Eurosport Türkiye

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Eurosport başlığının yeri bu bölüm olmalı bence.

Geçenlerde eurosport hakkında şöyle bir mesaj yazmıştım:

"Geçen sene yaptıkları gibi yine Tour Down Under (Avustralya) ve Tour de San Luis'i (Arjantin) es geçip, son derece sıkıcı bir profile sahip olan Katar yarışını yayınlayacaklar, yine ayıp edecekler.
Arjantin yarışına Nibali, Sagan, Contador, Cavendish katılacak. Yayınlanması için Lance'in de mi yarışması gerekiyor? Aylardır yol yarışı izlemedik, çok iyi giderdi bir Arjantin."

Sağolsunlar eleştirimi duymuş olacaklar ki Tour of Qatar'ı da yayınlamaktan vazgeçmişler, zira yayın akışında görünmüyor artık (Dimyat, pirinç, bulgur). :) Bisiklet kullanımının artmasıyla beraber, Türkiye'de yol yarışlarının popülaritesinin de artmasını beklerken geçen sene yayınlanan yarışın bile yayınlanmaması can sıkıcı. Doping olaylarından sonra bu biraz da normal aslında.

Büyütmeye gerek yok, sadece daha önemli başka bir spor müsabakasıyla çakışmıştır o yüzden yayından kaldırılmıştır diye düşünebilirsiniz. Belki öyle ama Fransız Eurosport turu canlı yayınlayacak, bizde de en azından tekrarı yayınlanabilirdi.

Yarış krizine girdim, mazur görün. Klasiklerden de kısmazlar umarım.

Scudo

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
Tour de San Luis ve Tour Down Under anteraman yarışları adı altında geçiyor tur bile denmez yarış da denmez buna...

ama bırakta katarı yayınlasınlar turlar illa kişilere göre yayınlanmaz..

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
hem birde usı biraz önce açıklama yaptı birçok bisiklet yarışı youtubeden canlı yayınlanacak hangisini izlemek istiyorsan izlersin

SamiKZ

Üye
Tepki
57
Eurosport ''Tour of Qatar'' organizatorleri ile anlaşma sağlayamamış.
Fransız Eurosport TV programına da baktım yayın yok.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Sami Kazak
Bütün yol bisiklet yarislarini sürekli naklen veren bir tek Rai Sport 2 var. Ama Kazakistan' a kadar yayinlari oldugunu sanmiyorum. (Eutelsat 13°) Belki internet yayinlari vardir. Onun disinda sadece Pay-TV yayinlari bulmak mümkün.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Sami Kazak

Evet onlar da kaldırmış, mesajı attığımda yayın akışında vardı.

@Serkan.ÇABAŞ

Tour Down Under'a tur bile denmez ama nedense WorldTour statüsünde.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@ihtiyar

(link)

takip ediyorum ben bütün yarışları

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Evet RaiSport çok iyi , her ne kadar İtalyanca baş ağrısı yapsa da :) en ucuz alternatif o sanırım

Bu arada (link) sitesinden yarışları indirip uzun uzadıya seyredebilirsiniz

harika klasikler var ,hazine gibi