Eskişehirli arkadaşların dikkatine...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar,

22 Mayıs 2010 Cumartesi günü haritada görülen Eskişehir-Söğüt(Bilecik)-Mihalgazi-Sarıcakaya-Eskişehir güzergahını pedallamayı düşünüyorum.
Anlaşıldığı üzere aynı yolu geri dönmeden Eskişehir'e dönmeyi planlıyorum.

Kaç km. olduğunu tam bilmiyorum ama aşağı yukarı 100 km. civarı bir şey tutar herhalde. Eşlik etmek isteyen arkadaşlara duyurulur. :)

http://i44.tinypic.com/2cponlt.jpg

Scudo

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Ben bu haftasonu bi arkadaşın motorsikletinin arkasında ona eşlik ettim. -Eskişehir-Mihalgazi-Sarıcakaya-Eskişehir güzergahını izledik. Öğleyin hareket ettiğimiz için hava çok sıcaktı ve çok da rüzgar vardı. 100 km tuttu bu çizdiğimiz yuvarlak.

Bu nedenle sizin geziniz daha fazla tutacaktır diye düşünüyorum. En azından 150km gibi bir mesafe olabilir. Eskişehir Söğüt arasındaki kıvrımlı rampaları, Sarıcakaya'dan dönüşteki kıvrımlı sonu gelmez rampaları düşününce 150km'lik bir yol çok kolay olmayacaktır diye düşünüyorum. Eğer eğimin fazla olmadığı 150km lik bir yol olsa katedilebilir ama sizin fikriniz biraz yorucu olacaktır kanaatindeyim.

Ayrıca gidişte çok erken çıkıp Söğüt rampalarını serin saatlerde aşsanız bile dönüşte de Mihalgazi'nin Akdeniz iklimi nedeniyle havanın serinlemesi 18.00'i falan bulacaktır. O saatten sonra çıkıp hava kararmadan Eskişehir'e dönüşteki rampaları aşmak gerekir.

Ben de hiç Sakarıılıca-Mihalgazi-Sarıcakaya tarafına pedallamadığım için kafamda 1 günde gidilip gelinebileceği yönünde bir fikir vardı. Bu hafta motorla gidip gelince bile yorulduğumu hissettim ve bu nedenle bu fikri değiştirdim. Bence kamp malzemesiyle Mihalgazi'ye havuzlara gidilmeli, bir gece orda kalınıp ertesi gün uygun vakitte geri dönülmeli. Aksi halde oraların tadını da çıkarmak zor olur, nitekim ordaki hava insanı aynen Antalya'daymış gibi bunaltıyor.

Keyifli pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: aposentr

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Umut Palabıyık

Merhaba Umut,

Öncelikle tecrübelerine dayanan bu bilgilerin için teşekkürler.
Ben de bu sabah evdeki bir haritayla detaylı inceledim, bu parkur 150 km. yi aşıyor. O yüzden alternatifler düşünüyorum ama buraların yabancısı olduğum için de nereye gideceğimi pek kestiremiyorum.

İkinci bir alternatif olarak Eskişehir-Söğüt-Bozüyük-Eskişehir güzergahını düşündüm. Haritadan baktığım kadarıyla 120 km. civarı bir şey yapıyor.

Yine de buraları bilen arkadaşların görüşleri faydalı olacaktır. Eğer farklı güzergah teklifleri olursa güzel olur. Sonuçta nereye gittiğimiz çok önemli değil, önemli olan yolda olmak, tanışmak, paylaşmak...

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
selamlar bizde bir kaç arkadaş olarak katılmayı düşünürüz yanlız 150 km biraz fazla gelebilir yaşlarımız 14-15 olduğu için 150 km biraz fazla gelebilir alternatif daha kısa bir yer olursa gelmeyi düşünürüz 70 km civarında bir şeyler olursa daha iyi olur saygılar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Alternatif 1:
http://i47.tinypic.com/4gi4if.jpg
Eskişehir-Söğüt-Bozüyük-Eskişehir (120 km civarı)

Alternatif 2:
http://i48.tinypic.com/2eun30o.jpg
Eskişehir-Bozüyük-İnönü-Eskişehir (100 km civarı)

lebowski

Üye
Tepki
116
Karayolu çok işlektir. Eskişehir'den Söğüt ayrımına kadar anayolun güneyinde anayola paralel köy yolu var ;-)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@seker26eses

Şu ana kadar olan katılımcılar;

1) Ben ! :rolleyes:

:in:

@lebowski

Karayolu işlek diye köy yollarından gidecek olursak bu yollar biter mi... :)

Teşekkürler alakan için.
Selamlar.