada slick lastik kullanmak şartmı dağ lastikleri ses mi yapar yoksa hiç mi kullanılmaz.
    Makinanın kendi vitesi ve bisikletimize ait vitesleri nasıl kullanılıyoruz?
    Faydalarını öğrenebilir miyiz?:)

Cem Unden bunu beğendi.
  2. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    siz max. bütçenizi söylerseniz,daha kolay yardımcı olabilirler...

Niyazi ALTUN bunu beğendi.
  3. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O zaman şöyle açıklayıcı bilgiler sunayım tekrardan müsadenizle.

Fiyat aralığı 250-500 arası trainer.Kendinden ayarlamalı vitesi olsun.(Seviye ayarı,sertlik derecesi)
    Bilgisayara bağlanmasına gerek yok :))
    Ön tekeri çıkarıpta uzunlamasına olanlardan istemiyorum.
    Önemli olan sağlamlık quick realese leri makina ile birlikte mi geliyor?
    Üzerinde makara motor aksamı sağlam ve kaliteli olsun.
    Sanırım yeterlidir bu özellikler ve açıklamalarım.
    Teşekkürler.

4. Can Özbek

Can Özbek Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu konuda benim de yardıma ihtiyacım var ? Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz, nelere dikkat edilmeli veya önerecekleri marka-model' ler nelerdir ?

5. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    tacx satori t1856 al bence deltabisiklet satiyor

6. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Trainer'ı yoğun kullanacaksanız ve bütçeniz elveriyorsa Tacx'ın Virtual Trainer'larını bir düşünün. Bende i-Magic var, normal trainerlardan kat kat daha eğlenceli, hiç sıkılmıyorsunuz.

Slick lastik kullanmak şart; hatta iyi yüklenince normal lastikler kayabiliyor, o yüzden en güzeli Tacx'ın veya Conti'nin özel trainer lastiklerinden kullanmak.

7. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    bende düşünüyordum fakat yok mu bunların basit olanları... sadece arka tekeri kaldır bin bas pedala tarzında olanlar falan...
    herşey avro ile satılıyo bizde tl kazanıyoz. yetişemicem bu bisiklet malzemelerinin taksit olayına..
    olmadı 2 tuğla koyup bisikleti üstüne bindircem..nabzı kontrol ederek basarım pedala hiç değilse..

Gökhan TESKİ bunu beğendi.
  8. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sanırım dediğin ürün budur.

peki kardeşim sen bunu kullanıyormusun acaba? biraz anlatabilir misin bu traineri?

9. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trainer'ı yoğun kullanacaksanız ve bütçeniz elveriyorsa Tacx'ın Virtual Trainer'larını bir düşünün. Bende i-Magic var, normal trainerlardan kat kat daha eğlenceli, hiç sıkılmıyorsunuz.

Slick lastik kullanmak şart; hatta iyi yüklenince normal lastikler kayabiliyor, o yüzden en güzeli Tacx'ın veya Conti'nin özel trainer lastiklerinden kullanmak.[/QUOTE]

kardeşim senin cihaz TACX I MAGIC 230V / 50HZ T1900 TRAINER sanırım zaten bu makina tam bir similasyon canavarı diyebiliriz.Bilgisayara bağlanıyor sanırım.Benim bütçemi aşar :-( bisiklet fiyatından fazla ya nerden baksan başlangıç seviyesi mtb lerden.
    Benim fiyat aralığım aslında 300-500 türk lirası diyebiliriz.
    Bu fiyat aralığında bana sağlam sadece arka teker destekli makarası sağlam sarsıntı ve ses yapmayan iyi performans yapmamı sağlayacak bir makina istiyorum.Digital olması lazım değil yani pc ye de bağlanmasın.
    slick lastik te lazım diyorsun yani birde özel trainer lastiği lazım:in:

Senin cihaz bu sanırım.

10. Burçak Erbil

Seviye:
    Evet makina bu.. Fotoğrafta görünen direksiyon modülüne ihtiyaç yok.. Ok, fiyat olarak söylediğin bütçeyi bayağı aşıyor; hatta 2 katından fazla.. Ama trainer'ı haftada 2-3 kere kullanırım, kışın ciddi antreman yapacağım diyorsan biraz daha sabredip para denkleştirip bundan almayı düşünebilirsin. Ama arada sırada kullanırım diyorsan bu kadar yatırıma da gerek yok tabii ;)

11. Burçak Erbil

Seviye:
    Slick lastik her halükarda lazım; dişli lastikler çok fazla ses yapar.

12. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bu konuda zaten baslik acmis resimli olarak anlatmistim tek kelime ile kusursuz bir makina dedigim gibi delta bisiklet levent abiyi ara sana herseyi detayli anlatir
    bu linke tiklayip hatirliyabilirsin :=) http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=67932

13. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    evet kardeşim herşey için teşekkürler.Türkiye'de fiyatlar çok yüksek.Ben nakitte o kadar 400-500tl verecek durumum yok.sen almanya şartlarına göre düşünüyorsun ama bizler bir parça almak için ne kadar emek biriktiriyoruz bir kenara.Türkiye' de fiyatlar tamamen 2 katı yurt dışına göre.:(

14. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    evet anliyorum belliki sen bu aleti cok istiyorsun seni tanimiyorum ama eger istersen sana yardimci olurum..bike24 ten bana kargo dahil 170 euroya gelecek bu alet kutusunun icinde buradan tr ye DHL ile gönderme maliyeti 45 euro benim bu aleti DHL kargoya götürme maliyetim 10 euro arabam olmadigi icin taksiyle gitmem gerekecek alet sana 225 euroya gelir eger istersen sana böyle bir iyilik yaparim desemde sana alet 450 tl ye gelmis olur deltada 550 tl ama nakite levent abi zaten 450 tl ye verir hic bir far yok yani anliyorsun umarim..;)

15. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Özelden sana pm attım kardeşim.

Erhan_Yılmaz bunu beğendi.
  16. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de fiyatlar pahalı diyoruz da benim anlamadığım birşey var.

Minoura Mag 500 / Turbo Basic With Cable modelini
    ben geçen sene sıfırını 300TL'ye aldım
    http://www.cecilwalker.com.au/category2_1.htm

Yukarıdaki sitede bu ürün 339.95 Avustralya doları

Bu da 340 x 1.35=460 TL'ye geliyor .Bazı ürünler Türkiye'de hemen hemen aynı fiyat gibi gözüküyor.

Birkaç üründe daha bu tip şeylere rastladım

Erhan_Yılmaz bunu beğendi.
  17. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

kardeşim bazı fiyatlar pahalı bazılarıda ucuz kardeşim.
    aynakol fiyatlarına bak istersen türkiyedekilere birde avrupada aynı şekilde bisiklet fiyatlarına da bakabilirsin.
    ürünlere göre farklılık gösterebilir.
    Sen dealextreme.com daki ürün fiyatlarından kıyaslama göstereyim o zaman .
    örneğin bu lamba 4.15$ yani 1.50x4,15=6,22tl yapar.

peki türkiye'de kaça satılıyor acaba biliyor musun? 10-15-20tl tutturabildiğin kadara satıyorlar.
    Bizde 6tl almak varken hemde free shipping .. türkiyede bile minumum 4-5 tl kargo öderiz değil mi?
    Bende pahalılarına rastlıyorum kardeşim türkiye'de :-(

Cem Unden bunu beğendi.
  18. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  19. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    burada daha pahalı ,orda ucuza olması daha mantıklı tabii. Orada sürüm fazla ve imalatçılar oralarda .Herhalde ben hangi sitelere bakılacağını bilmediğim için böyle bir yanılgıya düştüm. Genellikle yurtdışı sitelerde gördüğüm bisikletleri Türkiye'de bulamadığım için karşılaştırma yapamıyorum. Malzeme bilgimde zayıf olduğu için karşılaştırmalarda daha çok zorlanıyorum.

Küçük parçalarda kar marjı her zaman daha yüksektir.Bu kadar fiyat farkı olması normal . Ama oralarda 2000 Euroya satılan bisikletler burada 4000 Euro mu ,işte ondan emin değilim.

Ben satıcıları da, ithalatçıları da korumuyorum .Fakat onların gidipte Avrupa'dan mağazalarda ürün aldıkları sanmıyorum .Toptancıdan alıp buralarda satıyorlardır muhakkak .

Bisikletlerin de parça bazında satın alınıp buralarda toplandığını tahmin ediyorum. Yoksa komple bisiklet olarak satın alınmıyordur sanırım.

Parça fiyatlarına kadar inipte fiyat araştırması yaptığım zamanda ,kadrolar arasındaki kalite farkı nedeniyle yanılgıya düşüyorum .

Selamlar

20. Niyazi ALTUN

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    evet kardeşim yok kurumsal firma olup dünyaca ünlü marka satan yerler emin olki yurt dışına gidip bizzat kendileri görüp satın alıp geliyorlar.Ama örneğin bir italyadaki bianchi ile bi türkiyedeki bianchi yi kıyaslayamazsın .Kompenant farklılıkları hemen göze batar.Bisikletlerin kadroları ithal ediliyor özellikle türk markalarının ve en çok tutulan markalar bunlar mtb başlangıç seviyeleri montajları türkiye'de yapılıyor.Ama kadro türkiye'de imal edilmiyıor.
    Türkiye'de gerçekten biz çok pahalıya alıyoruz birçok seyi.Sana avrupa'da 2000euro olan bisikley 4000euora olmasa 3000euora diyebilirim neden baksan 1000euro iyi bir rakam kardeşim.
    Tabi bunlar bizi aşan şeyler.Maliyet hesaplama bilançolarına girmek istemem.
    Konunun özeti Türkiye'de parçalar ve bisikletler biraz daha ucuza satılmalı ve ithalat ağı genişletilmeli diyorum kar marjını düşürüpn daha fazla bisiklet satışı için biraz daha çaba sarfedilmeli diyorum.
    Saygı ve sevgilerimle.

Cem Unden bunu beğendi.