ev ses sistemi hakkında birkaç soru?

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
Öncelikle selamlar; Değerli Forum üyeleri...

Ses sistemi hakkında bir soru sormak istiyorum...

bayâ aradım ama bir sonuç elde edemedim forumda ses sistemi ile ilgilenen abilerimin olduğunu biliyorum ve belki yardımcı olurlar diye konu açmak istedim...

Elimde 5+1 ses sistemi var (creative A500) ve bu ses sistemini genişletmek istiyorum...

elimde 300w subwoofer var (150x150 2 hoparlör) bunu ses sistemine eklemek istiyorum...benim ses sistemimin amfisinin kaldıramayacağını biliyorum bu yüzden "ev amfisi" almam gerek sanırım ve benim şu anki ses sistemimin küçük hapörlörlerini de kullanıp subwoofer ı bass olarak kullansam "ev amfisi" uygunmudur yani işimi görür mü?

bir de bu ev amfilerinin benim işimi görecek kadar olanlarının fiyatı nedir veya 2. elini rahat bulabilirmiyim?

şimdiden teşekkürler...

(woofer hakkında daha fazla bilgi ve fotoğraf ekleyeceğim yarın inşallah...)

herkese iyi forumlar...

Scudo

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
Resimler:
konu da yazmayı unutmuşum 2sinin çıkışları ayrı ayrı...
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

subwoofer bu

ev amfisi de :

(link)

bu tür birşey...

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Muhammet kardeşim;eğer subwoofer ve amfinin çıkış güçleri aynı ise kullanabilirsin.Benimde tam olarak bilgim yok,Media markete gidip ordaki ses sistemleriyle sorumlu çalışana derdini anlatırsan yardımcı olur sanırım.Hem ihtiyacın olan malzemeye de bakmış olursun.Eğer apartmanda kullanıcaksan tavsiye etmem,birkaç kez azar işitmiştik bu yüzden :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammed PINAR

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
@Samet Şenel

teşekkürler samet abi...

apartmanda evet ama apartmanın %60 ı laf dinlemez olduğu için iyi de olur :)

bilgisayara bağlamak için istiyorum...evde 7500W sony müzik seti var ses seviyesi 30a kadar ve 10 dan yukarı çıktımı camlar titremeye başlıyor camları açıp 20 ye kadar açınca açık cam sallanıyor :D 20 den yukarı malesef deneyemedim :) ama üst kattaki komşunun kızı piyanist ve hiç mi bi insan kısık seste çalmaz :D ders çalışamıyorum onun yüzünden müzik sistemi yardımıma koşuyor arada :) ya o kesiyor sesi ya ben (genelde o bıkıyor :D düşük seste çalmak zorunda kalıyor :D)
kapıya gidip söyledin mi inadına yapıyor dişe diş yani ama benim bilgisayara subwoofer takma isteğim tamamen kişisel sebeplerden... hem görsel hem de kalite açısından memnun olacağım benim konu açma sebebim biraz da 2. el bulabilirmiyim sorusu? 50-100 TL bulabilirim daha vaktim çok belki daha da yukarı çıkabilir maddi durum :) ve kendime iş edinecek birşeyler de arıyorum :)

[temmuz 23 te mülâkatlara gideceğimden bisikletle fazla zorlamıyorum :D ]

tavsiyeni dnleyip yarın media markt' a gideceğim

tekrar teşekkürler iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
ev amfisini biraz araştırdım ve benim tam aradığım anfi modelleri osawa ka 902 ben bunun mikrofon çıkışı olmayan (fazlalık gerek yok) 2. elini veya daha hesaplısını bulabilirmiyim acaba forumda satan yok mu? :)

bana lazım olan 2x150w ve en az 2 tane normal hoperlör(5w gibi belki daha az) çıkışlı bir amfi bass+tiz ayarı olması daha avantaj ama olmasa da olur teklife açıkdır..