Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir'de pedallı polisler

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Bülent Onutkan tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Eskısehır emnıyet mudurlugu'nce,trafıge kapalı alanlarda calısmak uzere olusturulan bısıkletlı polısler goreve basladı.
    İl emnıyet muduru Hanefi Avcı,kentın dokusuna uygunbır polıs ekıbı olusturmak amacıyla Bisikletli Polis Tim'lerinin kurulduguna ısaret ederek bu polıslerın trafıge kapalı alanlarda gorev yapacagını soyledı.Bisikletli polıslerın,trafıge ve vatandaslara tehlıke olusturmayacak sekılde kentındokusuna uygungortev yapacagını belırterek sozlerıne devam eden Avcı,''Çevik Kuvvet Şube Müdürlügümüze baglı 12 bisikletli polıs,gunduz 12.00 ile gece 24.00 saatlerı arasında calısacak.Polıslerımız vatandasın sorunlarına mudahale edecek ve cozecek'' dedi.

2. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    evet benimde dün dikkatimi çekti doktorlar caddesi tarafında 4 tane geziyorlardı :) lakin bisikletlilere hala saygı yok bisikletli polis bile olsa farketmiyo kimse yol vermedi dün yoldan geçerken onlara yayalar olsun taşıtlar olsun :)

3. önder Yönlü

önder Yönlü Yeni Üye

Seviye:
    Dün bisikletli polisleri bende farkettim doktorlar caddesinde, hatta bir tanesi çok ani şekilde önüme kırdı neredeyse samimi olacaktık :)
    Bence gayet güzel bir uygulama, Eskişehir'imizin modernliğini ve çağdaş bir kent olduğunu gösteren bir gelişme. Böylelikle bisikletlerin göze daha çok çarpmasına ve insanların bisikleti bir nebze olsun daha fazla kanıksamasına yardımcı olacaktır. Güvenlik açısından da trafiğe kapalı alanlarda olaylara daha hızlı müdahale şansı olacak.
    Eskişehir'e hayırlı olsun.

4. Hüseyin Demirel

Seviye:
    kesinlikle polislerde kasklara pek alışkın değiller gibilerdi farkettinmi :)

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Birazdan yola çıkacağım. Şehir içinden dolanarak gitmeyi düşünüyorum sırf görebilmek için. :)

Alışırlar, bizi örnek alsınlar. :D

6. Hüseyin Demirel

Seviye:
    hehehe kesinlikle aslında çarşamba akşam gezilerine davet etsek gelirlermi acaba :D

7. İbrahim sarı

İbrahim sarı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yüksek hız rekoruna ceza yazıyorlarmı peki bu polisler :D

8. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla ben önlerinden yavaşça geçiyorum :D ben konuştum biriyle emniyet müdürlüğü seçimini doğru yapmış , samimi eğlenceli gençleri koymuşlar göreve kask gözlük yunuslar gibi olmuşlar ama onlar kadar havalı değiller bu çok iyi bence :)

9. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

geçenlerde bisikletle ilgili siteleri gezerken şöyle bir resim görmüştüm. şimdi yazan kişinin ağzından anlatırsam:

"geçen pazar kopenhag'ta harika bir türk festivali vardı. 10.000'lerce kişi müzik dinlemek, kültürel etkinliklere katılmak ve güzel vakit geçirmek için toplanmıştı.

bu sokaklardan birine yasalara aykırı olarak bir sürü lüks araba parkedilmişti. protokol görevlileri araçların kaldırılması gerektiğini ve polisin yolda olduğunu anons ettiler. bir kaç dakika sonra bir bayan ve erkek bisikletli polis gelip ceza yazmaya başladı ..."

bu şekilde devam ediyor. ceza yazılan kişilerin de türk olduğunu söylememe bilmem gerek var mı. bir de acaba bizde de böyle arabalara ceza yazarlar mı :D

gerçekten çok güzel sevindirici ve umut verici bir haber. umarım ilerde de eskişehirli olarak hakettiğimizi düşündüğüm bisiklet yollarına da kavuşuruz. sayın büyükşehir belediye başkanı yeniliklere açık bir insan. tahmin ediyorum böyle bir şeyi kafasına koysa eskişehire de bisiklet yolları yapılır. ama sanırım bisiklet yollarının o kadar önemli olmadığını düşünüyor :rolleyes:

bir de özellikle bu sayede motorlu araçların özellikle kırmızı ışıktan geçmek için benzinlik gibi u şeklinde bir yere girerek önümüze kırmasından, o kadar yol varken sıyırtarak geçmeye çalışan şöförlerden kurtuluruz.

bu konuda özellikle dikkat edilmesi gereken kamyon şöförleri. [kamyonların sağından solundan geçerken bisikletlilerin dikkat etmesi gereken noktalar, kamyonlar için kör noktalar var bu ayrı bir konu ..] ben emniyet şeridinden giderken ve 3 şeritli yolda giderken elinden gelse beni emniyet şeridinin dışına atacak. geçenlerde bunu merak ettim tam bözüyük'ten eskişehir'e çıkan yokuşta hem yorulduğum için gözlemledim. gördüğüm kamyon şöförlerinin çoğu ya telefonla konuşuyor, ya da başka birisiyle samimi şekilde yola bakmadan sohbet ediyorlardı. o yüzden özellikle kamyon şöförlerine dikkat ..

çok güzel bir gelişme. bu ekibin kurulmasında katkısı olanlara teşekkürler :)

10. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    inşallah bizimkilerde ceza yazar :) ve Büyükerşenin bisiklet yolları yapmamasını ben kendi halkımıza bağlıyorum , bisiklet yolları yapılsa bile bizim dışımızda kimsenin bisiklet yollarını kullanacağını sanmam :(

Oğuzhan Arslan bunu beğendi.
  11. Hüseyin Demirel

Seviye:
    erdem kesinlikle sana katılıyorum neo nun oradaki kavşaktan gtmeye çalışırjen yol çalışması nedeniyle yolun eğimli kısmında yol daraltılması yapılmış ilk geçen tır gayet yavaş bir şekilde dikkatli geçti arkasından gelen adam beni göz göre göre arka tekerimden taktıryorduki son anda biraz ileri kaçtım kamyocular bunu özellikle yapıyorlar kanımca :mad:

12. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu gercekten çok güzel acaba bisikletlerinin markaları ne?

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    altlarındaki bisklet nedır ınceleyen varmı ben daha göremedim şimdi bu polisler donanım yükseltmeye başlıyacak mı :) 10 lu sısteme gececek mı mesela aktarıcı olarak ne kullanıyorlar :) veya bisikletine ışıklı sibop kapağı taksa bir polis yasak mı ki :)

14. önder Yönlü

önder Yönlü Yeni Üye

Seviye:
    Kadronun marka yazan kısımlarında ''polis'' yazısı yazıyor. Ama sanki salcanoya benzettim. Aktarıcıları göremedim ama deore dan aşağı binmezler :)

15. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:

Sakarya Gazetesinde çıkan fotoğrafları

erdem öncel ve Hüseyin Demirel bunu beğendi.
  16. Hüseyin Demirel

Seviye:
    evet benimde görüğüm salcanoydu eğer yarın bitanesini yakalayabilirsem donanımları inceleyip yazıcam bugün denk gelemdiler

17. önder Yönlü

önder Yönlü Yeni Üye

Seviye:
    Polisler ciddi anlamda takipteler :))

18. Hüseyin Demirel

Seviye:
    poisler bizi yakalamadan biz onları yakalıcaz :D

19. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    istanbuldada geçtiğimiz senelerde sahilde sık sık görüyoduk ama artık yok bianchi var istanbuldakilerde inş. tekrardan başlar bu uygulama istanbuldada.

20. Oğuzhan Kukul

Oğuzhan Kukul Üye

Seviye:
    aha kaskları benimkiyle aynı:D mavi bir tişört giyip yakaladığıma ceza yazacam muhahha