Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirde bisiklet park yeri

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında murat yayla tarafından paylaşıldı.

1. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Eskişehirde benim bildiğim 2 tane bisiklet park yeri var onlarında sayısı çok az biri espark diğeri taşbaşı çarşısının orası.Bazı liselerde oluyor ama orlarada park edemiyoruz.Eğer sizlerinde bildiği başka güvenli park yeri varsa burda paylaşırsak birbirimize yardımcı oluruz...teşekkürler

2. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    evin içi. dükkan içi. balkon.

3. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evin için dükkan içi güzelde çarşıda dolaşmak gerektiğinde milletin evini içine sokamayız:D

4. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Tamam ozaman çarşıda bulduğun biryere bırak bisikletini, yarım saat sonra bulamazsın. ;)

5. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:

Espark'ta çalınan bisikletlerin haddi ve hesabı yok, güvenli değil. Espark kapılarındaki güvenlik zaten bisiklet parklarını görmüyor, taşbaşına gelince genelde yaya trafiğinin yoğun olduğu bir alan bisikletini oraya bırakmanıda tavsiye etmem. Çarşı içinde gezineceksen bisikletin yanında olacak ama malesef girdiğin mağazanın önünde olan ağaç yada bank'a kilitleyip periyodik olarak (mesela 3 dakikada 1) kontrol ediceksin. En güvenli yolu bu. Bisikletin çalınmasa bile vitesleri ile oynayan merak edip bakarken yalnışlıkla zarar verebilen tipler de oldukça fazla.

Bununda yanında başka bisiklet parkı Sazova Parkında mevcut, güvenlik zafiyeti malesef maksimum düzeyde.

Barış BİRLİK bunu beğendi.
  6. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Ben Eskişehir'de Genelde Bisikletimi Bırakırken Banka Vs. Güvenlik Kamerası Olan Yerlerin Önüne Kamera'nın Görüş Açısına Bırakıyordum. Örneğin Esnaf Sarayı Tramvay Duraklarının Arkasındaki Teb Bankasının Ara Sokagını Banka Kamerası Görüyor :))

murat yayla bunu beğendi.
  7. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evet güvnlk kamerası mantıklı:D

8. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çözümlerden bir tanesi en iyisi ucuz gözden çıkarabileceğiniz bir ikinci bisiklet almak.

ya da biraz paraya kıyıp şu bisiklet kilidini almak.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/...p=1634&creative=19450&creativeASIN=B000OYJVSY

belirli şartlara bağlı olmak koşuluyla eğer bisiklet faturanızın fotokopisini ve istenilen belirli evrakları kilidi üreten kryptonite firmasına gönderdiğinizde eğer bir hırsız kilidi kırar ve bisikleti çalarsa £1200'a kadar para alabiliyormuşsunuz.

tabi bu biraz ekstrem bir şey. hem de ağır. taşımak için arka bagajınız olması gerekiyor. gerçi bir tutturacağı var ama her kadroya uymayabiliyor. bana şahsen 150-200 liralık eski model zamanın iyisi böyle peugeot, orjinal bianchi gibi bir ikinci bisiklet almak daha mantıklı geliyor.

[bu arada konu dışı olacak ama. bu gün dedelere (2 tane) istasyonu sordum. gel evlat bizi takip et biz de oraya gidiyoruz dediler. ama ne gidiyorlardı be :)

sağdan soldan buldukları en ufak aralıktan. şahsen ben öyle bir trafikte o şekilde gitmeye cesaret edemezdim. kondisyon da iyi demek ki artık ayaklar yıllarca gide gide alışmış :) bazı gençler gibi trafikte etrafa hava yapacaz diye tehlikeli şekilde de gitmiyorlar. işi biliyor dedeler :D bir ara hatta takip etmekte güçlük çektim diyebilirim.

gene özellikle bazı gençler görünce yarış etmeye çalışıyorlar. çocuğun bir tanesi beni geçecem diye öyle bir hareket yaptı ki az kalsın arabanın önüne atıyordu kendini. bu da bana ders oldu. artık öyle birisi trafiğin yoğun olduğu bir yerde yarış etmek istediğinde mülayim mülayim devam ediyorum :rolleyes: ]

9. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    zamanın gençleri bakıo sende marka stil bişi var kafadada kask var dioki ben bunu bi geçiyim :D kilit gerçekten iyimiş bence sağlam bisikletlere değer çalınma garantisi olayı gerçekse çok iyi bence at sırt çantasına gez :D

10. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evt kilit mantıklı geliyo 1200 euro da fena değil:D

11. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    esparkda çalınan bisikletler çarşıda çalınanlardan fazladır güya eskişehirin en büyük alışveriş merkezlerinden birinin önüne bisiklet kilitleniyor aslında otoparka koymaya izin verseler çok iyi olucak

12. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    evet aslında otoparka koyulsa iyi olur 1.çingen çocuklarından korunur 2. elinde kesici aletle girenlerin sayısı bir ihtimal azalır ( arabayla girip çalanlarda olabilir )3.İçeri koyuylup birde güvenlikçi bekletilmesi bence yerinde olur öyle olursa mesuliyet espark yönetimine ayit olucaktır sanırım bu yüzden bisikleti içeri koymaya pek yanaşmıyorlar.

Bir anımıda paylaşmak isterim sizle Neo avm de bisikletimn kilidi uyduruk olduundan içinde anahtar kırıldı ve kaldı ordaki oto tamircisine gdip yardım istedim ve güvenlikçilerin orda kilidi kestim nerdeyse 20 dk civarı kimsede bana bişi demedi esparktada bu yaşanabilirmi acaba ?

13. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    Yalnış anlamayın ama, alış veriş merkezlerine bisiklet ile gidenler genelde o alış veriş merkezi personelleri, pek fazla bisiklet ile o alışveriş merkezlerine gidip alışveriş yapan bir kitle yok, ama bu bir standarta gelir ise elbette bu avm'ler bu konularda daha titiz davranıcaklardır.

Güvenlik görevlileri aslında bisikleti umursamıyor. Geçen perşembe akşamıda bu konuda konuştuk Bülent hocamlada güvenlik kabini önünde sazovada bülent'in ön lastiği biz orada yokken (arkadaşı tarafından) söküldü ve güvenlik görevlisinin elbette umurunda değil.

Bisikletlerimizi güvenlik kabinlerinin önüne koysakta, unutmayın onlar önce kilitlerine daha sonra da Allah'a emanet duruyor. Bence pek sakınmayın bisikletlerinizi, sakınan göze çöp batar . . . :)

mustafa gökce bunu beğendi.
  14. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    banka kameralarına guvenmeyin görüntü almanız kanunen mumkun deil bilginize....