Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirde bisikleti çalınanların dikkatine!!!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında murat yayla tarafından paylaşıldı.

1. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumda baktığım zaman çalıntı haberlerinin bir çoğu eskişehirden.çalınan bisikletin çoğu en az 600 tl alimünyum kadro özel seri bisikletler.bu bisikleti çalan kişi biliniyor aslında.kuyubaşı-şarhöyükte oturan bir çocuk.benim arkadaşım var bu çalan çocuktan bisiklet alıp parçalarını değiştirip satıyor.ben bu çalıntı bisikleti forumda görüyorum ve sahiplerini arıyorum.geçenlerde birisi geri aldı bisikletini.özel seri bisikleti çalınan arkadaşlar bisikletinizi bir yere bırakırken biraz daha dikkat ediniz bisiklet kilidi o kadar kolay açılyıorki inanamazsınız saniyeler sürmüyor.sadece bir tane düz tornavida yetiyor. bisikletiniz çalındığında kuyubaşı-şarhöyük orlara bakmanızı tavsiye ediyorum %80 ordan çıkıyor

2. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle katılıyorum ordan çıkıyor evet

3. ali furkan çatma

ali furkan çatma Aktif Üye

Seviye:
    şarhöyük zaten çıngen mahallesi

İbrahim sarı bunu beğendi.
  4. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    Nasıl önüne geçilebilir peki bunun? Ne yapılırsa bu çalınmaların önü alınabilir?

5. Musa Karaoğlan

Musa Karaoğlan Üye

Seviye:
    Kadrolarda seri numarası yokmu,çalındığında oradan tesip etmek kolay olurdu.

6. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Bısıkletınızı kesınlıkle kılıtleyıp bıyerlere bırakmayın,arkadasımın dedıgı gıbı bu kılıtlerın acılması sanıyelık bı olay!
    Bınbır emekle aldıgımız bısıkletlerımızı bu capulculara kaptırmayalım mumkun oldugunca tanıdık bır esnafın dukkanına yada onun goz kulak olabılecegı emın yerlere kısa surelı bırakalım.

Konuralp Erdil ve İbrahim sarı bunu beğendi.
  7. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben çarşıda işim olduğunda yürüyerek gidiyorum bisikletimi çarşıya asla bırakmam

8. Hüseyin Demirel

Seviye:
    çarşıya bir bisiklet otoparkı şart ya

9. önder Yönlü

önder Yönlü Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletleri çalan kişi biliniyorsa ve bu kişi sürekli bisiklet çalıp satıyorsa neden polise ihbar edip yakalanmasını (suç üstü olabilir mesela) sağlamıyorsunuz?

10. Hüseyin Demirel

Seviye:
    hocam zaten suç üstü yapılabilse bisiklet çalınma vakası olmaz çingene sanırım o kişi bide tek kişi deil ufak çocukları yönlendiren birisi sanırım

11. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    organize suç örgütü neresinden baksan. birini meydanda dövücen aslında 1 ay hırsızlık olmaz sonra bir tane daha. senede 12 tane dayakla önüne geçebiliriz:d

12. Hüseyin Demirel

Seviye:
    yok abi yok adamlar sopadan dayaktan anlamıyolarki içeride atsan aynı b.k bunlar yahu

13. muzaffer erden

muzaffer erden Yeni Üye

Seviye:
    önce tedbir sonra takdir biz önlemimizi alalımda gerisi Allah'a emanet güvenlik görevlisi olan yerlere bırakmalı bence espark otoparkı gibi..

14. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikleti çalan kişiler biliniyor ama yakalansa bile cezası max 3 ay oluyor o yüzden fark etmiyor.bu kişilerin hapse girmesi onlar için avantaj çünkü hapise yiyecek masrafı fln yok.bisiklet seri numarası kısmı ise şöyle oluyor.benim çalıntı bisiklet alan arkadaşım bu bisikleti çalan kişiden aldığına dair kağıt imzalıyor(her sefer olmuyor)kağıt imzaladıkları için bu kişide bisiklet yakalansa bile ben bunu satın aldım diyip işin içinden sıyrılıyor.

15. İbrahim sarı

İbrahim sarı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aldığım habere göre bu hırsızlar organize olarak çalışıp biri kurbanı takibe alıyor bir diğerine durumu telefonla anlatıyormuş duruma göre bisikletin kilidine müdahale edip bisikletin sahibinin yaklaşmakta olduğunu anlatıp bir an önce kaçıyormuş ve bisiklet puf oluyormuş bu haberi geçen hafta bir abi bana anlatdı ve çok üzüldüğü yüzünden belliydi :S

16. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evt böyle organize olabilr.aslında organize olmaya bile gerek yok.ben çarşıya çıktığımda bisiklet çalcak olsam her seferde en az 5 tane çalarım:Dbisikleti kaldırıma bırakıp bakkala giriyor üstüne bin git:d

17. curly89

curly89 Aktif Üye

Seviye:
    Şarhöyük'te dediğiniz yer ne tarafta kalıyor, ortada aval aval gezinip arayacağımıza, direk baskın yapalım, bisikleti çalınanalar olarak.

18. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Baskın yapsan nereye yapıcaksın ? Kuyubaşı ve Şarhöyük zaten baştan sona çingene dolu. Kimin çaldığını nerden bileceksin ? Ben bikaç tane bisiklet çalan çocuk yakaladım, tokatladım ama akıllanmıyorlar. Onlar için hırsızlık su içmek gibi birşey. Yani hergün yaptıkları şeyi yine yapmaya devam ediyorlar.

19. Hüseyin Demirel

Seviye:
    ahh bir baskın yapabilsek açık cezaevinin arkasındaydı benim okul çok denk geliyodu ama gozukmuo o gunden sonra:(

20. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    baskınmı:D arkadaşlar yanlış anlamayın ama sizi orda yerler bitiriler adamların en büyük sosyal aktivitesi kavga etmek.işleri part time cigara satmak full time gasp.oralar başka diyarlar şehrin geri kalanına benzemez.bisikletleri alalım derken cüzdanlardanda olursunuz.onların arayıpta bulamadığı şey kavga:)