Esko Acil

Tepki
7
Bisiklet
Kron
arkadaşlar merhaba.bursalı olduğunuz için sizlere sormak istedim.mudanyada yaşıyorum burada sahilde trilye,eşkel,kurşunlu turlar yapabileceğim bisiklet almak istiyorum hibrid tavsiye edenler var ben mtb ye takıldım açıkçası vede nereden alabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.vede siz mtb mi hibrid mi kullanıyosunuz ilginize teşekkürler görüşmek üzere.

Scudo

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
merhabalar bişi sorcam başlığa neden 'esko acil'yazdınız..
bana sorarsan mtb al derim.sonuçta heryola gider.yarın birgün arkadaşlarınla falan araziye girmek istediğinde yarı yolda kalmazsın,hem bence gezi amaçlıda olsa mtb daha güvenlidir.

• Beğen
Tepkiler: Seçkin Keskin
Tepki
7
Bisiklet
Kron
neden esko yazdın dersen bende neden yazmayım derim.bu arada forumda eskonun kısa turlarını gördüm bölgeyi bildikleri için umarım yardımları olur.

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
bende zaten tanıyormusun anlamında sormuştum.kendisi fazla internt ortamında adının geçmesinden hoşlanmaz onun için sölemek istemiştim..

önceki msjımda tavsiye ettiğim gibi ben tekrar size mtb öneririm.gezi amaçlı kullanacaksınız ve bazen araziye yada toprak vs. alanlara girdiğinizde rahat edersiniz.herne kadar sadece sahilde falan dolaşıcam desenizde ben gene mtb öneririm çünkü size daha güvenli şürüş sağlıyacaktır.
ayrıca yeni bisikletinizle grubumuza(esko) sizleride bekleriz.
alacağıız bisiklet şimdiden hayırlı olsun..

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@balilias

Benzer fikirlerle mtb alıp sonra keşke hibrid alsaydım diyen o kadar çok kişi var ki..

Arkadaşım, sen,yol yapacaksan, zaman zaman da toprak yolan giderim diyorsan, hibrid al. Mtb ile hiç uğraşma. Ne gerek var? "Bir gün araziye girerim" diyebilirsin belki. Bir gün uzun yol da isteyebilir, bir gün hareket tapmak isteyebilir, bir gün iki kişi aynı bisiklete binmek isteyebilir, birgün yarışlara katılmak isteyebilirsin. Hepsinin bisikleti farklı. Sen şu an ne istiyorsan, ona uygun ibisiklet al. ;) Hayır senle daha önce konuştuk biz bunları :D

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
genelde bineceğim yollar (burada sahilde trilye,eşkel,kurşunlu) bunlar demişsin.
bu yolları iyi bilirim çok antrenman yaptık o yollarda.dik rampaları inişli çıkıştı bozuk yolları,çakıllık yolları falan okadarda basit yerler değildi.özellikle virajlar falan büyük kazalara da şahit olduk.sahil yolu için bişi diyemiycem.
hele birde o taraflarda ormanında bol olduğunu düşünürsek ve o bölgenin engebeli olduğunu varsayarsak.hele birde yazında sölediğin gibi bursalı arkadaşlardan tavsiye almak istersen sana bu yollar için mtb öneririm.o yollarda hem mtb hemde yol bisikleti ile çok turlar antrenmanlar yaptık.yani kullanacağın yolları iyi bilirim.
ilk bu konuya yazdığım msjımda ve diğerlerinde ve bu msjımdada sana güvenlik amaçlı olarak tavsiyem mtb den yanadır.genellikle kullanacağın yol sende takdir edersinki dümdüz bir yol değildir.ben sadece mudanya içi sürecem dersen hybrid al.ama yok ben trilye eşkel kurşunlu gündoğdu vs vs turlar yapacam dersen ben mtb öneririm....
artık seçim senin kolay gelsin...

• Beğen

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
bencede mtb al her koşulda kullanırsın eğer bir hafta sonu gelirsen istanbula sirkeci de bisiklet firmaları var burada çok rahatlıkla kafana göre bulursun bisiklet

sen bütçe ayarla geri kolay ister Kron,sedona,trek,scott, hangisini istersen bulursun

• Beğen
Tepki
7
Bisiklet
Kron
öncelikle dostum bir adet bisiklet alabiliyorum mtb asfaltta çok sorun olurmu onu öğrenmek istedim bu coğrafyayı bilen arkadaşlardan.sayenizde bende bi sonuç oluştu ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim saolun varolun.

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
merhaba mtb sorun olmaz eğer maddi imkanın varsa 2 adet çant seti alırsın birine yol lastikleri alırsın diğerine dağ da bahırda kullanmak için lastik alırsın olur biter ben mesela mtb kullanıyorum yakında ikinci lastiği alacağım ve yolla lastiği alacağım

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ballad

Yaklaşık olarak aynı enerjiyle saatte 10/15 km hızı arası daha yavaş gidersin.

selçuk sezer

Aktif Üye
Tepki
46
bende şu an scott sportster p45 var bu bisikletle hemen hemen her yolda gidebilirsin lastikleri o kadar ince değil ama ben ormana dağın içine girerim dersen o başka