Euroleague - 2016/2017

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
CSKA Teodosiç oynamayınca De Colo nun eline bakıyor.Bu akşam tüm takım çok iyi görev paylaşımı yaptı.Müthiş taraftarımızla tüm rakiplere göz kırptık.Bu yıl kupa Istanbul a gelecek ;)
Daçka 25 sayıdan maçı verdi:(

• Beğen
Tepkiler: Doğancan Çetin
Scudo
Tepki
43
Daçkanın sadece son periyotunu izleyerek 1 yılda yaşamadığım kadar hayal kırıklığını 10 dakikada yaşadım. Hani maç kısır geçer 15 dakikada 16 sayı atabilirsin hadi onu anlarım da bir takım nasıl 15 dakikada 48 sayı yer akıl alır gibi değil.

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@avkebele CSKA son 4 deplasmanında kayıp. Teo olmayınca bir hiçler mi diyeceğim de hepsi çok iyi oyuncu. :)

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
@dogancancetin Kızılyıldız, Real Madrid ve Fenerbahçe deplasmanlarındaki kayıplar yanıltıcı olmasın :)

Gecenin en unutulmaz tarafı kuşkusuz 3. çeyreğin son 5 dakikasında 25 sayı önde girip maçı kaybeden Daçka oldu. Yuh diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Doğancan Çetin

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@avkebele Sonuçta onlarda CSKA hani :)

Ama söylediğin takımlar güzel bir ivme yakaladı.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Lokal ligin TR'de çok yorucu olması umarım F4'da Türk takımlarının işine yarar. Gerçekten her hafta bazen 2 bazen 3 maç yapılıyor (TR+EL) ve bu maçların -özellikle lokal lig- çoğu yıpratıcı oluyor. Diğer yabancı liglere bakarsak Real Madrid, CSKA, Baskonia, Olympiakos, Panathinaikos, Kızılyıldız gibi kulüplerin kendi liglerinde yılda azami 6-8 yıpratıcı maç oynadığını görebilirsiniz. TR'de bu 14-16 adet gibi.

E tabi TR'deki maçlar da yorucu olunca rotasyonunuzdaki Türk oyunculara/ikinci 5'inize imkan yaratamıyorsunuz. Burada kendi takımımdaki Melih, Barış ve Berk'e çok kızıyorum. Bu 3 oyuncu da istese en azından TR'deki maçların 70%'inde minimum 20'şer dakika alması gerekiyor gözümde. Buradan sevgili gelecek vaadeden Ahmet kardeşimize saygılarımı sunuyorum. ;)

Neyse,
Final 4'un 3 takımı bence belli: Real Madrid, CSKA, Fenerbahçe
Sonuncu için adaylarım: Baskonia veya Olympiakos (Gönlüm Baskonia'dan yana. Bu kadar düşük bütçe ile -görece- bu kadar takım olabilmiş başka kulüp yok bence.

Daçka'nın mağlubiyetini canlı izledim. Son 15 dakikada bu kadar kolay kırılabilmek "takım olmanın" ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Çoook zamana ihtiyaçları var beraber geçirmeleri gereken. Umarım seneye özellikle boyalı alanda ayakları yere daha sağlam basabilen bir kadro oluştururlar.

CSKA'yı 2 maçta da ezerek yenmek gururumu okşamıyor değil hani. Keza İspanya'daki Madrid maçı da enteresandı.

Yazımı "Şen ola Fener, şen ola!" sözleriyle bitiriyorum.

F4'da görüşmek üzere. :D

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@fblisaru daçka'nın seneye EL'de oynayacağının garantisi yok, a lisansı sadece fenebahçe ve anadolu efesde mevcut (türkiye için)...

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@appendix evet evet. Yazıyı tekrar okuyunca sanki seneye davet almış da plan ona göre yapılacak diye anlaşılıyor ki EL'nin sponsorlarına göz ucuyla bakınca Daçka'nın seneye davet alacağı bence Garanti! :)

• Beğen
Tepkiler: appendix

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Fenerbahçe kazandı ama halen sorunlar devam ediyor.Birçok hücüm da top çok fazla oyun kurucu da kalıyor ve acele atış ile sonlanıyor.Pota altını çok daha etkili kullanabiliyor olmamız lazım.De Colo inanılmaz bir oyuncu.Nefret ediyorum adamdan.Savunulması gerçekten çok zor.Ya atıyor ya attırıyor ve en önemlisi bunu en kritik zamanlar da kolayca yapabiliyor.Herkes az faul almasını hakeme bağlıyor ama bence öyle değil.Savunmayı çok iyi yapıyor bacakları çok hızlı.
Gelelim Daçka'ya,topu sürekli zicic'e verseler yetecekti...Başka söylenecek söz,taktik vs yok.Çok etkili adam.Keşke FB Bennet yerine onu alsa idi.
İnşallah Efes ve GS de kazanacaklar.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Real çok form da.Ya şu 17 yaşındaki Donçiç e ne demeli :srnsml:..
Efes son 7 maçtır yenilmeyen Kızılyıldızı yenip çok iyi iş çıkardı..

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
takım tam olarak güven vermiyor hala, ama kızılyıldız galibiyeti beklemediğim bir şey değildi.
ilk 6 için kızılyıldız'dan öndeyiz ikili averajda. baskonia'yı da içeride yenersek yine önde olacağız. kalan 9 maçın 3'ü dışarıda sadece. takımın bahar aylarına formda yaklaşmasına alışkın değilim ama rüzgarı biraz arkamıza aldığımıza inanıyorum. omiç'ten kurtulmak da yaradı. şu durumda efes'i avantajlı görüyorum.
fenerbahçe'yle eşleşmediğimiz sürece şansımız bayağı yüksek (fener eşleşmesine göre), fener (veya başka bir türk takımı) ile eşleşirsek tüm maçların deplasman havasında geçmesi demek.
oly eşleşmesini tercih ederim.
son 8'e kalmak şimdilik tek hedef, büyük beklentiler hayal kırıklığının etkisini artırıyor. o yüzden fazlasına gerek yok. ama oynadığımız basketboldan keyif almaya başlıyorum. bu hissi en son duda'nın ilk birkaç ayında hissetmiştim.
16473588_1771940443118918_5469677410799605788_n.jpg
şu fiksütrde real maçına gelene kadar tüm maçları kazanmamız sürpriz değil. zalgiris deplasmanı hariç bir korkum yok.

• Beğen
Tepkiler: avkebele

JealioN

Sosyalist
Tepki
189
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
Olmadi, olmuyor. Disarida zaten mac kazanamiyoruz. Iceride ki maclari ilk periyot ortalama 10+ sayiyla bitiriyoruz. Ama son periyot ayni, degismiyor. Tyus'a bu kadar az sure verilmesini anlayamiyorum. Sinan inanilmaz yoruldu, sacmalamaya basladi hoca hala degisiklik yapmadi. Salonda destegimizi verdik ama olmadi yine, canimiz sagolsun. Eurolig defteri bizi icin malesef kapandi. Lige ve Turkiye kupasina odaklanacagiz, umarim 2 kupayi da aliriz. Uzgunuz cok uzgunuz..

El_Diablo

Üye
Tepki
122
Bisiklet
Ghost
Ooo böyle baslik varmis yeni görüyorum...... Cok saglam Efes taraftariyim. En son Brose Bamberg deplasmanini salonda izledim.Bu sene pek istedimiz gibin gitmesede son 8 girme ihtimalimiz baya var. Fener garanti, Efes ve Dacka top 8 kalirsa büyük basari......Galatasaray icin Euroleague ezelden beri bi gömlek üstün gelmisdir. Gösterdikleri performans bu lig icin yeterli deyil....

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
21. haftada Fener'le sevindik, Daçka'yla kahrolduk, Efes'le gururlandık, Galatasaray'la üzüldük.

FB iyi bir ivme yakaladı, Daçka işi zora sokmak üzere, Efes büyük bir fikstür avantajına sahip, GS ise başka bahara (?)

Lafı Doncic'e getirmeden rahat edemeyeceğim. 1999 (bin-dokuz-yüz-doksan-dokuz) doğumlu bu "çocuk"taki yetenek ve özgüven... Genç'lere örnek olsun (!)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Efes şu anda inanılmazı başardı gibi bir şey. Sırbistan'dan bu farkla dönmek büyük iş.

Türk takımları çok potansiyelli ama maalesef beceriksizler ve çabuk rehavete kapılıyorlar.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Efes çok akıllıca oynayıp son dakikada iyi savunma ile oyunu aldı.Play-Of iddiası güçlendi diyebiliriz..
Milano geçen haftanın tersini yaptı, iyi oldu :koptum:

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Selamlar,

Efes iyi iş çıkardı. Gereksiz ilk 3 periyot oynadıktan sonra 3/5 dakikalık savunma performansıyla oyunu kazandı. Doğuş Balbay ve Honeycutt'ın çabasıyla Granger'i ipten aldılar bence. [emoji16]

Ah Melih, Ah Berk! Bir Doğuş Balbay olamadınız!

Aşağıdaki tabloya bakarsak Efes Final 8 yolunda işi bitirecek gibi. Tabi burada yarın Fenerbahçe'nin ne yapacağı çok önemli. Eğer acımayıp kazanırsak Doğuş'un işi biter gibime geliyor. Dinlenmiş Fenerbahçe'ye karşı işleri çok zor. Zira TR liginde de görece kolay bir maç çıkarmıştık.

Şu anda oynanan Baskonia maçı da önemli. Eğer deplasmanda Telaviv'i devirirlerse seneye wild card için Doğuş grubu şimdiden imzaları atsın forma [emoji385]

Yarın Fenerbahçe'ye başarılar! [emoji123]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Maç 19 sayıya geldiğinde bile yanımdakilere bu maçı alacağımızı söylüyordum, bir an olsun inancım kaybolmadı. İki yıldır Dunston'ı yedekleyecek bir uzun olsa bu takımın son 8 yapmasına hiçbir mani yok diyorum. Alex kirk ilaç oldu ilaç. Omiç'ten sonra astım ilacı gibi geldi. Ayrıca efsaneyi de analım:

IMG_1846.JPG

El_Diablo

Üye
Tepki
122
Bisiklet
Ghost
Gönül ister DACKA'da Top8 biletini kapsin. Ama ilk olarak kendimizi düsünmemiz gerekecek. Milan gibin takima karsi oynadimiz ilk ceyrek bize yakismadi. Zaten ilk maci onlara gereksiz sekilde vermisdik.Bu macin önemi simdik daha kiymetli. Baskonia macinindan simdik mutlak galibiyetle cikmamiz gerek.....