Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir'li pedaldaşlar atık pil topluyoruz (Gezgin Pedal)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında çaylak26 tarafından paylaşıldı.

1. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba;
    Gezgin Pedal bisiklet grubu olarak yaklaşık 1 yıldır Eskişehir'de faaliyet göstermekteyiz.Atık pil konusunu anlatmadan önce çok kısa olarak grubumuzu ve amacını anlatmakta fayda olduğunu düşünmekteyim;
    Gezgin Pedal olarak bisikletin spor yönü dışında sosyal tarafınada çok önem vermekteyiz,bu yüzden şehirler arası uzun turlar dışında şehir halkına bisikleti özendirmek için her hafta uzun turların dışında şehir içi turlarda yapmaktayız.Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz önemli organizasyonlar;
    -Bisiklet yolları için esnaf sarayı önünde imza toplama(727 imza toplayarak Büyükşehir Belediyesinin ilgisini çekmeyi başardık)
    -TEMA İle fidan dikim(2 kez gerçekleştirdik.Eskişehir de TEMA nın bisiklet etkinliklerini gerçekleştirmekteyiz)
    -TEMA ile bisiklet turu
    -Bisiklet yolları için Büyükşehir Belediyesine toplu e-posta gönderimi(Sonucunda belediye ile şahsen toplantı yaptık)
    -ERASMUS öğrenci değişim programı öğrencileri için bisiklet turu.(Anadolu Üniversitesi Erasmus klübü ile birlikte avrupadan gelen öğrencilerle pedalladık)
    -TURKUAZ bisiklet grubunun karşılanması(Büyükşehir belediyesinin çağrısı üzerine İstanbuldan gelen Turkuaz bisiklet grubuna şehirmizi gezdirdik)
    -PAB Çayyolu bisikletçilerinin karşılanması(Eskişehir deki diğer bisiklet grupları ile ortak gerçekleştirildi)
    -10 Kasım 2011 de Anıtkabir'e giderek bisiklet turuna katıldık ve şehrimizi temsil ettik.(PAB ÇAYYOLUNUN DAVETİ ÜZERİNE)
    Gezgin Pedal olarak çevrenin korunmasının çok önemli olduğunu düşünmekte ve bisiklet severler olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret göstermekteyiz.Bu yüzden Odunpazarı belediyesi ile ortak olarak ATIK PİL TOPLAMAKTAYIZ.Topladığımız atık pilleri odunpazarı belediyuesine teslim edicez.Atık piller bildiğiniz üzere çöp değildir ve çöpe atıldıkları zaman doğaya karışarak hem insan sağlığına hemde ekosisteme zarar vermektedirler.Bu yüzden atık pillerin gerektiği gibi toplanmasına katkıda bulunmak için hemde bu kültürün şehir halkına kazandırılması için atık pilleri topluyoruz.
    Atık pillerinizi her SALI AKŞAMI ESPARK AVM BAĞLAR TARAFI(HALLER) KAPISI ÖNÜNDE grup olarak toplanarak şehir halkından atık pillerini topluyacaz.Neden salı akşamı derseniz,her salı akşamı bütün bisikletsevelere açık şehir içi turlarımız olmakta ve aynı yerde aynı saatte toplanmaktayız.Bu alışkanlığımızı pil toplama konusunda kullanmayı hedefliyoruz.HER SALI AKŞAMI SAAT 20.00 İLE 20.30 ARASI espark avm önündeyiz.Bizleri bisikletleri ile bekleyen bir grup olduğumuz için rahatça farkedebilirsiniz:).BU ARADA SALI AKŞAMLARI GELEMİYORSANIZ VE ELİNİZDE 10 ADET VEYA DAHA FAZLA ATIK PİL VAR İSE BİZE gezginpedal@gmail.com adresinden konu hakkında e-posta gönderin ve sizinle ortak kararlaştırdığımız birgün ve çarşıdaki bir noktada grubumuz üyelerinden birisi tarafından atık piller sizden teslim alınacaktır.
    Desteklerinizi bekliyoruz,bol sağlıklı pedallar dileriz.
    Gezgin Pedal

2. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Çok güzel bir etkinlik,Çevre ve Doğa açısından,sizlere bu duyarlılığınız için Teşekkürü bir borç bilirim derken;

-Ah keşke Piknik yapan bazı kişiler çöp bidonu olmadığı takdirde o çöpleri,bir poşete toplayıp Şehre kadar götürseler.
    -Yolda Arabayla seyrederken,Kola tenekesi,Sigara izmariti,poşet vs. atılmasa.
    -Yerlere tükürülmese,
    -Denize cam şişe vs. atılmasa.gibi derken;

Önce iğneyi kendime batırıyor,keşke bunlar olmasa diyorum.

Beni dinleyen Herkese ve sizlere tekrar çok Teşekkür Ederim.

Hoşça Kalın...

Bisikletli Gezgin ve çaylak26 bunu beğendi.
  3. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadir bey size sonuna kadar katılıyorum,bol pedallar dilerim

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  4. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    24 Ocak salı akşamı pil getiren herkese çok teşekkür ediyoruz daha şimdiden birçok pil topladık.Etkinliğimiz bitmedi aslında yeni başladı daha uzun süre topluyacaz birdahaki salı akşamıda bekliyoruz salı akşamı gelemicek olanlardanda biz kendimiz teslim alıcaz.Gerekli ayrıntı ilk duyuruda mevcuttur;)
    Bu arada salı akşamları şehir içi turlarımızada katılabilirsiniz bazı arkadaşlarımız sadece pil teslimi olucağını sanıp yaya gelmiş ama bisiklet ile gelirseniz salı akşamı gerçekleştirdiğimiz şehir içi turumuzada bekleriz.
    Bütün turlarımız + 18 dir(güvenlik sebebi ile)
    Görüşmek üzere bol pedallar dilerim...

5. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    slm arkadaşlar;

eğer bu bir grupsa beni de ekler misiniz. haberleşmek adına faydalı olur. salı günü önümden geçtiniz sanırım seslendim ancak kulaklar kapalı -caddenin sesi duyulmadı..
    zaten proje için çalışmalıydım- sabahladım- sonuç olarak bu akşam başta olmak üzere. çıkmak isteyen olursa ve benim gibi bir acemiyi de yanıda taşımaya razı olursa. yeni bisikletim ve çocuksu heyecanımla , yeni kardeşlerimle tanışmayı çok isterim..

kalpten selamlarımla..

---------
    murat

Aü. ENTAS YL.
    elk müh.

salcano- slx

esk merkez-odunpazarı.

0505 262 41 55 (kontörü olmayan da arasın ben dönerim :))

çaylak26 bunu beğendi.
  6. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba Murat bey,evet Eskişehir'de faaliyet gösteren bir bisiklet grubuyuz,sizinlede tanışmayı çok isteriz;).Birdahaki salı akşamı saat 20.00 ile 20.30 arası Espark avm bağlar tarafı kapısı önünde olucaz,her salı akşamı aynı saatte ve aynı yer toplanıp şehir içi turluyor haftasonuda uzun tura çıkıyoruz.Sizide bridahaki salı akşamı bekleriz;)

7. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdiden birçok pil topladık arkadaşlar gmail adresimize e-posta gönderen herkese teşekkür ediyoruz,etkinliğimiz güncel ve devam etmektedir atık pillerinizi bekliyoruz;)

8. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar bana kızacaksınız belki ama bu pilleri toplayanlar çok ciddi kazanç elde ediyorlar.topladığınız pilleri sadece çevreyi kurtarıyorum mantığı ile vermeyin derim.3-5 kilo ile olmaz ama sağlam bir birikim ile bunu belli bir bedel ile alacak firmalar var ve en azından bu şekilde bisiklete ilgi duyan ama bisiklet alma gücü olmayan arkadaşlara da yardımcı olma amacı ile bedel karşılığı verseniz daha bi anlamlı olur bence.işimize yaramaz tekrar kullanılmaz falan demelerine bakmayın.yeni kömür almaktansa mevcut kullanılmışları değerlendirmek daha karlı.dışındaki metalden de kar ettiklerini düşünürseniz bu iş başlı başına bir piyasadır...bence bedava vermeyin bisiklet camiasına yararlı işler için kullanın...sevgiler...

çaylak26 bunu beğendi.
  9. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Enver bey,biz Odunpazarı belediyesine teslim edicez onlarda TAP a yani atık pilleri toplayan tek kuruma.Kar amacı güdüceklerini pek düşünmüyorum sonuçta belediye ile çalışıyorzu ama bahsettiğiniz konuyu kesinlikle araştırıcam dediğiniz gibi ise bisiklete ihtiyacı olan arkadaşlarımız için kullanılabilir.Ama herhalükarda çevre için çok olumlu bir davranış olduğunu düşünüyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz;)