Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eurovelo- Demirperde Güzergahı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında İhsan Can Asman tarafından paylaşıldı.

1. İhsan Can Asman

İhsan Can Asman Yeni Üye

Arkadaşlar selam,

Bu forumdaki ilk açtığım konu ve mesaj olacak. Açıkçası doğru yere açıp açmadığım bilmiyorum ve konu daha önceden tartışıldı mı o konuda da emin değilim ancak yaptığım kısa bir taramada konuya rastlayamadım o yüzden sorma ihtiyacı görüyorum: Ben bu ay yahut önümüzdeki ay Eurovelo projesi kapsamındaki Demirperde güzergahında pedal çevirmek istiyorum ancak Eurovelo'nun sitesinde verilen Türkiye ve Bulgaristan kaynaklı sitelerin linkleri ölü. Konuyla ilgili Eurovelo'nun iletişim bölümündeki mail'a da hattın Türkiye ayağıyla ilgili bilgi amacıyla soru sordum ama yanıt alamadım. Öğrenmek istediğim bu güzergah tamamlandı mı? Eğer tamamlanmadıysa bile Bulgaristan veya Yunanistan'dan bizim sınıra yakın bir yerde başlayabileceğim bir nokta bulunuyor mu? Yardımcı olan olursa çok sevineceğim.

Şimdiden herkese teşekkürler :)

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Eurovelo projesinin (benim bildiğim) Karadeniz kısmı tamamlandı. Akdeniz kısmı ise yer yer bitmiş durumda.
    Ancak bu işler sessiz sedasız yürüdüğü için, bisiklete çok duyarlı vatandaşlarımız bol olduğu(!) için, yakın vadede ekmek getirmediği için, ne yazık ki çok yavaş ilerliyor. Bu proje büyük ölçüde devlet destekli olmakla beraber sivil oluşum da içeriyor. Zaten konuyu başlatan girişim AB sivil faaliyetleri. Yönetimin (bilerek iktidar demedim) bu konunun üzerine eğilmesi şart.
    Eski Demirperde ülkelerindeki rotayı buradan öğrenemezsiniz. Bunu ancak sizin yaptığınız gibi Eurovelo'dan veya oraya vardığınızda il valiliklerinden öğrenebilirsiniz.

http://www.euroasiavelo.com/sayfalar.21.Proje Hakkinda
    Şimdiden keyifli turlar diliyorum.

3. İhsan Can Asman

İhsan Can Asman Yeni Üye

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim :) Benim öğrenmek istediğim eski Demirperde ülkelerindeki rotalar değildi, adı Demirperde rotası olan, haritada da gösterilen 13. rotanın tamamlanıp tamamlanmadığıydı daha çok. Eğer Karadeniz kısmı tamamlanmışsa benim kurguladığım Bulgaristan-Yunanistan turu yapılabilir gibi duruyor o halde ama sanırım daha fazla mail atmam gerekecek. Tekrar teşekkür ederim.