Ethem Altunkaynak Anısına...

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
22 Ağustos 2002 günü antrenmanda kaza geçiren sevgili Ethem'i; 4 günlük bir acılı bekleyiş sonrası kaybetmiştik.

Ölüm yıl dönümünde şehir dışında olduğumdan yazamadım. Hatırasını tekrar tekrar özlüyoruz.

Bisiklet ekibinde de en zor durum benim ki belki; çünkü hergün kaza yaptığı köşeden geçmek zorundayım... Hergün de anıyorum onu.

Allah gani gani rahmet eylesin.

http://img38.imageshack.us/img38/1843/ethemfingerzflamin2.jpg

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Tanımayanlar için olayın haberi;
(link)

Allah Rahmet Eğlesin.Zaten şurada bir elin parmakları kadarız, onda da çoğu zaman olumsuzluklar, dikkatsizliklerle kayıplar yaşıyoruz.

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Allah rahmet eylesin.

Bu vesile ile bisiklette güvenlik konusunu da bir kez daha hatırlamış olalım ve ümit edelim ki böyle acı tecrübeler yaşanmasın.

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
bir balığ tutmak için gittiğimiz yoldan geri döner 18 yaşındaki arkadaşıma araba çarparaka hayatını kaybetmişti. Allah gani gani rahmet eylesin.

• Beğen
Tepkiler: Mhmt_EMR

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sevgili Aybars,

Ethem Altunkaynak için daha fazlası yapılmalı.Bu konuda öneri ve projeler geliştirip en azından adına bir gezi yada turnuva yapılabilir.Genelde ilklere imza atan biri olarak Aybars bu konuda biraz yogunlaş bakalım.Ne yapabiliriz?

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@myant

Biz onun anısına bir yarış düzenlemiştik. En çok emeği de şu an Amerika'da yaşayan Engin Yeşilyemiş harcamıştı. Belki bir yarış düzenleyemeyiz tekrar ama ondan ayrılmamızın yıl dönümünde en sevdiği rotalardan birinde anısına bir tur yapabiliriz.

Mesela bu hafta sonu yapacağımız Nif turu benim için buna benzer birşey... Birlikte yaptığımız son rotaydı ve bir nevi sivil hayata veda askerliğe merhaba partisi gibiydi.

Ethem anısına düzenlenen yarış hakkında yazmak gereken bir not; yarıştan önceki gün yağmur yağmıştı, sabah ta devam ediyordu ve İzmir'de Evka3 parkurunu hatırlayanlar nasıl yapış yapış bir çamur olduğunu bilirler. Şöyle örnek vermek gerekirse, bu yıl ortalığı sel götüren Belgrat yarışı sadece ıslaktı; öyle kıyaslayın.

2. tur millet eksilmeye başladı. 3. tur bayağı bırakan oldu. Ama bunu sadece yandan gelen seslenmeler ve tezahüratlardan anlayabiliyordum, aklımdaki tek şey yarışı tam tur ile 6. turda bitirmekti.

4. tur ilk tırmanmada Yunus, Hasan ve bizim sağlam bisikletçilerin hepsine 1 tur geriden çok şanslı bir lastik seçimiyle yetişince birşeylerin yolunda gitmediğini anladım. Parkurda sadece 5 kişi kalmıştı.

Benim geçtiğimi gören Yunus iyice zaman kaybettiklerine kızarak arkamdan gelip beni geçmişti ama maalesef arka aktarıcısını kırmış. İleride koşarak geri geliyordu. Sonra Hasan gelip beni geçti. Dedim ki "gene başa döndük" ama o da ne, Hasan'ın ardından kimse gelmedi. Herkes bırakmıştı. Hasan ise aktarıcısını kırmasına rağmen zinciri kısaltıp bisikleti tek vites yapmış ve devam ediyordu.

Finişte sadece 2'miz vardık. O gün aldığım madalya, hayatımdaki sporla ilgili sakladığım en önemli ve en anlamlı anı.

• Beğen
Tepkiler: Sencer Kan
Tepki
8
tanıdığım tüm takım arkadaşlarım iki elin parmaklarını geçmez ve ikisinin öldüğünü bilmek acı verici...

et (ethem allah rahmet eylesin) -takoz (hakan takoz)-hazim güler (allah rahmet eylesin)-evren-zülküf (zülfikar)-egemen (tolga egemen ertolga) erkan-hüso

ethem mekanın cennet olsun seni ve yokuşlara asılmanı bisiklet kullanmamızla dalga geçmeni unutmayacağım : -)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@serkan tanyeri

Serkan selam; bir daha asla böyle bir ekip olmayacak demiyorum, çünkü geride kalanlar halâ onların hatıralarını paylaşıp tad alarak biniyoruz.

Takoz yıllar sonra bisiklet topladı ve mtb biniyor artık; adamı ilk gördüğümde tanıyamadım.

Evren; İrlanda kıyılarında bisiklete biniyordur inşallah :)

Zülküf; bisikletle alâkasını kesti. İş güç koşturuyor.

Egemen; her sabah bisiklete binip sonrasında işe giden ciddi bir banka adamı ;)

Erkan; İstanbul'da, grafik işlerindeki tatlı para sebebiyle bisiklete biniyor mu bilinmez :)

Hüsam; İsveç'te master yapıp çalışıyor, bilim insanı oldu anlayacağın.

Coğrafyalarımız değişse de halâ aynıyız...

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.:dua:
Haberi okuyunca içim cızz etti