Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirli arkadaşların dikkatine...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serkan Çoban tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

22 Mayıs 2010 Cumartesi günü haritada görülen Eskişehir-Söğüt(Bilecik)-Mihalgazi-Sarıcakaya-Eskişehir güzergahını pedallamayı düşünüyorum.
    Anlaşıldığı üzere aynı yolu geri dönmeden Eskişehir'e dönmeyi planlıyorum.

Kaç km. olduğunu tam bilmiyorum ama aşağı yukarı 100 km. civarı bir şey tutar herhalde. Eşlik etmek isteyen arkadaşlara duyurulur. :)

2. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben bu haftasonu bi arkadaşın motorsikletinin arkasında ona eşlik ettim. -Eskişehir-Mihalgazi-Sarıcakaya-Eskişehir güzergahını izledik. Öğleyin hareket ettiğimiz için hava çok sıcaktı ve çok da rüzgar vardı. 100 km tuttu bu çizdiğimiz yuvarlak.

Bu nedenle sizin geziniz daha fazla tutacaktır diye düşünüyorum. En azından 150km gibi bir mesafe olabilir. Eskişehir Söğüt arasındaki kıvrımlı rampaları, Sarıcakaya'dan dönüşteki kıvrımlı sonu gelmez rampaları düşününce 150km'lik bir yol çok kolay olmayacaktır diye düşünüyorum. Eğer eğimin fazla olmadığı 150km lik bir yol olsa katedilebilir ama sizin fikriniz biraz yorucu olacaktır kanaatindeyim.

Ayrıca gidişte çok erken çıkıp Söğüt rampalarını serin saatlerde aşsanız bile dönüşte de Mihalgazi'nin Akdeniz iklimi nedeniyle havanın serinlemesi 18.00'i falan bulacaktır. O saatten sonra çıkıp hava kararmadan Eskişehir'e dönüşteki rampaları aşmak gerekir.

Ben de hiç Sakarıılıca-Mihalgazi-Sarıcakaya tarafına pedallamadığım için kafamda 1 günde gidilip gelinebileceği yönünde bir fikir vardı. Bu hafta motorla gidip gelince bile yorulduğumu hissettim ve bu nedenle bu fikri değiştirdim. Bence kamp malzemesiyle Mihalgazi'ye havuzlara gidilmeli, bir gece orda kalınıp ertesi gün uygun vakitte geri dönülmeli. Aksi halde oraların tadını da çıkarmak zor olur, nitekim ordaki hava insanı aynen Antalya'daymış gibi bunaltıyor.

Keyifli pedallamalar

Serkan Çoban ve aposentr bunu beğendi.
  3. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Merhaba Umut,

Öncelikle tecrübelerine dayanan bu bilgilerin için teşekkürler.
    Ben de bu sabah evdeki bir haritayla detaylı inceledim, bu parkur 150 km. yi aşıyor. O yüzden alternatifler düşünüyorum ama buraların yabancısı olduğum için de nereye gideceğimi pek kestiremiyorum.

İkinci bir alternatif olarak Eskişehir-Söğüt-Bozüyük-Eskişehir güzergahını düşündüm. Haritadan baktığım kadarıyla 120 km. civarı bir şey yapıyor.

Yine de buraları bilen arkadaşların görüşleri faydalı olacaktır. Eğer farklı güzergah teklifleri olursa güzel olur. Sonuçta nereye gittiğimiz çok önemli değil, önemli olan yolda olmak, tanışmak, paylaşmak...

Umut Palabıyık bunu beğendi.
  4. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    selamlar bizde bir kaç arkadaş olarak katılmayı düşünürüz yanlız 150 km biraz fazla gelebilir yaşlarımız 14-15 olduğu için 150 km biraz fazla gelebilir alternatif daha kısa bir yer olursa gelmeyi düşünürüz 70 km civarında bir şeyler olursa daha iyi olur saygılar...

5. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Alternatif 1:
    Eskişehir-Söğüt-Bozüyük-Eskişehir (120 km civarı)

Alternatif 2:
    Eskişehir-Bozüyük-İnönü-Eskişehir (100 km civarı)

6. seker26eses

seker26eses Üye

Seviye:
    katılım olursa bende gelmeyı dusunebılırım benım ıcın km farketmez :D

7. lebowski

lebowski Üye

Seviye:
    Karayolu çok işlektir. Eskişehir'den Söğüt ayrımına kadar anayolun güneyinde anayola paralel köy yolu var ;-)

Serkan Çoban bunu beğendi.
  8. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şu ana kadar olan katılımcılar;

1) Ben ! :rolleyes:

:in:

Karayolu işlek diye köy yollarından gidecek olursak bu yollar biter mi... :)

Teşekkürler alakan için.
    Selamlar.