Eşofmanla bisiklet sürmek

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olmuyor be kardeşim olmuyor. Yıl olmuş 2016 hala eşofman denilen 80'li yıllar kenan kalav giysi cismini üzerine geçirip bisiklet sürmek olmuyor. Eski doğu bloku ülkelerinin milli giysisi ve resmi elbisesi olan eşofman zaten utanç duvarının yıkılması ile tarihe gömülmesi gerekirken hala geçmişten kopamayan bünyelerde müstesna yerini koruyor. Sanki spor giyimde moda diye bir şey, tarz diye bir şey yokmuş gibi davranmanın manası ne. Teknoloji en çokda bu türün prensiplerini yeni baştan yazarken. Biz beden derslerine şalvarımsı eşofmanlarla çıkmaya zorlanan dolayısıyla özgüven yıkımına uğramış bir neslin temsilcisiyiz. Bir dönemin ruhunda onarılmaz yaralar açılmış ise gölgeler arasında kalmış faillerden biride işte bu eşofmandır. Lütfen azgın teke sendromuna tutulup spora 50 yaşından sonra başlamış göbekli saldıray abi gibi eşofman giymeyiniz giydirmeyiniz. Tamam her biriniz TT ciler gibi triatloncular gibi skinny tayt larla yollara çıkın demiyoruz. Ama bisikletinde bir giyimi var. (Yüzmeye donla gitmiyoruz değilmi onuda yapan var gerçi) Giyin üzerinize klimatik tişörtler, altınızdada bir şort ama lütfen bisiklet sürerken şu eşofmandan uzak durun be kardeşim.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zabıtaya yakalanmış seyyar satıcı gibi şimdi pılımı pırtımı toparlayıp kaçıyorum topikten. bir dayak yemediğim kaldı.
-Abiler ablalar şu elimde gördüğünüz.....Vıııınnnnnnnnnnnnnnnnn.

gercek umurcan

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Umurcan E.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaş sanat için sanat akımını bisiklete uygulamak niyetinde sanırım :)
Aşortman giymenin o insanı saran rahatlığı hangi taytta varmış!!11! (Yok gibi değil de daha hiç tayt giymedim gibisinden :D)

Beden eğitiminde giydiğin bol kıyafet kendine güvenini nasıl etkiler bilmem de, sadece insanlar ne düşünür kaygısıyla keyif için yaptığın bir sporda giyimini değiştirme ihtiyacı hissedeceksen o özgüvene giyimin çok bir faydası olacağından şüpheliyim.

Bin gez işte. Bu kadar net

Lyetnel

Üye
Tepki
4
İsim
Berkay
Gönül isterdi bende bisiklet formasıyla süreyim fakat yaşadığım şehirde kaskı takınca bile 10 kişiden 9 u tip tip bakınca yazın bile eşofman ile idare ediyoruz. Her ne kadar doğru bir şey olmasada eşofman ile saatlerce sürmek, genelleme yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Her sporun isterlerine göre ekipman ve giysi çeşitleri çok doğaldır.Dağcılık kıyafetiyle yüzemezsiniz.
Bisiklet çeşidine göre bile kıyafet seçmelisiniz.Mtb kulanıyorsanız ve çok tehlikeli yerlerden geçiyorsanız kaskı farklıdır.
Yol bisikleti ayakkabısı ile mtb ayakkabısı farklıdır.Şehir bisikletlerine ulaşım amaçlı işe gitmek için kullanıyorsanız, takım elbise ile de kullanabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: caner1405 ve Rex

BF Okuru

Üye
Tepki
1
apartmanda kızın biri beni kaskla ve klimatik fosfor yeşil lescon yakalı tişörtle gördü diye kahkaha attı evine gidene kadar :D halk kezban o ayrı ama bide neyle rahat ediyosak mevzusu var. ben havalar az daha toplasın da şorta geçeyim diye bekliyorum zaten sürekli. fakat kötü havalarda ne giyicez? tayta karşıyım kendi içimde çünkü gerek görmüyorum. pedal dönüyor ben rahatım. ee ?

bide tayt hojdur ama banena ?!

kim ne giyerse giysin yani konunun özeti sen hayırdır :D

BF Okuru

Üye
Tepki
1
insanoglu genlerindeki kodlamada ayıp kavramıyla dünya ya gelir.o sebepledir ki her aklımıza geleni reel hayata geçiremeyiz. misal dört yol ağzina sıçma eylemini ancak mahallenin delisi yapar.Bende slip donla bisiklet kullanmak isterim ama ama ama.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@mehmetsunu profil fotoğrafınızdaki kargo şort ile dizinize kadar çıkan uzun çorap uyumu gibi bir şey değil mi spor giyimde moda dediğiniz şey, teşekkürler bilgilendirme için :harika:

directedby

Üye
Tepki
54
İsim
sadık başal
Bisiklet
Carraro
kişi bir hobi edinmişse,hevesli ve sürdürmek istiyor ise bir de özellikle maddi imkanları yeterli ise , o hobi için gerekli şeyleri yapmak ister diye düşünüyorum.Konu gereği bisiklet kültürü ülkemizde ne kadar gelişmiş bunu düşünmek lazım.Giyinmeyi bir kenara bırak bisiklet sürmek algısı daha yeni yerleşiyor.Hafta sonu sahilde sürerken bisiklet yolunda gidemedim çünkü insanlar yürüyordu.Geniş kaldırım var ama insanlar nedense bisiklet yolundalar.Genelde küçük çocuklar içindir bisiklet algısı ülkemizde.Ben 32 yaşındayım 3 çocuğum var, bir bisiklet aldım 2 hafta önce.(en son 16 yaşında bisikletim olmuştu) babam bisiklet almışsın diye güldü:)Bu tarz kişiler çok olduğu için önce giyinmeyi bırakıp bisiklet algısı yerlessin hele bi.Sonra giyimi düzelir.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Normal fit eşofman sadece bisiklet değil her türlü sporda itici duruyor ancak tabi ki tercih meselesidir ve ötekileştirmek doğru değil. Ancak skinny tip halk arasında "kaleci eşofmanı" mahlasıyla bilinen bacakları sarıp ayak bileğine doğru incelen ürünleri estetiğe önem veren biri olarak ısrarla tavsiye ederim.
Mehmetsunu'yu takip edenler üslubunu bilir genelde :) biraz vurun abalıya işine dönmüş olay.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bisiklet kullanmamizinda içine etmeye çalışanları gördükçe bisikletten de soğumaya başlıyorum.Lütfen keyfimizin içine etmeyin,keyfimizin içine edenler yaşlarina uygun lazımlık edinmelerinı ısrarla tavsiye ederim.,.Lazimlık harbi lazım.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Lovless
Forumu bağzıları ben ayakta tutuyorum havalarinda olması patolojik vakamıdır diye düşünmüyor değilim.

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Şalvar gibi eşofman altları var Nıke'ın. Paçası dar ve dar kesim, üst kısım rahat. Kuzenim kullanıyor. Gayet uygun bisiklete.