Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirliler buraya bi bakın !

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Konuralp Erdil tarafından paylaşıldı.

1. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Eskişehirde pedal çeviren dostlarım bir önerim var, çoğunuz (mtbciler ve yolcular) haftanın belli günleri buluşup biyerlere gidiyorsunuz geziler düzenliyorsunuz. Biz (street/dj ve bmx kullanıcıları) bu gezilere bisikletlerimizin hız yapamamasından dolayı katılamıyoruz :) Diyorumki bir gün ayarlayalım akşam 8-9 suları bir buluşma olsun bizde gelelim tanışmış kaynaşmış oluruz. fazla uzak olmayan biryere çay içmeye oturmaya sohbet etmeye falan gideriz. nereye gideceğimize burdan karar verelim.? Bülent Onutkan ve Burak Ülsever'in bu konuyla yakından ilgilenmesini rica ediyorum. Onların sözü geçer herkes onlara uyar diye düşünüyorum :)

Saygılar & İyi Forumlar.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum ben 10 gun kadar öncekı gezı başlangıcında sızın bazı cocukları gördum tabıkı sen istisnasın buyuk ıhtımal konusmalarından öyle anlaşılıyor o insanlarla değil çay içmek wc ye gidilmez ayak üstü kavga cıkarıyorlardı. coluk cocuk alayı. agızları bozuk sevıye sıfırın altında saygı hıc yok eğitim durumlarından da şüpheliyim. benı aşagı yukarı baya ınsan tanıyor bırılerı hakkında böyle şeyler yazıyorsam gerısını sen düşün burak ile bülentın ne dıyeceklerını bılemem ama o akşam kı burak ve gurubundan kımse gelmez emın olabılırsın son söz olarakda bızım gezılerımızde kask zorunlu aydınlatma öyle tek sıra ve bır duzen ıcınde ılerlıyoruz malesef sızın tayfayı duz şekılde ılerletmek ımkansız oraya zıplıyorlar buraya atlıyorlar cevredekı ınsanları rahatsız edıyorlar bunlardan bırı de benım bıraz sert konuştum kusura bakma ama ıcımdekılerı konu acıldıgı ıcın dökmem lazımdı artık kısmet sanaymıs hakedenler alsın üstüne.

İbrahim sarı bunu beğendi.
  3. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    O çıkan olayda bende ordaydım biliyorum. Bizim asıl takıldıgımız grupta öyle ağzı bozuk kavga cıkarcak insanlar yok. Ama gören takılıyo peşimize bi bakıyoruz ki 30 kişi olmuşuz ve bunların en az 20 si çoluk çocuk. Oraya buraya atlıyosunuz diyosun insanları rahatsız ediyosun diyorsun da. Napalım peki ? Street bisikletiyle uzun yol mu gidelim ? Bizim işimiz bu zevkimiz bu. Bu iş için milyarlar verdik o bisikletlere. Alanımız yok ki napalım mecbur çarşıda orda burda takılmak zorundayız. Bi parkımız olsa bizide bidaha kimse çarşıda görmez.. Kimse de rahatsız olmaz.

4. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada orda olay Scale 20 si olan ibrahimle alakalıydı. Sor bak o beni tanır. Anlatsın nasıl biri olduğumu. Konuda kapatılabilir. Böyle bi geziye toplantıya gerek yokmuş. İyi akşamlar.

5. İbrahim sarı

İbrahim sarı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Konuralp sadece öneride bulunmus iyi niyetle üç beş zibidinin yaptığı fatura kimseye kesilemez ama genellikle hareket yapan arkadaşlar milleti rahatsız ediyor kavga konusuna gelince çalıştığım dükkandan alyan çalınmıştı çalanın sorup soruşturup bulmuştum ikaz ettim arkadaşa önemsemedi bir alyanin adamı değiliz önemli olan dürüstlük çalan arkadaş o gece ordaydı bende bağırdım elemana alyanı aldım olay bunlardan ibarettir sonra grup işine gelince senin grup benim grup yoktur isteyen istedigi ile gezer mademki grup diyorsunuz iyi kötü ayrımı yapmadan insanlar bisikletlerine değil kişiligine karakterine bakmadan herkesi bir araya toplamak lazım hiç zannetmiyorum ama..!

Salih Çoban bunu beğendi.
  6. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Zaten farklı gözle bakıyor herkes bize ibo. Salla ozaman toplanmaya gerek yok. Herkes eski halinde devam etsin.

İbrahim sarı bunu beğendi.
  7. İbrahim sarı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben bu dakikadan sonra herkese farklı davranacağım herkes yerini haddini bilene kadar bu böyle gidecek benim kişisel düşüncem bu en azından ;)

Salih Çoban bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben senın yuzunden demedım dostum genel goruntuyu soyledım ve sende ıcındeymışsın görmuşsun sen orada benı fark ettın mı bılmıyorum ama 34 yaşındayım devlet memuruyum ınsanlarla oturup konusup ortak organızasyon yapmak ıcın nelere katlanıyoruz bılemezsın o gun sızın o guruptakılerın yuzunden hıcbırsey yapamadık mecburen arkadaslara 1 saat nasıhat vermek zorunda kaldım pekı sana soruyorum o gun ıbo bırıne vursaydı yada o garıp ınsanlardan bırı ıboya vursaydı neler olabılecegını tahmın edebılıyormusun ve yer vılayetın bahcesı sıvıl ınsanlar oturmuş konser saatını beklıyor coluk cocuk eşini alan orada ve ben sana manzarayı soyleyım bır kac gurup bısıkletli serserı bırbırıne gırıyor ve bu bısıkletlıler gunduzlerı onları kaldırımda rahatsız eden yanlarından hızla gecen bazen carpıp kacan bazen ustlerıne suren ınsanlar senın ve benım hakkında düşündüklerı bunlar pekı o olay olmasaydı da toplanılıp kasklar takılıp aydınlatmalar acılıp tek sıra halınde vılayetın önunden tura gıdılseydı ne düşünürlerdı gerısını sen tahmın et senın şahsına degıl soyledıklerım genel goruntuyu aktardım emınım kı ıyı bırısın ki bu cabayı gosterıyorsun kendı şahsı adıma sen katılabılırsın sehır ıcı turlarımıza tabı burak hocamı da ıkna etmen lazım artık o gunden sonra yaş sınırı koyuyordu kaç belırledı bılmıyorum artık yaş sınırı var ve kask zorunlu gezılerde.

Hüseyin Cengiz ve ugur_gurkan bunu beğendi.
  9. İbrahim sarı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kavga çıkmasını kimse istemez ferhat abi ama kavga çıksaydı oradaki tüm artistleri artistlik yapanları eskişehir haritasından bir bir silerdim onların orada yaptıkları küstahlıklar ve hakaretleri duymazlıktan geldim ama benim yerime başkası olsaydı orayı mezbahaneye çevirirdi çevirmesi kolay ama neden kavga edelimki onlar yaptıkları küstahlığı ödeyecek günü geldiğinde ama iş işten çoktan geçmiş olacak burak abiye gelince en iyisini yapıyor yapmayada devam etsin bir kişinin bu birliği kurmaya ihtiyacı var iyi olan her zaman kazanır iki iki daha dört eder bu apaçık ortada zaten :in:

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ibrahim sana lafım yok zaten o gun yeterınce konustum senınle anladıgına da ınanıyorum dıger arkadasında benı anladıgını dusunuyorum üstüne almaz inşallah ve bir an önce o tip insanlardan kurtulur.

11. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Benim o tip olarak kastettiğin insanlarla bi samimiyetim yok zaten. Gören peşimize takılıyor napalım yürü git mi diyelim ? Bizim asıl grubumuzu tanımıyorsunuz. İnsanların üstüne süren oraya buraya zıplayan diyosun. Sizin antreman için ormanınız var peki bizim kendimizi geliştirmemiz için neyimiz var ? Biz ne yapalım ? Kaldırımlara çıkmak biyerden uçmak bizim zevkimiz, ilgi alanımız. Ne yapalım alanımız yok! Bu konuyu Burak abiyle de konuştum. O bizi anlayabiliyor. Keşke bu sporu yapabilceğimiz rampalarımız/alanımız olsa da siz dahil diğer insanlar da bizden nefret etmese.
    İbo senin de dediklerinden hiç birşey anlamadım orda benim olayla alakam yok laf altından bana da dokunduruyosun gibi geldi de neyse..

12. İbrahim sarı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sana hiçbir zaman laf dokundurmam kardeşim merak etme ;) o gün dokunacağım insanlara apacık uyarıyı verdim zaten senin ne kadar iyi birisi olduğunu bilenlerdenim sana değer vermesem karşıma alıp konuşmam zaten :in: üstüne alınma senide benide bilen biliyor zaten bilmeyenlerin ayıbını ne sen nede ben çekeyim iyi forumlar

13. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    konu amacından çok kötü sapmış !!! kardeşim konuralp demekki her takılanı yanımıza almicaz eskiler gibi bundan sonra mecbur git diyecez başka yolu yok yoksa bizim adımız kirleniyor !!! konuda herkez haklı haksız olan yanlış yapanlar onlarda kendilerini çok iyi biliyorlar eee her eline bisiklet alan bisikletciyim diye gelirse başımıza sonucuna katlanmak zorunda kalırız kabul edersek böyle işte ... saygılarmla iyi forumlar :)

14. İbrahim sarı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yaşa bizim oğlan :in:

yiğit_kara26 bunu beğendi.
  15. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgılı arkadaslarım kardeslerım hepınızı sever sayarım ve bugune kadar bırtanenızden bıle en ufak saygısızlık gormedım ama burada okuduklarım benı cok uzdu:(
    Bu sehırde herzaman ıstedıgımız arzuladıgımız sey tek yurek olmak ve etrafımıza ornek olmak ınsanlara aferın cocuklar helal olsun sıze dedırtmek!
    Ben 33 yasındayım ve ınanın bız doktorlar cad bısıklet ıle gezerken cogunuz okula bıle baslamamıstınız.Taaa ozamanlarda aramızdan bıkac arkadasımız etrafına saygısızca ve emnıyetsız bı sekılde hareketler yapınca bıze takılan lakap ne oldu bılıyormusunuz??? BİSİKLET ÇETESİ :(
    Bız bunu duyduktan sonra ınanın o caddeye gırmek ıstemedık hatta o cok sevdıgımız ama etrafa korku salan oraya buraya dalan ınsanları hıce sayan arkadaslarımızı hep engelledık,cunku bız serserı yakıstırmasını hakeden ınsanlar deıldık!Demek ıstedıgım kımsenın sızlere bu tarzda yakıstırmnalar yapmasına ızın vermem ama sızlerde bu konuda bana buraga ferhata yardımcı olun be haftalardır kendımı parcaladım arkadaslar neden gelmıyorsunuz neden bızı yanlız bırakıyorsunuz dıye ama aranızdan bır kısı bıle etkınlıklerımıze gelmedı gelmedıgınız ıcınde bızde kendı tarzımızda surusler yaptık,yazdıgım konulara bakın ıstersenız her defasında dedımkı arkadaslar amacımız yarısmak yada bıryerlere yetısmek deıl yeterkı gelın tanısalım neler yapabılırız bunları paylasalım ornek olalım guzel sehrımıze ve turkıyedekı dıger bısıklet severlere!
    Bısıklet uzerınde ısek dedıkkı mutlaka kask kullanalım sırf kask takmamak ıcın ve gereksız bulduklarını soleyen arkadaslarımız oldu,gece surusu yapıyoruz hava kakardıgınde onumuzu goremeyız far kullanalım arkamızdan gelen araclar bızı gorsunler reflektor kullanalım dedık kımse yanasmadı:( hep bahaneler bulundu malesef:( Hepımızın altında mılyarlık bısıkletlerımız var ama bırcogumuzda komık rakamlara alınabılecek kask far feflektor yok sızcede komık deılmı? Once bunları asmamız gerekıyor ve herzaman bırbırımıze olan saygımızı sevgımızı yıtırmeyelım dıyorum,ve herzaman her konuda sızlere yardımcı olacagımada ınanın.Eskısehırı ve sızlerı cok sevıyorum,sevgı ve saygılarımla hoscakalın!

16. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Ozellıkle hareket bısıkletı kullanan kardeslerım arkadaslarım sızlerı gercekten cok taktır edıyorum ve cabalarınızıda gormuyorum sanmayın haklısınız tarzınız hoplamak zıplamak,bunun nekadar eglencelı oldugunu ben cok ıyı bılen bırıyım ama sızden rıcam lutfen sehır ıcınde caddelerde sokaklarda bırazdaha duyarlı olalım yayalara,zaten trafıkte hıce sayılıyoruz bırakında yayalar tarafından bıraz saygı gorelım sızlerle ozel bır gezı yapacaz soz verıyorum o gezıde detaylı olarak planlar yapacaz! Tekrar soz verıyorum guzel bır parkur hazırlayacaz hepbırlıkte:)

17. İbrahim sarı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim amacım bisikletçi olarak bir bütün olmak ama şu an ki şartlarda imkansız görünüyor nedenine gelince
    1-Kimsenin kimseye saygısı yok
    2-Kim ne konuştuğunu bilmiyor
    3-Kimse sözün nereye gideceğini bilmiyor
    4-Bazı insanlarda bisikletinin kalitesine göre dostlarını seçiyor
    5-Grup olmak birlik olmak yerine benlik duygusu ben bilirim duygusu ön planda
    6-Kimse büyüklerinden yakın ilişki içerisinde değil ve onların yanındayken kendini iyi gösterip yapacağını yine saygısızca küstahca yapıyor
    Gözlemlediklerim bu kadar arkadaşlar bunlar benim düşüncem yanlışım varsa uyarın söyleyin iyi forumlar

mertcan gölge bunu beğendi.
  18. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Doğru söylüyosun Bülent abi haklısın :) Ben zaten o caddede sokakta sürmek konusunda diceklerimi sana dedim anlattım görüştüğümüzde birbirimizi anladık :) Gezilerde görüşmek üzere. Konuları daima takip edeceğim. :)
    SAYGILAR !

19. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    Valla dostum geçen haftalarda yaşanan olay sizler hakkında soru işareti yaratmadı değil ama elbette herkes aynı değildir.

Kendi turlarım için elbette gelebilirsiniz ama benim turlarım da kurallar;

* 18 yaş üzeri. 18 yaş altı katılımcılar velileri ile katılabilirler
    * kask, eldiven, (akşam gezileri için far)
    * iç lastik.
    * grup kurallarına kesinlikle uyumdur.

hatta en son gezimizde bu kurallara uymayan arkadaşlarımızı gruptan ayırmak durumunda kaldık. bu kurallara uyrarsanız her zaman bekleriz.

bununda yanında kendi grubunuz için bir park yada özel bir alan için elbette sizlerle ortaklaşa çalışırım yada çalışırız. Hepimizin ortak noktası bisiklet.

20. ottoman

ottoman Aktif Üye

Seviye:
    selamlar arkadaslar. tartışılan konuyu okudum ve sunu soylemekten kendımı alamıyorum.
    muhtemelen aranızda eskısehırde bu ısı en uzun suredır yapanlardanım. ve hep bu amacı gutmustuk arkadaslarımızla, cogalalım, bır araya gelıp kaynasalım.. hep bı patlama oldu, bır suru katılım oldu. bız ınsanları yoldan cevırıyorduk arkadaslar cıddıyım, gelmek ıstermısınız boyle gezılere dıye.sırf bu tıp gezılerı yapmak ısteyen ınsanlar bır arada olsun du amacımız ve hep bı husran oldu bugun tartısılanlar gıbı. ve bız bı cok arkadas cemberın merkezındeyken artık cemberın dısındayız arkadaslar, pek azınızı tanıyorum.kendım ve sectıgım bırkac arkadasımla bınıyorum bısıklete basım agrımıyor. (sakın alınmayın bılınclı aklı basında arkadaslarımı tenzıh edıyorum). ama benım dusuncem su; bu hep sorun olacaktır, duzeltılecek ama tekrar edecektır cunku alttan sureklı kardeslerımız gelıyor, ınsanlar degısıyor.
    ıcınızı kararttım belkı ama bunu tecrube ettım ben, saygılar.