Evde amatörce bisiklet bakımı

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@puppetmaster

İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.:)

Sevgi ve selamlarımla.

Scudo

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Merhabalar!Kesinlikle çok özenli ve detaylı bir çalışma olmuş.Ellerinize,kollarınıza sağlık.Böyle de çok yakışıklısınız.Bununla beraber bıyık ve sakaldan oluşan kombinasyon çok daha fazla yakışıyordu gibi geldi bana.Saygılarımla.:D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@bora_jb

Merhaba Bora

Sele borusu sesi hakikaten çok rahatsızlık veren bir ses. Çok az yağlama bu sesleri engelliyor.
İlgin için teşekkür ediyorum.

@jamssea

İlginiz için teşekkür ediyorum. Herkes bizler gibi, bisiklet hakkında herşeyi bilemiyorlar, ama bu anlattıklarımın yapılamamsı içinde hiç bir sebep yok. Yapmak isteyipte yapmayanlar öğrensinler, bilgilensinler diye bu açıklamaları yaptım.
Sakal ve bıyık için yakın bir zamanda gene bırakacağım.

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Ercan Bayram

Merhaba

Biraz sakal ve bıyıkların altıda yansın dedik. Kesince bembeyaz çıktı ortaya:D

Sevgi ve selamlarımla.

djsalih

Üye
Tepki
2
Abi, bilgilerin için çok teşekkür ederim bende en yakın zamanda bunları uygulayarak bisikletime bakım yapabilicem teşekkürler.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O İlk Resimdeki aletler Yağlar Yama Seti vs. hepsi kaç liradır ?

biraz garip soru ama :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok faydanalı, itina ile özene, bezene hazırlanmış, elinize ve yüreğinize sağlık. Yalnız o pitstop ayağı çok hoşuma gitti bakım esnasında çok işe yarar. Bende ondan istesem nerde ve ne kadar maliyet ile bulabilirim siz İzmir'den getirtmişsiniz İstanbul'da yok mu? Teşekkür ederim. Bol pedallı günler, Allah sağlık sıhhat versin.

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@propcadmin

Merhaba

Bizlerde hergün bisiklete binip, az süre veya çok, eve gelip duşa girdiğimizde simsiyah su akıyor üstümüzden. Bunda tabi arabaların eksoz gazlarının çok etkisi var. Tozun , toprağında çabası tabi.
Bisikletlerde aynen bizler gibi simsiyah bir tabaka ile kaplanıyor.

Bisikletlerimizi de tazyiksiz su ile yıkadıktan sonra, kurulamak kaydı ile yıkanması her zaman faydalıdır diye düşünüyorum. Hele bu yaz günleri suyun zararı olmaz, kuruladıktan sonra. Sadece kış günleri, çok sık yıkamamak lazım. Üstünde su zerreleri kalıp metalde aşındırma yapmasın diye.

Sevgi ve selamlarımla.

@djsalih

Merhaba
Aslında herkesin bildikleri şeyler. Ben toplu olarak akılda kalsın diye böyle bir çalışma yaptım. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

@OnErAl

Merhaba ben resme göre bildiğim fiyatları sana sırayla yazayım.

Antalya'da aldığım fiyatlar.
İç lastik : 3-5 Ytl.
levye : 2 Ytl
Yama seti : 1.5 Ytl.
Zımpara : Bedava. Sanayiden geçerken mobilyacı ve araba boyacılarının önünde yerlerde dolu var.
14-15 anahtar : 2-5 Ytl.
Alyen takımı : 15 euoro. Bana Bisiklet forumda Deltanın çekiliş hediyesinden çıkmıştı.
Elektrik bantı : 0,5-1 Ytl.
Pompa : 8-15 Ytl
WD 40 pas temizleme spreyi : 5-8 Ytl.
Zincir yağlama spreyi : 5-6 Ytl.
Pudra : 0.5-1 Ytl.
Lastik aparatı ( İtalyan sipobu şişirmek için) : eski araba iç lastik sibobu ve araba benzin hortumu. Bedava.

İşte benim aldığım fiyatlar bunlar. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Sevgi ve selamlarımla.

@soneryen

Merhaba.
İlginiz için çok teşekkür ediyorum.
Pitstop ayağı hakikaten çok mantıklı ve kullanışlı bir araç. Ben evde bisikletimi ona takıp koridor veya mutfakta bisikletimi saklıyorum. Eskiden yanından geçerken bisikletim düşecek diye korkardım, şimdi ise pitstop sayesinde süper sağlam duruyor. yıkarkende çok işe yarıyor.

Bana onu Forumdan Alpay İpekgil kardeşim İzmir'den getirmişti. Fiyatı yaklaşık 20 Ytl. Forumda mağazası olan bisiklet firmalarının sitelerinde de ona benzer ürünler mevcut, oralara bakarsınız aynısını veya benzerini bulabilirsiniz.

sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.;)

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ender abi merhaba,

Bu görsel ve sade anlatım için çok teşekkürler, forumda bu tür rehber çalışmaların artması dileğiyle...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender Alıcıoğlu

Alyan Takımı Ne Alırsan 1 YTL lelerde 1.5 YTL ama Ne Kadar KAliteli Tartışılır

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@basri

Teşekkür ediyorum Tuncay'cım.
Seni aramızda gördükçe çok seviniyorum. Eski sağlığın ve neşene dönmen bizleri çok mutlu ediyor.
İlk fırsatta görüşüp beraber pedallamak üzere , hoşçakal.

Sevgi ve selamlarımla.

@OnErAl

Haklısın.
Ama o 1 Ytl ye aldığın takımlar sadece alyen anahtarı, benim takımımın içinde aynakol sökme ve sıkma alyeni, zincir koptuğunda veya zinciri ayırmak istediğinde zincir sökme aparatı da var.Ayrıca tornavida ve yıldız takımıda mevcut.
Ve o herşey bir milyon olan yerlerdeki takımlarla bu kıyas bile edilemez kalitesi yönünden ve işlevi yönünden.
Tabi bu anahtarlarında az işlevli olanları var onlarda 5 Ytl ye satılıyor.

Sevgi ve selamlarımla.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ender abi bu yazınızı daha önce okumuştum. Gerçekten çok faydalı bir kaynak olduğuna inandığım için ve bisikletimin bakım zamanıda geldiğinden bu hafta sonu bakım yapmayı düşündüğümden tekrar bu başlığınızı bulup okudum. Ender abi sizden birşey isteyeceğim. İtalyan sibopları benzincide şişirmek için yapmış olduğunuz küçük parçayı nasıl yaptığınızı resimli anlatma imkanınız var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen

muratas

Üye
Tepki
12
selamlar bilgiler için teşekkür ederim.ben kendimi bildim bileli kendim yapıyorum bakımlarımı bisikletimle kendim uğraşmayı seviyorum o benim yol arkadaşım o bana güveniyo bende ona elimden geleni yapmaya çalışıyorum .resimler içinde teşekkürler ayrıca

saygılar

• Beğen