European Cycling Challenge 2017

ardarda

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
Dün akşam stravaya kaydettiğim 20 km rotayı navikiye yükledim ama rota giriş kurallarına uygun değiil diyor, dikkat etmem gereken bir kural mı var,

Scudo

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
@ardarda turun uzunluğu 35km yi geçmeyecek ortalama hızınız saatte 30 km yi geçmeyecek anlık hızınız 45 i geçmeyecek...

@ardarda birde tek seferde yüklenecek rota sınırını 15 km olarak güncellediler...

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@ardarda

@bysutcu nün dediği gibi stravadan gpx atımlarında 15km sınırı geldi ama maalesef ne ECC İzmir duyurdu ne başkası. Sadece orjinal ECCyi takipedenler ve facebookta BUGEP grubunda olanlar duydu. Hatta kural değiştiği gün ECC İzmir manuel giriş nasıl yapılır videosu ekledi ama bu değişklikten bahsetmedi. Video altına da özel mesajla da yazdım, dedim insanları uyarın km.ler gidiyor diye ama betona anlattık :)

Strava webten rotanızı ayırıp 15 kmye sınırlayıp o kısmını girin isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: bysutcu

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
@luneris manuel girişlerin kesinlikle kalkması lazım bunu kötü niyetli kullanan çok insan var...

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
işin içinde ödüller olunca millet manuele yüklnmiş özellikle izmirde :D :D 3634 km süren bir ablamız var 25 gün boyunca bir fiil durmadan günlük 145 km sürmüş helal olsun :D izmirin silinen 100.000 km si bunun en açık ispatı

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@bysutcu Evet manuel girişte bir sıkıntı var. Ama elin Avrupalısı bu özelliği akıllı teli olmayan ya da o gün şarjı bitene kolaylık olsun diye koymuş. Sonuçta bu organizasyon bisikleti teşvik, yerel yönetimlere bir ısı haritası sağlama vs. için. Ama biz Ortadoğulular olarak bunu "en birinci biz olacağız nhahahaha" şekline çevirmeyi başardık.

İzmir'de maalesef ECCnin amacını anlamayan bir sürü insan oldu. Üzülürek takip ettik gruplarda, başlarda yazdım çizdim ama sonra zorunlu derste öğrenilmeyen "ahlak"ı öğretmenin bana düşmediğini anladım.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
Bugün itibarı ile meydan okuma bitti, sonuç olarak kapanış itibarı ile BİRİNCİYİZ :) şimdi ecc son incelemelerini yapıp 3-5 gün sonra resmi açıklamayı yapacak.

Kişisel olarak ikinci olsak daha iyi olacağını düşünüyorum, şimdi nasılsa birinci olduk birşey yapmaya gerek yok diyen belediyeciler çıkabilir. neyse olan oldu, sonuçlarına bakmak lazım

1- Öncelikle kapanışı koyalım (resmi olmayan sonuçlar)

ecc2017.png

2- Avrupa gibi bisiklet kültürünün yerleştiği, toplam 52 şehrin katıldığı bir meydan okumada, tamamen ama tamamen izmir'li bisikletçilerin kendi arasında organize olması sonucu elde ettiği çok büyük bir başarı. Arkasında da BUGEP yatıyor, geçen sene 70bin civarı bitirmiştik, bu sene 855 bin. Belediye aynı belediye, yine hiçbirşey yapmadı desek yeridir.

3- Bu eğlenceli meydan okumanın ilk neticesi belediye tarafından yayınlanan ısı haritası üzerinden hazırlanmış bisiklet yolu planı oldu. 52.7km mevcut bisiklet yolu yazısı sizi kandırmasın, onun yarısından çoğu kaldırım ve taş topraktan oluşuyor. Resimde gösterilen yollar İzmir'in ana yolları, buralarda yapılacak çalışmalar kent düzeyinde bisiklet algısını çok ama çok arttıracaktır.

WhatsApp Image 2017-05-20 at 08.46.16.jpeg

4- Diğer bir güzel sonuç Gdansk şehri ile olan yakınlaşma, şimdiden ortak tur planları yapılıyor. Hayatında Gdansk duymamış birçok insan, bir şekilde oraya gitmeyi düşünüyor. Tam tersi de mevcut, Gdansk'ın organize olduğu facebook gruplarında da İzmir hakkında güzel yazılar var.

5- Birçok belediye başkanının katıldığı sembolik bir tur düzenlendi ve ciddi katılımlar oldu. Belediye başkanlarına günlük hayatlarında bisiklet süren bir çok yetişkin, vizyon ve kariyer sahibi insan olduğunu gösteren güzel bir etkinlikti. Hani şu karne hediyesi görüşünü değiştirir belki.

6- Mayıs Critical Mass rekor kırdı sanırım.

7- İzmir'deki tüm bisiklet grupları ortak etkinlikler açtı, beraber pedalladı, ortak bir amaç için çalıştı.

8- Bisikleti seven destekleyen esnaflar ortaya çıktı ve kendi ismini duyurdu. pasta, börek, çay, kahve ikramları ile şenlendi ortalık.

9- Belediye ne yaptı derseniz, şehrin 3 ana noktasında pitstop çadırı kurdular. belirli bir km yapanlara farklı rozetler verdiler, tüm katılımcılara da ufak bir sele çantası içinde kolonya? ve yara bandı ikram ettiler. billboard'lara afiş asıp, led panellerde yarışmanın duyurusunu yaptılar bir de. Ne yapabilirdi derseniz daha neler neler yapılabilirdi diyebilirim. En basiti pitstop çadırı kurmuşsun bari su, ayran birşey ver kanter içinde gelen insanlara. Ama bir sıfırdan büyüktür, geçen sene hiçbirşey yapmamıştı, seneye daha da güzel olacaktır.

Aklıma gelmeyen daha birçok güzel detay vardır şu son bir ay içerisinde. Bu sene koca Türkiye'den İzmir ve Mersin katıldı, seneye siz de gelsenize. Büyükşehir belediyeye bir mail'a bakar sadece.