Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir'den Çanakkale'ye Gidenler ?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında YILMAZ Doğucan tarafından paylaşıldı.

1. YILMAZ Doğucan

YILMAZ Doğucan ESKİŞEHİR PAB ÜYESİ

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar Eskişehir'den Çanakkale'ye gitmek istiyorum yol durumları nedir daha önce gidip gelen oldu mu acaba bilgi verebilir misiniz ?Gece yolculuğu tavsiye eder misiniz ?

2. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    forumda Ferhat Köse diye aratırsanız size yardımcı olacak sonuçlara ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisiklet ile gidecekseniz detay vereyim ama arac ile gidecekseniz komple duble yol problemsiz gidebilirsiniz.425 km Bursa Bandirma dan gecerek ulasiyorsunuz.
    Gece yolculugunu arac icin sordugunuzu varsayiyorum gidebilirsiniz.Bisiklet ile bu ulkede bakkala bile gece sartlarinda gidilmez kendi sahsi gorusumdur.Zorunlu kalmadikca gece sartlarinda bisiklet kullanmiyorum.Ölüm lu bisiklet kazalarinin buyuk cogunlugu gece tur donusu veya sabah cok erken antreman saatlerinde oldugu bilinen bir gercek.

4. YILMAZ Doğucan

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletle gideceğim dönüşüde otobüs ile yapmayı düşünüyorum detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim ferhat hocam.

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hep gitmek istemiştim ama nasip olmadı şimdiye kadar. Sadece araç tecrübem var. Görebildiğim kadarıyla Çanakkale'ye yaklaştıkça su sıkıntısı artabilir gibi gelmişti bana. Tedbirli olmakta fayda var bu konuda. Yalnız bu durumun doğruluk payından emin değilim.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Siz bana kondisyon durumunuzu yazarsaniz ona gore detay vereyim bir gunde de gidilir bes gunde de bu surucuye kalmis.asfalt durumu iyi emniyet seritleri genis .fazla rampasi yok ( benim performansima gore) kac gunde gitmeyi planliyorsunuz bisikletinizin turu nedir yuk olacak mi konaklamayi nasil dusunuyorsun ayrica bu donem ruzgar hep karsidan eser tavsiye edilmez.

7. YILMAZ Doğucan

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    4 ay öncesine kadar sıradan bir bisikletçiydim okul ve yurt arasında günde max 20 km yol yapıyordum 4 ay önce maddi durumlarımdan dolayı sattım ve 3 gün önce ng 650 md aldım 3 gündür 15-20 km arası günlük turluyorum daha yeniyim diyebilirim kondisyon aslında şuan sıfır diyebiliriz çanakkalede bulunan arkadaşıma sürpriz yapmak amacıyla gideceğim eskişehirde okuyorum perşembe günleri dersim yok cuma günüde 2 saat dersim var perşembe cuma cumartesi pazar müsaitim çarşamba günü dersim 5 te bitiyor şöyle bi düşündüm aklıma yatmadı değil ama daha önce tecrübe olmaması ve kondisyon olmaması beni düşündürüyor tabi hemen gidecek değilim onuda söyliyeyim kondisyonu artırdıktan sonrada gidebilirim sadece merak ettim yollar nasıl daha önce giden oldumu diye gece konaklamayı çadır ile yapabilirim daha önceden çadır tecrübem var şuan tekerlekler fabrika çıkışı gelenler tabi tura çıkacağım zaman illaki yol lastiğine geçiş yapmış olmalıyım yük olarak pek fazla birşeye gerek yok sanırsam 1-2 adet tişört 1 adet pantalon çadır mat ve en önemlisi fotoğraf makinem sizce hangi dönem gitmeliyim zaman çok önemli değil çok ileri bir tarihte olabilir vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürlerimi sunarm

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Daha onceki konunuzdan mevcut boy kilo durumunuzu ogrendim.acik konusmak gerekirse durumunuz cok ic acici degil bu demek degildir ki bu turu yapamazsiniz bir turu yapabilmenin en buyuk kurali istemektir ve yeterlidir.

Mevcut durumunuz ile gunde 100 km ile dort gunde gitmeniz gerekiyor.bu yapilamayacak bir deger degil 15 ortalama ile 6-7 saat 20 ortalama ile 5 saat 25 ortalama ile de 4 saat pedal suresi demektir.cadir ve kamp yukleri ile 25 ustu ortalama zaten dort gunluk turda dusunulmez.

Su an yaptiginiz 15-20 km turlari 30-40 ,60-70 ,90-100 ve hatta 150 km lik gunubirlik turlar haline getirip ondan sonra canakkaleye plan kurmaniz daha uygun gozukuyor.

Uzun tur sadece kondisyon da degildir bisiklet arizalarindan anlamaniz doga sartlarina uyum saglayabilmeniz beslenme ve dinlenme bilgilerinizin artmasi da lazim.

İlla gidecem derseniz dort gunde mevcut durumunuz ile canakkaleye varmaniz bisiklet ile imkansiz gozukuyor.olayi daha iyi anlayabilmeniz icin bir haftasonu bisikletinize 20 kg yuk baglayin 50-100 km (bozuyuk ilcesine gidip donun) tur yapin ertesi gun yeniden yapin sonra durumunuzu kontrol ederek bunu 100 km ve dort gun yapabilirmiyim diye sorun en guzel cevap sizin kendinizde.

Yollari hic kafaniza takmayin gayet genis ve emniyet seritli benzinligi bol konaklama il ve ilceleri mevcut.

9. YILMAZ Doğucan

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim Ferhat Köse yavaş yavaş bisiklete ısınmaya çalışıyorum dediğiniz gibi günlük mertajı uzatmam lazım ve öncelikle cidden kilo vermeliyim :D