Ev sinema sistemi hoparlörü cep telefonu hoparlörüne dönüştürülebilir mi?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
elimde 2006 model vestel 5+1 ev sinema sistemi var ve uzun zamandır kullanmıyorum .Sormak istediğim bu hoparlörlerden birini cep telefonu hoparlörü olarak kullanabilmek için ne yapılmalıdır?

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
hiç boşuna zamanını harcama.ses bombası dıye tabır ettıgımız sıstemler var ufak ve etkılı onlardan al daha ıyı..benım cocuklugumun eglencesıydı dedıgınız sey.:)saygılar.zaman israfıdır.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@emir yakup bulut

Zaman kaybı ama yardım edebilirim sanırım. Telefonun markası nedir?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
@Serkan HODANCI
standart 3.5 kulaklık girişine sahip, takılıyor.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bir kablo alacaksın bir ucunu hoparlöre diğer ucunu telefonuna takacaksın. Kablonun uçlarında gerekli jaklar olmalı. Bir elektrikçi sana yardım eder. Çok ucuza mal edersin.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@emir yakup bulut

Bir tarafı kullaklık soketi diğer tarafı RCA (Lale) soket olan hazır kablolar var.

Alt resimdeki gibi. 5 - 6 TL bir tarafını kulaklığa diğer tarafını audio in tarafına takıyorsunuz. Input sekmesinden Audio in bölümünü seçiyorsunuz ve sesi almaya başlıyorsunuz. :) :)
(link)

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
5.1 sistem sadece 3.5mm kablo cikisi ile gelmiyor. Bu kablo ile sadece 2+1 kullanabilirsiniz ki bence yeterli de olur. Bunu desteklemeyenler de var. Bu durumda sadece center ve sub dan ses gelir. Tum hoperlorlerden ses alabilmek icin alip hepsini paralel sekilde baglamaniz gerekir.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@verisakeet

2006 larda üretilen modellerde 5+1 i stereo şekilde verme imkanı sunan modlar var. Birisini hali hazırda bilgisayarımda kullanıyorum. Hoparlorlerim bozulunca TV ye bağlı olan 5+1 sistemi bilgisayara bağladım. :)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
@verisakeet

Eğer ses sisteminin anfisi Dolby Prologic II destekliyse, 2 kanal ses 5 kanala yayılabilir. Ama zannetmiyorum ki Vestel'de böyle bir özellik olsun :) Yine de dipnot olarak yazayım dedim.