Etkili bisiklet kornası

bagikazi

Üye
Tepki
49
İsim
Bağış B.
Bisiklet
Mosso
@Clients aynen kesinlikle katılıyorum bizzat yaşadım gayet etkili bir korna sistemi yağlı diskler :harika::p:)

• Beğen
Tepkiler: Clients
Scudo

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Havalı, akülü vs. bilmem trafikte bisikleti adamdan saymıyorlar ki çaldığın kornayı kaale alsınlar, hatta korna çaldığın için gelip dövmeye bile kalkabilirler.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Ben airzound kullanıyorum çok memnunum, parasına değiyor, çaldığım araç kendini kaldırıp öbür şeride atıyor daha bir duymayan ne kamyon nede tır görmedim kesinlikle duyuyorlar..

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet zilini kimse biplemiyordu özellikle sahilde bende evdeki Eski alarmın sirenini söktüm üstüne 9volt pil bağladım eski kasanın içindende on of butonunu alıp gidona monte ettim şimdi gayet Uyarıcılı oluyor :) maliyeti ise 2 TL

• Beğen
Tepkiler: turk.u.az

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
banada öyle kendim hyapabileceğim bişey lazım şık ve çok ses çıkarsın yeter olmadı paraya kıyıp hornit alacağım ama airzoundmu hornitmi bilemedim hornit daha fazla ses çıkarıyor kulanımı kolay ve suluk yerine ihtiyaç yok diye onu tercih edicem sanırım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar hafif sağlam ve en fazla 5 tl harcayacağınız biraz emek isteyen bir korna var şöyle ki ;

ilk olarak havalı korna olarak bildiğimiz önünde megafonumsu renkli bir külah arkasında yuvarlak bastığımızda önceki külaha hava aktarıp sesi elde etmemizi sağlayan bir sistem var Havalı Korna dediğimiz bunu alıyorsunuz ama külahı büyük olacak. Bir milyoncularda vardır alın bir tane. Sonra gidin aynı bir milyoncudan 1 adet kalitesiz 2.5 tl en fazla bir bisiklet pompası alın.
havalı kornadaki yuvarlak topu söküp, pompanın hava basma borusunu külaha bağlayın sonra pompanın borusunu maşaya sabileyin sağa sabitlemenizi tavsiye ederim. Siz pompayı çekip ittikce giderken inanılmaz bir ses elde edersiniz.

Aşağıdaki videoda hafif garip arkadaşımız size anlatmak istediğim kornayı bisikletine hoyratça yerleştirmiş sizler daha iyi yerleştirebilirsiniz :

(link)

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
bunlar bisiklete komik bir görüntü katıyor sesi iyidir ama ben kendi bisikletime takmam bana airzound gibi bir şey lazım veya küçük akülü bir korna

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kötü görünsede arabalar bile umursuyor

Dosyalar

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Elektroşok aleti gibi ÇATUR ÇUTUR ses çıkaran bir bisikletli gördüm geçenlere. Çok hızlıydı soramadım. Kedisi, köpeği, martısı, çocuğu, yetişkini dönüp baktı...

KRY

Üye
Tepki
25
İsim
Koray Veziroğlu
Bisiklet
Salcano
@KuzuBoyz o el feneri olabilir bende de var :) fener + elektro şok cihazı arada takıp bende sesı çıkarıyorum özellikle ustune koşan havlayan kopek donup kalıyor

yayalar için bu ürünü sipariş verdim bakalım nasıl birşey çıkacak meraktayım 15-20 gune elımde olur sanırım
(link)

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Airzound veya hornit alıcam ama pahalılar ucuza satan varsa haber versin

2265124

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
SEDAT
Bisiklet
Kron
@KRY
Ürünü kullanınca yorumlarınızı yazarsanız bizim için iyi olur [emoji1]

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
İyiyi ucuza almak diye bir şey dünyada yok. Hem iyi hem ucuz olsun diyorsunuz. Malesef mümkün değil.
Araçların sizi fark edeceği bir korna istiyorsanız çözümünüz airzound. Hornit'in aksine bisiklet kornası gibi elektronik bir ses olmadığı ve sesi çok yüksek çıktığı için(araç kornasını bastırabiliyor) yolda sürüyorsanız çaldığınızda çoğunlukla diğer araçlar farkedip yol veriyorlar. Ancak yayalar için kullanmadan önce hava ayarını kısmanız gerekir. Aksi takdirde boş bulanan birisi için tehlikeli derecede korkutucu olabilir ve özellikle çocukların kulaklarına zarar verebilir.
Ucuz olsun diyorsanız sesinin de az çıkmasına razı olacaksınız ya da bahsettiğiniz düdük gibi alternatif çözümler üretmeniz gerekecek malesef.

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
ucuzdan kastım 80 tlyi geçmesin yoksa 5 tl lik bişeyden bende yüksek performans beklemiyorum

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Hem Hornit hem de Airzound kullanan biri olarak gözlemlerimi yazayım.

Hornit'in 2 farklı sesi var ve oldukça kuvvetli. İlki biraz kuş sesini andırsa da ikincisi sabit bir ses.
Avantajı: Bisiklete montajı çok kolay. Sesi oldukça kuvvetli. Duymamak neredeyse imkânsız. 2 adet AAA pil (kumanda pili) ile çalışıyor ve bir çift pil neredeyse 1 sene yetiyor. Montaj sonrası bisiklette sırıtmıyor.
Dezavantajı: Desibeli yüksek te olsa elektronik ses olduğu için kornayı çaldığınızda çok çok nadir de olsa ilk etapta fark edilmeyebilirsiniz.

Airzound 3: Yaklaşık suluk büyüklüğünde bir hava tüpü var. Ses şiddetini ayarlayabiliyorsunuz. Hava basma yeri aynı zamanda korna çalmak için kullandığınız düğmenin altında.
Avantajı: Sesi ciddi anlamda yüksek. Neredeyse sağır sultan bile duyabilecek durumda.
Dezavantajı: Montaj sonrası bisiklet üzerinde biraz sırıtıyor. Araç trafiği haricindeki alanlarda kullanmak biraz riskli. Zira etrafı da rahatsız etmektedir. El pompasıyla hava basmak çok zor. Elle 100 psi basmak zor. Sürüş esnasında havası bittiğinde durup el pompasıyla basmanız gereklidir. Hava basma sibobu biraz kısa olduğu için her benzinlikte hava basılmıyor.

Sonuç: Her iki korna da parasını hak ediyor. Avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak ona göre tercih yapabilirsiniz.