Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eskişehir'de böyle bisiklet yolları olsaydı

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında erdem öncel tarafından paylaşıldı.

1. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    eskişehir'de özellikle çarşıdan tepebaşına gelirken arabaların çoğu beni neredeyse yolun dışına atmaya çalışıyor. zaten 30 cm'lik en sağ şeritte gidiyorum. sadece ben sazovaya giderken bisiklet yolu gördüm. orada da kullanılan malzeme tırtıklı ki bu da bisiklet için uygun bir yol değil. sadece göstermelik bir şey yapmışlar. eskişehirde de merkezde araçların girebileceği yerler biraz kısıtlansa ve böyle bisiklet yolları yapılsa ne kadar harika olur değil mi. burası danimarka'nın kopenhag şehri ..

http://www.youtube.com/watch?v=ibCcp0Y3OB0

hatta kanala da üye olmanızı tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/user/abillionbikes

5 parçadan oluşan bir dizi ..

çaylak26 ve Hasan Topcan bunu beğendi.
  2. ali furkan çatma

ali furkan çatma Aktif Üye

Seviye:
    çok haklısınız

3. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok haklısınız bisiklet yolu yapacaklarına hiç yapmasalar daha iyimiş bende gördüm sazova yolundaki bisiklet yolunu taş bloklardan yapmışlar direk asfalt dökseler çok daha iyidi bunun üzerine çarşıda hele hamamyolunda bırakın bisiklet sürmeyi bisikleti elinize alıp sürmek bile bir eziyet kardeşim yiğit çarşıda ambülans sireni sesi çıkartarak yolu acıyor onun taklit yeteneği sayesinde bisiklete binebiliyoruz çarşıda onun dışında yolda arabalar kaldırımdan gidin diyorlar yayalar yoldan gidin diyorlar gerçekten şaşırmış durumdayım

4. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet yolları üzerine dün bir çalışma gerçekleştiriliceğini bu forum üzerinden de ilettik, telefon numaramı da buradan, facebook üzerindende verdim ancak sazova da şikayet edenlerden tek bir allahın kulu telefon açıp neredesiniz diye sormadı. şimdi eleştirel yaklaşımlarında hakklı ama icraata gelince suskun olan arkadaşlarıma ben soruyorum 'neredeydi niz?'

5. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    merhaba ben dün üye oldum :) eğer böyle bir çalışma varsa ben de yanınızdayım.

benim burda dikkat çekmek istediğim ne kadar harika bir sistem kurmuşlar değil mi. trafik planlama, şehir planlama, şehrin bazı bölgelerine motorlu araçların girişinin kısıtlanması, bisiklet yolunun kesişim noktaları için mavi yollar, motorlu araçların sahip olunmasının vergilerle kısıtlanırken, bisikletin ulaşım için teşvik edilmesi. daha da böyle bir sürü şey var. 5 parçadan oluşuyor bu video. insan bir tarafta sandallar, bir tarafta bisikletler görünce özeniyor

6. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    burak abi ben gidileceğini bilsem mutlaka gelirdim.yolda karşılaşmıştık zaten dün kimseden ses çıkmayınca bende gidilmiyecek sandım:(

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Etkinliğe katılmadım ama şikayet eden biri olarak, üzerime alınıyorum ve cevaplıyorum: orada olmadığım için gelmedim sizinle. Ama etkinlikte olsaydım, hiç şüpheniz olmasın ki peşinizdeydim.

Uzun bir süredir kendimce özel gerekçelerim var ve günü/saati belli olmayan zamanlarda tek başıma çıkıyorum sadece. Ama en kısa zamanda ben de katılmak istiyorum gezilerinize. Özellikle de gece yolculuklarınızı çok merak ediyorum. Umarım görüşmemiz geç olmaz. Sabırsızlanıyorum çünkü.