Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirli Üstadlar yardım :D

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Hüseyin Demirel tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    bütün eskişehirli bisikletçilere slm olsun :) bende bianchi snake var ve artık yetersiz kalıyor 1-1.300 arasında bir bisiklet toplamak yada almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Bilal Kurnaz

Bilal Kurnaz Üye

Seviye:
    selamlar özel mesajınız var

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum bence hemen zıplama her teklife bu forumda 1000-1300 butcem var dedıgın zaman butun tuccarların hedefı olursun bana soracak olursan ki sor ve abi tavsiyesi olarak al bunu hemserımızsın hemde bu forumu en az 2 ay takıp et ve butun konuları okumaya calıs goreceksın kı 2 ay sonra bısıkletten baya bır anlamaya baslıyorsun ve 3 aşağı 5 yukarı fıyatları bılıyorsun ondan sonra al derım yıne kucuk bır tavsıye kış ayında alırsan bısıkletı sezon sonu dıye rafa kaldırılıp paraya sıkışıldıgında satılan cok guzel urunler oluyor.hatta o fıyat aralıgında salcanonun sayfasına gır 1250 cıvarıydı sanırım komple avıd 7 den aşagı donanımı olmayan hıdrolık frenlı bır bısıkletı vardı dıye hatırlıyorum hemde taksıtle alabılıyorsun tam bılgı almak ıstıyorsan eskısehırden muratcodek var o aldı onunla konus derım olmadı ben aksam onunla konusur sana öm atarım.

4. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ilkönce bisikleti ne amaçla kullanacağına karar vermelisin. uzun mesafe mi yapacaksın (örneğin günlük 20-30 km), sadece asfaltta mı yoksa toprak ya da bozuk yollarda (bunların içine parke taşı döşenmiş özellikle şehir içi kaldırımlar da giriyor) sadece dağda arazide mi gezeceksin. senin için konfor mu daha önemli yoksa spor yapmak mı.

tüm bunlara karar verdikten sonra ne tür bir bisiklet alman gerektiğine karar vermelisin. yol, hibrit, şehir, dağ bisikleti vs..

sonra boy ölçünü ve bacak içi ölçünü alarak sana en uygun boyun hangisi olacağına karar vermelisin. eğer elinde bir ölçü olmazsa bisiklet mağazaları sana stokta ellerinde kalan bisikletleri satmaya çalışacaklardır.

böylece bisiklet seçiminde ilk adımı atmış olursun :)

5. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    sporcunun kalitesi konusunda haklı olmakla beraber bisikletinde kaliteli ve hafifolması etkili uzun zamandır bisiklet kullanıyordum ama bunu profesyonal anlamda yapmak istiyorum uzun yol ve dağ sürüşleri için almak istiyorum sanırım brazda araştırma vaktim var yardımcı olursanızda çok sevinirim

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum bır daha söyluyorum bırıncı kural bıraz sabır ıkıncı kural öğrenmeye çalış yanı eğitim ucuncu kural ne ıstedıgını anla dorduncu kural cebındekı parayı asla söyleme gerısı gelır merk etme.

7. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    o zaman bir tanesinden bir tanesine karar vermen lazım. uzun yol için bisikletler genelde ince tekerlekli oluyor. dağ bisikletleri ise kalın ve ağır tekerlekli. hibrit (her iki kullanım için de uygun olan bisikletler de var)

cross bike: bunlar daha çok yol bisikletlerine benzer bir kadroya sahip ama daha dik bir duruş pozisyonu sağlayacak şekilde düz bir gidona sahipler. ve yarış bisikletlerinden daha kalın 700C (28-32 cm genişlikte) tekerleğe sahipler.

city bike: bunlar daha çok şehirde bulunan engebeli, pürüzlü arazilerde de gezinebilecek şekilde dağ bisikleti boyutunda (26 ") tekerlere sahipler. oldukça hızlı ve her koşulda kullanılabilecek şekilde tasarlanıyorlar.

comfort bike: bunlarda adı üzerinde tasarımında daha çok kullanıcının rahatlığına önem verilen bisikletler ;)