Evans Cycles

ONUR ÖZGÜR

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Merida
11.07.2013 tarihinde yaptığım işlem sonucu kargom Royal Mail ile bugün elime ulaştı.( 13 gün )
Eğer 15 günü geçerse teslimat süresi bilgilendirme yapmanız gerekiyor.
Umarım sorunsuz şekilde teslim alırsınız..

Scudo

UgurKuzey

Üye
Tepki
0
@Kerim BEŞER

merlincycles verdiği cevaba göre takip numarası hatalı değil. Royal mail online sisteminde yanlış yazmış diyorlar. Fakat ptt nin yurtdışı takip sayfasında herhangi bir bilgi gelmiyor. Hatta Kıbrıs'ın sitesinden de baktım, orada da bir bilgi yok. Benim mesajımdan sonra M.Rauf arkadaşımızında başına böyle birşey gelmiş ve halen siparişi eline ulaşmamış. ONUR ÖZGÜR ün dediği gibi beklemekten başka şansım yok fakat şu an ürünü takip edemediğim için ne olacağı belli değil.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@UgurKuzey

Umarım gelir. Öngörülen maximun süre Evanscycle'da 14 iş günüdür. Burada da pek farklı değildir diye tahmin ediyorum.

Tepki
1
Bisiklet
Colnago
Pek şanslı olamadım maalesef. Paketlerimden biri geldi, diğer paket ise geri dönmüş. UPS ile geri gönderecekler güya ama 4 gündür ses seda yok. İki gün daha bekleyip para iadesine gideceğim. Açıkcası ne müşteri hizmetinden ne de servisinden memnun kaldım bu sitenin. Son derece kötü ve beni çok sıkıntıya soktu. Antremanlarım aksadı. Şahsen bir daha bu siteden alış veriş yapmayacağım.

UgurKuzey

Üye
Tepki
0
merlincycles takip kodunu ptt üzerinden sorguladım. Ürün ile ilgili kayıtlar geldi, fakat merlin in söylediği gibi hatalı yazılmamış gerçekten ürün kıbrısa gönderildi :) 02.08 de kıbrısa gelmiş, bugün (05.08 de) yunanistana gitmiş. Bu durum ile daha önce karşılaşan oldu mu? Ürün yunanistandan buraya mı gelir? Yoksa böyle bir adres bulunmadığı için geri mi gönderirler? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Emre123

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Merhabalar herkese arkadaslar ben bu sıteden alıs verıs yapıcam lastık alıcamda kargo ucretı varmıdır nedır kaç gunde hafta yada ay da gelır sımdıden tesekkurler

Tepki
3
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
dış lastik almıştım 8 günde geldi 50 £ üzeri kargo ücretsiz altında ise 7.65 dolar kargo ücreti alıyorlar 1-2 gün ve 3-4 gün arası teslimat garantisi veren kargo çeşitleride vardı yanlış hatırlamıyorsam ancak kargo ücretide fazla haliyle

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
alışveriş yapmadım ama yapacagım schwalbe marathon plus alacagım

Emre123

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@TarıkOsmanDuman
Tarık bey 7 dolar mı toplam kargo ? Yoksa baska kargo parası oduyormusunuz ?

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
dhl le geldiğinden 75€ üzeri otomatik gümrüğe gönderiyorlar. dhl le geldiğinden antalyaya 3 günde gelmişti, kargonuz yolda iken sizden gerekli evrakları hazırlamanız isteniyo.

Emre123

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Gereklı evrak derken bırde kargo ucretı ne kadar benım alcagım sey 38 dolar ???

Tepki
3
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
toplam kargoydu ürünü ekleyip sepete baktığınızda zaten kargo parası alt tarafta yazıyor

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaslar.

Ben de Evanscycles'dan alisveris gerceklestirdim.Siparis vermeyi dusunen arkadaslara fikir olmasi acisindan, 5 farkli parca urun siparis vermistim. 2 adet schwalbe kojak lastikler, 3lü lastik degistirme kolari, ledli arka aydinlatma, topeak allen takimi ve 4 tane ic lastik. Schwalbe lastikler ve diger zerzevatlari ayni pakete koyup DHL ile yollamislar 2 gunde sorunsuz olarak elime ulasti. Ic lastikleri de farkli bir paket yapip royal mail ile yollamislar. Onlari da halen beklemekteyim. Evanscycles guvenilir bir site. Zaten forumda da bircok kisi belirtmis bunu. Ayrica en ufak bir sorununuzda dahi maillerinize hemen dönüyorlar ve ilgileniyorlar.

DHL ile bir sorun yasamadim.Ancak alisverisiniz hem 75 avronun uzerinde, hem de paketiniz buyuk ise ozaman devlet postasini (royal mail) kullanmanizi oneririm. Aksi takdirde DHL gibi ozel kargo sirketleri "ardiye , vs…" adi altinda yuksek ucretler talep edebilirler. Bunun disinda 75 avro'nun altinda gonderilerde DHL gibi ozel kargo sirketlerini kullanabilirsiniz, gumruge takilma sorunu yasanacagini sanmiyorum.

Şimdiden herkese iyi alisverisler :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar,
Forumu sürekli okumama rağmen daha ikinci mesajımı yazıyorum.
Ben de evanscycles'ten alışveriş yapanlardan biriyim. İki adet schwalbe marathon ve bir adet de brooks sele aldım. Siparişleri 75 avroyu geçmemesi için iki gün arayla (Order dispatched mesajı geldikten sonra diğerini sipariş vererek, olur da aynı pakete koyarlar diye) verdim. Sonra verdiğim daha önce elime ulaştı, biri DHL ile, öbürü de Royal Mail ile. Altıncı ve sekizinci günlerde kargolar elimdeydi. Elazığ'da yaşadığımı söylersem bu ulaştırma sürelerinin çok iyi olduğunu fark edersiniz. Şimdi de aynı siparişleri abimin bisikleti için vereceğim.
Herkese sorunsuz alışverişler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tekrar merhaba arkadaşlar,
En son ben yazmışım, yine ben yazayım. Abimin bisikleti için sipariş verdim. Bunlar:
-2 adet Schwalbe Marathon Plus Tour (29 Ağustos'ta kargoya verildi)
-1 adet Brooks sele (26 Ağustos'ta kargoya verildi)
-2 adet kitap (Lastiklerle verilecekti, lastikler stokta yokmuş, 27 Ağustos'ta kargoya verildi)
Ancak bunlardan şu ana kadar sadece lastikler elime ulaştı, o da DHL ile geldiği için. Önceki mesajımda belirttiğim gibi, yine en son kargoya verilen ürün, elime ilk ulaşan ürün oldu. Gözümden kaçmış olabilir, şimdi tekrar okuyacağım, ona göre mesajı tekrar düzenleyeceğim ancak sorum şu: Normal posta ile gelen kargoda, eğer adreste sizi bulamazlarsa telefonla arıyorlar mı?
Tekrar iyi alışverişler.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba ilk kez yurtdışından alışveriş yapacağım. Biraz şüphe var aklımda. En ucuz bisiklet parçaları satan site olarak evanscycles.com u buldum. Daha ürün sipariş vermedim. Deneme amaçlı siparişi ilerlettim ve kargo ücretinin 7.87 dolar civarı olduğunu gördüm çok ucuz geldi bana. Zaten türkiye içi 7 lira. Bedava gibi birşey kargo ücreti.

http://j1309.hizliresim.com/1f/d/smvly.png

Ürün gelecek gelmeyecek ama karar verdim alışveriş yapacağım. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rahat ol :)

Tavsiye konusunda, bir sorun varsa cevaplayalım ama oldukça basit, aklına takılan bir şey varsa sor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Alacağınız ürünler Merlin Cycles'ta varsa, mutlaka onu tercih edin. Takipli devlet postası hizmeti veriyorlar. En azından karambole gelmez.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

Güzel siteymiş ama. Schwalbe marathon green guard 1.75 bulamadım orada.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
(link)
6-7 dolar daha fazla verip, daha iyi koruması olan modeli almanızı tavsiye ederim.
Ayrıca 1,75 yerine 1,50 almanız hız açısından daha iyi olur. Konforda çok farkları yok.
Siteye güvenebilirsiniz, arada sorun yaşayanlar oluyor elbette ama güvenilir bir site.
Ben Chain Reaction Cycles'tan alışveriş yapmıştım, sorunsuz elime ulaştı.

• Beğen
Tepkiler: Salih Eroğlu