Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirde bisiklet

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında bekirişgör tarafından paylaşıldı.

1. bekirişgör

bekirişgör Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eskişehir osmangazi üniversitesini kazanmakla beraber aklımda soru işaretleride arttı. hemen olması çok zor tabi masraflar falan yeni bisiklet alsam nasıl bişey almalıyım. Malum kışı da var buranın karda bisiklet sürmek nasıl. Yolların durumu nasıl beni bilgilendirebilecek birileri varmı?

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Eskişehir'i yüksekte yer alan bir ova olduğu için yokuşu yok denecek kadar az, tipik Ankara iklimine çok yakındır. Aralarında ki fark Ankara da her yer yokuş, yoğun trafik ve kışın yağdı mı kalkmak bilmeyen karı vardır. Bununla beraber Eskişehire bakacak olursak yine kışın kuru ayazı yazında bitmek bilmeyen bisiklet hırsızları vardır, ki yine bu konuda Türkiyenin de en çok bisiklet hırsızlığının olduğu kentimizdir malesef.
    Bu olumsuzluklara ek olumlu yanlarına bakacak olursak 20-30 km'lik kısa turlar ile bir çok kentimizde ulaşamayacağın doğa ile başbaşa kalabilir, çeşitli turlara katılabilir hatta kendin organiz edip günübirlik kaçabilirsin.
    Bisiklet seçimine gelince Eskişehir'de her ne kadar her tür bisiklet ağırlıklı olarak kullanılıyor olsa da başı şehir bisikletleri ve sonrasında yol grubu bisikletler çektiği için sen de tercihini bu şekilde yapabilir ve zamanla geliştirebilirsin. Son olarakta üniversite için tebrik eder, başarılarının devam etmesini dilerim.

3. bekirişgör

bekirişgör Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok teşekkür ederim. benim aklımda yol bisikleti vardı ve ikilemde kalmıştım eskişehirde sorun olurmu diye ama anladığım kadarıyla sorun olmayacak gibi. birşey daha sormak istiyorum karda bisiklet sürmek nasıl oluyor. Yani bi yol bisikleti kar yağınca garajına çekilmek zorunda kalıyormu ?

4. Barkın Güngül

Barkın Güngül Yeni Üye

Seviye:
    Kışın ince lastikle karda yağmurda bisiklet sürmen çok zor bence.Mtb düşünmen Eskişehir'de daha uygun olur.Bende Osmangazideyim aklına soru takılırsa faceden ekleyebilirsin.

5. bekirişgör

bekirişgör Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende onu düşündüm de en iyisi gidip gördükten sonra karar vermek :) teşekkürler aklıma takılırsa sorarım:)

6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eskişehirde MTB eziyetten başka bir şey değil. Atatürk Ormanı dışında doğru düzgün toprak yol bile bulamazsın. Şehirlerarası yolların hepsi kaymak asfalt, şehir içi desen bozuk yol yok gibi. Sene 2-3 hafta yağan hepi topu birkaç gün yerde kalan kar için mtb seçip geriye kalan 50 haftada eziyet çekmek istiyorsan buyur MTB alabilirsin.

7. ahmet türkmen

ahmet türkmen Üye

Seviye:
    o zaman ben sana bisikletci ve servis onerisi yapayim akin bike ve muratoglu neredeyse karsi karsiya dukkanlari

8. bekirişgör

bekirişgör Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben istediğim yoldan devam edeyim ozaman. Hava çok kötü olursa zaten mtb de sıkıntı olur bence. Kar lastiği yada çivili lastikle falan uğraşmakta istemediğimden. Birde üniversitede yurtta kalmayı düşünüyorum Barkın Güngül aklıma takıldı bisikleti koyabilecegim güvenli biyer varmı yoksa açıktamı kalacak ? Dert oldu bu üniversite bana :)