Eskişehirden İsatnbula gideceğiz tavsiye istiyorum...

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
2 kişi yapacağız bu turu ben ve ağrılı bi arkadaşım. arkadaşımda ng 650 md var bende ise toplama bi bisiklet . jant carraro, aluminyum kadro, 24 shimano vites ve 26" Suntour XCT MLO V-Fren 100 Kilitli böylede bi maşa var.
bu turu sırt çantası ile yapmayı planlıyoruz. ilk uzun turumuz. bi ara 84 km bozüyük turu yaptık.
bize lazım olan orta seviye en fazla 100 liraya kadar çıkabileceğimiz bi mtb yol lastiği ve büyük bi sırt çantası . bu konuda sizden öneri bekliyorum.

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Tunahan KORKUT

ustam ben cst traveller city classic kullanıyorum cok memnunum ve yol tutusu kım ne derse desın ıyı..tanesıde 25 lira..istersen bi bak ve bu lastıkle trafıkce cok makas attım cok sukur bısey olmadı.http://www.velostyle.com.ua/images/product_images/popup_images/63027.jpg

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aynı lastiklerden bende de var. bende gayet memnunum. bin küsür km oldu daha patladığıda yok. fiyat olarakta uygun. önerebilirim.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Yapmayin bence bu turu sirt cantasi ile bisiklet kullanmanizi hic tavsiye etmiyorum sahsen.

Tecrube ile sabit.

Tabii ne kadar esya koyacaksiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://www.velostyle.com.ua/images/product_images/popup_images/63027.jpg

aynısı bende var 700 x 32 cst, ama ilk günü patladı nerede suadiyeden inerken kartepe otel dönüşü ama yol son derece bozuk idi topraktan indik, 16 km iniş ,bazı yerlerde asfalt toprak yol stabilize karışımı yol ,
toprak içinde cam ok gibi girdi ve iç lastiğe değdi iğne deliği açtı şimdi ucuzdur vardır illeti bu cst lerin iç koruması yok ben maxxis over driver 700 x 32 kulandım 2 sene boyunca iki kez patladı neden çünki iç koruma var idi parası 100 lira idi toplamı,
şimdi 240 lira olmuş bu ne yahu diyeceksiniz aynen bu ne yahu, almadım 240 lirada vermedim açıkça cst aldım arka tekerin içine kalın siyah bantları çekeceğim bir kaç kat böylelikle kendi suni korumamı yapacağım bir teker bu kadar pahalı olur ise protesto ederim ve almam ayıp denen bi şey var enayi yerine konuyoruz bu yuroyu hangi baba yiğit indirecek aklına şaşarım ben onun..
bu arada tunahan dostum şimdi benim yöntemi uygulayabilirsiniz ucuza getirme . ama 100 lira verecek iseniz daha iyisini alırsınız benimki toplam 60 lira idi ama ilk gün patladı ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmetide ama pahalı olmanında bi sınırı artık olmalı maxxis over driverlar ucuzlar ise alırım aksi takdirde de bu lastikleri almayı boykot ediyorum herkes benim gibi yapar ise piyasada bu lastikten kalmaz elinde bu lastikten kalan bayi var ise mal çürümesin diye aynen fiatı düşürebilir tabi sınır 100 -150 lira arası olur ise şık olur 240 lira iki tekere çok paradır ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tunahan KORKUT

anladığım kadarı ile 24 vites bu vakit kaybı olarak size dönecektir ikinci vakit kaybı kesin olarak 26 janttır genelde 28 jant uzun yollarda adama sürat olarak gelir, tur bisikletçiliğinde şehirler arası 28 city- bike lar uygundur, emniyet açısından ,
ayrıca sırt çantaları arkanıza almak bu sıcakta size çin işkencesi olacak alt yapı tam olmaz ise altınızdaki bisikletler ile bu iş size zor gelecektir .city -bike 'lara arkaya bagaj sistemi en uygunudur.

Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Kesinlikle sırt çantası tavsiye etmem, uzun turlarda işkence gibi gelecektir fazladanda sırtı terletir bunu gözönüne alın derim. Lastik seçimi olarak benimde kullandigim Michelin country rock modelini tavsiye ederim küçük bir pazarlikla çiftini 80 tl ye almıştım. Yol tutuşunu çok beğendim ne kadar sert fren yapsamda kaydırmayı beceremedim cok yumuşak disleri var ayrıca çok sessiz ve sürtünmeyi azalttığı için hizlanmanizda kolaylaşiyor.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
tavsiyeler için teşekkür ederim.sırt çantası konusunda ise dağcıların kulllandığı sırt çantalarıda mı terletme yapar ?

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Tunahan KORKUT

onu bilmiyorum ama sirt cantasi tur yapmaya basladikdan maksimum 50km sonra bana demislerdi dicen kendi kendine ve moralin bozulacak. Bence sirt cantasi ile boyle bir ise hic kalkisma normal sartlar olsa her turlu destek verirdim ama sirt cantasi ile iskence cekmeni istemem.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
o zaman bizim tur için arka terekerin üzerine yanına koyabileceğimiz çantalara ihtiyacımız var. bunun için (link) bu tip portbagaja ihtiyacımız var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://www.decathlon.com.tr/media/801/8017723/zoom_1fc1b72ddc9a44ee80dbd0fd72122790.jpg

en mantıklısı bence bu evet,,

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Tunahan KORKUT
Evet iste o zaman her yere gidebilirsiniz bi bagaj bir heybe yeterli.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
burada yorum yapan her form üyesine çok teşekkür ederim. bagaj ve heybe ile yapacağım artık bu turu . çok teşekkür ederim.