Eskişehirli pedalşörler içeri !!!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Halil Kağan Güler tarafından paylaşıldı.

1. Halil Kağan Güler

Halil Kağan Güler Yeni Üye

Seviye:
    Eskişehire 8.5 km lik bisiklet yolları ve bisiklet istasyonları yapılacağı doğrumudur bilgisi olan varmı ?

2. savasuysal

savasuysal Yeni Üye

Seviye:
    Evet şuan yapım aşamasında ama kullanılabilir değil en azından benim gibi yol bisikleti olanlar için belli bir bölümünü kullanmıyorum. Sazova parkından OGÜye gelirken başlıyor bisiklet yolu ve arnavut kaldırımı şeklinde. Özellikle bu bölümü kullanamıyorum. OGÜyü geçtikten bir müddet sonra yol asfaltlaşıyor orası güzel fakat insanlarla iç içe ve genelde düz gidemiyorsun. Zaten belli bir miktar sonra 1km kadar sonra o yol da bitiyor. O yolun Gar onunden geçerek AÜ eczacılık fakultesi onune kadar geleceği bilgisi var. Yer yer noktasal bisiklet yolları da ayrılmış vişnelik gibi fakat OGÜ önündeki hariç (o da arnavut kaldırım taşları ile bezenmiş) gerisi yayalar ile iç içe olundugundan kaldırımda mı sürüyorsun bisiklet yolunda mı ne sen fark ediyorsun nede yayalar. Hatta burası kaldırım diye homurdananlar bile var orasının "bisiklet yolu" olmasına rağmen. Bisiklet yolundan kasıt sadece kaldırımın bir kenarına zemine bisiklet ablemi çizilmiş. Pek de gereksiz, hiç de kullanışsız bir bisiklet yolumuz hali hazırda yapılmaya başlandı. Gene de teşekkür ederiz yapanlara emeklerine sağlık. Bisiklet yolumuz var mı? "Evet var" diyebiliriz yakında!

Belçika'nın bisiklet yollarında da yer yer Enoco Tour'un koşulduğunu da hatırlatırsam "bisiklet yolu" kavramının ne demek olduğunu ve olması gerektiğini daha iyi anlarız sanırım.

3. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    eskişehirin halkı bisiklet ile yaşan insanlar. insan kafasını nereye çevirse heryerde bisiklet görüyor. ya yönetim eskişehirde bisikletin önemini çok yavaş kavrıyor. yada insanlar mevcut durumda yaşamaya o kadar alışmış ki kimse bu tarz bisiklet yolu felan dikkat etmiyor. son zamanlarda yeni yeni bisiklet tolları yapılmaya başlandı. hamam yoluna bisiklet park yerleri felan konmuş. umarım çok daha fazlası olur ve bisiklet kullananlar çok data rahat ederler.

4. uğur çolak

uğur çolak Yeni Üye

eskşehire yeni geldim iyi bir mağaza,atölye yeri bilen varmı ?

5. Serkan BAYRAKTAR

Serkan BAYRAKTAR Üye

Seviye:
    büyükşehirin konuya el atması lazım diye düşünüyorum

6. Serkan BAYRAKTAR

Serkan BAYRAKTAR Üye

Seviye:
    ancak burada eskişehirdeki bisikletsever arkadaşlarımıza da iş düşüyor! biraz sesinizi duyurmaya çalışsanız!

7. Serkan BAYRAKTAR

Serkan BAYRAKTAR Üye

Seviye:
    son duyduğuma göre bazı yerlerde( resimden tahminim vişnelik savaş caddesi) bisiklet yasağı getirilmiş! doğru mu? doğru ise tam bir saçmalık!!! :boese157:

8. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hasan polatkan (yeni adi ile ataturk bulvari) migrosun ordan lisenin sonuna kadar bisiklet yolu mevcut ama sagolsun yayalar kullaniyor.Koca kaldirim dar geliyor herhalde:eek:

9. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet yolunu doğru dürüst kullanamıyoruz ki zaten,
    Fazla bir bilgim yok ama yeni mi yapıldı bilmiyorum, Hasan Polatkan'daki Bisiklet Yolu,
    Orada kaldırımın yarısında bisiklet işaretleri olmasına rağmen yayalar bisikletlilerden daha çok kullanıyor :/

10. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    orasi yeni olmasi gerekiyor eskiden bildigim kadari ile hepsi yaya kaldirimi idi.
    bugun ordan gecerken dedim degisiklik olsun oradan gidyim girmez olaydim.
    zar zor gittim yaya kaldirimina gecmemeye calistim ama olmuyor.

11. ottoman

ottoman Aktif Üye

Seviye:
    sporex ve akınbisiklet i önerebilirim. bisikletle ilgili hemen hemen her türlü ihtiyacına cevap bulabilirsin.