Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EskİŞehİr'lİler Beledİyeden Beklenen Cevap Geldİ!!!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında çaylak26 tarafından paylaşıldı.

1. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    BELEDİYEDEN BEKLENİLEN CEVAP GELDİ METNİ AYNEN YAZIYORUM
    2010 yılında yenileme ve güncelleştirme çalışmaları yapılan Eskişehir ulaşım ana planı kapsamında uluslar arası bir kurum olan SUM EMBARG ile birlikte belediyemizde bisiklet kullanımı için ön çalışmalar başlamıştır.
    Bisiklet sayımları,bisiklet kullanımı ile ilgili anketler ve saha incelemeleri söz konusu çalışmalar dahilinde yapılacaktır.Öncelikle bisiklet yolu ile ilgili güzergah planalanması ve güzergah içinde kalan kavşaklardaki araç,yaya ve bisiklet tarfiği ile ilgili çalıştaylar düzenlenere 2011 yılı içersinde bu çalıştaylar tramvay uzatma hatlarıda dikkate alınarak ulaşım amaçlı şehir için bisiklet vizyonu oluşturulacaktır.Bisikletle şehir içi ulaşım başlangıç ve bitiş noktalarının belirlenmesi için,parklanma,hız etüdü,seyahat sürleri ve kaza verileride göz önüne alınarak çok amaçı ve detyalı çalışmalarla tamamalanacaktır.

2. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar erşanla yüz yüze görüşmemden pek sonuç çıkmıyacak gibi gözüksede bana belediyeden gelen cevap umut verdi doğrusu.Büyükerşanlada ayak üsytü konuşmuştum çok uğraşamamıştı benimle zaten.Sonuç olarak belediye sözünde durursa 2011 yılında yollarımıza kavuşucaz yada kavuşmaya başlıyacaz.Bana yardımda bulunan herkeze tekrar teşekkür ederim görüşem üzere...

3. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Umarım yollarımıza en yakın zamanda kavuşuruz

4. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    hoca verdiği sözde durur emin olmak lazım

5. ozicann26

ozicann26 Üye

Seviye:
    çaylak26 eklermisin ozicann@hotmail. de

çaylak26 bunu beğendi.
  6. ali furkan çatma

ali furkan çatma Aktif Üye

Seviye:
    inşallah sonuç iyi olur

7. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ozican pek msn kullanmıyorum varsa faceden irtibat kuralım ALİ GÜLÜCÜ adım.msnde ekliyecem tabi ama pek açmıyorum

8. ozicann26

ozicann26 Üye

Seviye:
    ekledim bak mesaj da yolladım

9. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    Hayırlı Olsun

Kararı okudum daha öncede düşüncemi belirtmiştim, ancak tekrar edeyim; kararda bisiklet yollarının yapımını diğer tramvayın yeni hatları ile oluşturmayı tasarlıyorlar. yani yoldan tramvay geçecek ve o yol bisiklet trafiğine kapalı olacak (neden dersen UKOME kararları).

bunun yanında Ali Gülücü'ye sorun bana anlattı imza kampanyasından sonra Ali ile yolda karşılaşan Sn. Büyükerşen ne cevap vermiş?

Bunu da geçtim, imzaladığımız dilekçelerde yer alan ama cevabı verilmeyen bir konu daha var; yapılan parklara (kent park, sazova parklarına) bisiklet ile giriş izni.

Evet bütün bu olumsuzlukların yanında ben maalesef bu cevabı tatminkar bulmuyorum. Umarım yeni yılda her şey istediğiniz, umduğunuz gibi olur.
    Derneğimin kendi forumunda eskişehir temsilciliği altında UKOME'nin aldığı gerekçeli karar ve bununda yanında bisiklet yolları yapımı hakkında bilgiler bulunmakta isteyen arkadaşlar derneğimin sitesinden ulaşabilirler.

Yamaç Eşmeliler bunu beğendi.