Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirde bisklete binmek eziyet

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında yusuf karaca tarafından paylaşıldı.

1. yusuf karaca

yusuf karaca Üye

Seviye:
    Eskişehirde bisikletliler kaldırıma çıkınca(doğru birşey de değil aslında) suç oluyor ve 1 saat azar işitiyoruz. Yola inince sürücülerden azar işitiyoruz, biz nerden gidelim peki. :bilmiom: Kaç tane bisiklet yolu var Eskişehirde.Ve bu gün kent oramandan kısa bi tur yapmış dönüyordum. Neşem yerinde bisiklet yolundan gidiyorum. Bisklet yolu yolluktan çıkmış yollar okadar bozuk ki ağaçlar yolu neredeyse tıkamış şehirin merkezindeki ağaçları budarlar neden buradaki ağaçları budamıyorlar :mad: ve bunlardan zar zor kurtuldum gidiyorum sakinleşmeye çalışıyorum sonra kaldırımdan değilde bisiklet yolundan yürüyen insanları gördüm ve önüme çıkan ilk kişiye şunları söyledim bakarmısınız burası bisiklet yolu neden kaldırımdan değilde burda yürüyorsunuz onu cevabı şu oldu sanane istediğim yerden yürürüm sanamı kaldı bücür ve ardından küfürü bastı kan beynime sıçradı :boese157: ve oradan hemen uzaklaştım!!! Sizin de başınıza böyle olaylar geldi mi geldiyse nasıl davrandınız.Benim davranışım yanlış mı? Bu duruma nasıl çözüm bulabiliriz?

ozic, uğuralp imal, Turker ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    canını sıkma, yaş eşşekte akıl başta olur deyip geç..

3. ArınTakan

ArınTakan Yeni Üye

Seviye:
    evet aynı şey benimde başıma geliyor yoldan gidiyorum sürücüler laf ediyor kaldırımdan gidiyorum yayalar laf ediyor.Heleki doktorlar cad. tramvay yolundan gitmeme ragmen hep birileri birşey diyor.

Yiğit Geyvelioğlu ve yusuf karaca bunu beğendi.
  4. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende hep kullanıyorum o yolları ama hiç azar işitmedim,yayanın dibinden hızla geçerseniz o korkuyla birşeyler söylemiş olabilirler.Takmaya gerek yok laf edenlere susarak en iyi cevabı vermiş olursunuz zaten.Kazasız pedallamalar

5. serdarsom

serdarsom Üye

Seviye:
    Bisiklet yolunun olmadığı durumlarda doğru olan araç yolunun kenarından gitmektir. Eğer yol çok darsa veya trafik çok hızlıysa canını tehliyeke atmamak için kaldırıma çıkman doğru olacaktır. Ama kaldırım da kalabalıksa yürüyenleri rahatsız etmemek için bisikletten inip yürümen gerekebilir.

Bisiklet yolundaki olayda ise tamamen doğru olanı yapmışsın. Haklı olduğun durumda uygun bir dille hakkını aramaktan vazgeçme;) Karşındaki konuşarak anlaşmayacağın biriyse de muhatap olmadan uzaklaş;)

Nuri Kongur, Serden Us ve yusuf karaca bunu beğendi.
  6. yusuf karaca

yusuf karaca Üye

Seviye:
    ben kaldırımı akşam vakti trafiğin çok kalabalık olduğu zamanlarda kullanıyorum serdar abi dediğin gibi kaldırım kalabalıksa elime alıp yürüdüğümde oluyo boşsa binerek geçiyorum ama hızla değil yorumlarından dolayı ve bana destek çıktığınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum

7. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben Eskişehir'de bisiklet yolu olduğuna inanmıyorum, onlar sadece kaldırımın kenarına çizilmiş bisiklet işaretleri fakat yayalardan dolayı ve yolun bozuk olması nedeniyle gidilemez halde. Ben sürekli taşıt yolunun en sağ tarafını kullanıyorum ve bu güne kadar bir kaç kez dışında sorun yaşamadım, taşıt yolunda giderken birisi sana kızacak, laf söyliyecek olursa altta kalmamaya çalış, baktın insan gibi anlamıyacak bir tipi var bağırmaktan korkma inipte kovalayanını görmedim daha:D

Benim tavsiyem insanlarla pek fazla muhattap olma en fazla kendini üzersin;)

En sinir olduğum genelde anne baba tarafından bisikletli gördükleri zaman çocuklarına hemen bağırıp bisikletli geliyo kaç diye çekiştirmeleri, tamam çocuğunu düşünüyo ama canavar geliyomuş gibi ne bağırıyon, ondan sonra çocuk bisikletli birisini gördüğü zaman kaçacak yer arıyo.

8. yusuf karaca

yusuf karaca Üye

Seviye:
    evet aynen öyle söylediğin her kelimaye katılıyorum zafer abi

zafersidal bunu beğendi.
  9. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aman ordaki bisiklet yoluna da dikkat edin, çünkü tam ortasına kocaman viraj tabelası çakmışlar. Yanda geçecek ufacık yer kalmış. Bir tarafınıza falan çarpar farketmeden, keskin metal olduğu için kötü sonuçlar verir.

Zaten bisiklet yolunda hem yamuk yumuk taş kullanmışlar, hem üzerinde yaya oluyor çünkü yaya kaldırımını çok dar yapmışlar (e doğal olarak yayalar da sığmayabiliyor), hem de giriş çıkışları kaldırımlardan oluşuyor. O yol için gerekirse ceza yemeyi, yersem de olayı mahkemeye taşımayı göze aldım ben. Sürülecek gibi değil çünkü, hep anayoldan gidiyorum.

zafersidal bunu beğendi.
  10. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    Atatürk bulvarında boydan boya bisiklet yolu yapmıslar ama ana yol daha eğlenceli : )

11. devilhere

devilhere Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında tramvay geldi geleli Eskişehir'de bırakın bisikletle rahatça dolaşmayı arabanızla bile gezemiyorsunuz.Çünkü yollar çok dar, bir çok yol tramvay nedeniyle araç trafiğe kapatılmış,...Bu da şehir planlamasının yanlış yapılmasından kaynaklanıyor.(yıllardan beri)
    Hem Bisikletlileri ne araçtan sayıyorlar ne de yayadan... Sanırım en güzeli bisikleti şehir dışındaki parkurlarda kullanmak...

Yiğit Geyvelioğlu bunu beğendi.
  12. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    izmitte herşey çok iyi çarsının içine şehir merkezine giriyorum kalabalık ama zaten kocaelide bisiklet yatgın yolda rahat çıkıyor benim gibi 7-8 tane(çocukları saymadım) burda bisiklete saygı var ama tek sinir oldugum şey var doga koşulları hangi yönden gidersen git rüzgar karşıdan esiyor ve acayip bi şekilde yavaşlatıyor kocaelide yarım saat yürüyüş yolunda bisiklet kullanın üstünüzden sinekleri sirkelersiniz o derece sinek var yapısıyolar giderken bide araba fln az kocaelide ama önünüze kedi yılan fare vb leri fırlayabilir köpekler asla kovalamaz kene derdi yoktur 20 ile giderken bile kulaklarınıza gözünüze burnunuzun deliklerine ve üstünüze sinekler dolar en rahatsız edici budur

13. yusuf karaca

yusuf karaca Üye

Seviye:
    yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum evet dediğin doğru devilhere eskişehirin yolları zaten dardı tramvay geldi iyice daraldı trafik sorunu arttı azıcık saygı duysalar herkez mutlu mesut yoluna devam edecek ama yok illa laf atacak yol vermicek....

14. samedk26

samedk26 Yeni Üye

ewt bende katılıyorum bisiklet yolu bi kaç yerde var orada da insanlar kapatıyo hele çarşıda bisiklete binmek tam bi eziyet tramway yolu kapatıyo insanlar sürü halinde en iyisi kent ormanı ama oradaki yollarda baya bozuldu yusuf bi ara gelirsen kent ormanında turlarız
    Yer : Eskişehir Yenikent 56

15. Abdülkadir Şevik

Abdülkadir Şevik Aktif Üye

Seviye:
    Bende çok fazla kızıyorum öle insanlara arabalara yol veriyolar ama bize vermiyolar.İçimden çok fazla sövüyorum açıkcası.Özellikle bayanlar bunu yapanlar.

16. batuhan öktem

batuhan öktem Üye

Seviye:
    ewet hepinize hak veriyorum
    bu olay benim başımada çok geliyor

17. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    banada çok oluyor çarşıda ya özellikle kadınlar yolun ortasında yavaş yavaş yürüyor ne sağa ne sola gidiyor bende ağzımla :: dü düüüt ! diye bağırıyorum anca çekliyorlar bisiklete saygı kalmamıs

18. Mustafa Fatih Tahta

Mustafa Fatih Tahta Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar caddeden gittiğiniz zamanlarda özellikle çarşı gibi yoğun trafikte park eden araçların aniden kapısının dikkatsizce açılabileceğini dikkate alarak belirli bir pay bırakıp sürmeye gayret ediniz çünkü biliyorsunuz kazalar en çok bu nedenle oluyor.

19. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yusuf kardeşim bu konuda haklısın.Hele osman gazi üniversitesinin paralelindeki bisiklet yolunda ne ararsan var hele bisiklet yolu denilen yoldaki şişe kırıkları kabus gibi.Bisiklet yolu varmı ? var. işte öyle:in:

20. Serkan Çelik

Serkan Çelik Üye

Seviye:
    ewet eziyet.Hava hastanesinin ordaki bisiklet yolundada yayalar yolu tıkamış geçemiyorsunuz canımı çok sıkıolar en sonunda dayanamadım bisiklet yolunda giden birine bisikletin boynuzunu geçirdim.Yoldan gitseniz bisikletlileri insan yerine koyan yok kırmızı ışıkta beklerken resmen adam geldi çarptı bana.Babamında bu şekilde başına gelen onlarca olay var