Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehirde Bisiklet Çalınmasına Karşı En Korunaklı Yer????

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Kadir Özen tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba. forumda takip edildiği üzere bende yakın zamanda bir bisiklet aldım ve bu bisikletle şehir içi-dışı dolaşmaya başladım. şehir dışında bisiklet üzerinden pek inmediğim için çalınması gibi bir durum pek olmuyor ancak şehir içinde bisikleti kilitleyecek biryer bulamıyorum. geçen orjinal int kafeye gittim bisikleti kitledim inanmııcaksınız ama paranoyakça bir şekilde her 15 dk de bir bisikleti kontrol ettim. seleyi göremediğim için onuda çıkartım monitörün yanına koydum. insan kendi biriktirdiği parasıyla alınca böyle paranoyak oluyor işte:D sorum şu şehir içinde en iyi kilitleme yeri neresidir? yada tavsiye edebileceğiniz aşka yöntemler varmı? yeri geldiğinde bisikleti 1-2 saat kadar kilitli bırakmam gerekicek. bu arada kilidi kesip almalarından korkuyorum. öneriniz????

2. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    korunaklı yerden ziyade kilit önemli. kilitlediğiniz yer çok kısa yani üstünden bisikleti kaldırıp alacak kadar kısa olmamalı. örneğin bu videoda gerçek bir hırsızlık olayını ve bisikleti nasıl kilitleyeceğinizi anlatmış.

eğer güvenlik sizin için önemliyse şu kilit setini tavsiye edebilirim.

http://www.amazon.com/Kryptonite-Kr...e=UTF8&s=sporting-goods&qid=1275808108&sr=1-1

yanında gelen kabloyla ön tekeri de bağlayabiliyor. böylece sadece bisikletin değil ön tekerin de çalınmasını engelleyebiliyorsunuz. yanında gelen kelepçe sayesinde kilidi kadro üzerinde bir yere de takabiliyorsunuz.

3. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hiçbir yer güvenli değil maalesef. Öyle sağda solda asla bırakmayın,götürüverir çingenler :) Hele o dandik kilitleri açması 2 dk bile sürmüyor. Bırakmak zorunda kalırsanız,en sağlamından ve kalınından bir zincir alın. Motorsiklet zinciri tarzında birşeyler olsun..

Kadir Özen bunu beğendi.
  4. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    cevabınız için teşekkürler. ancak videodaki kullanılar demir makasını görünce biraz korktum açıkcası ona dayanabilicek bir kilit olduğunu pek sanmıyorum. sanıyorumki caydırıcı yöntemler daha iyi olucak gibi. 3-4 tane orta kalite (10-15 tl lik) kiliti evirip çevirip bisikletin her yerinden dolaştırıp takmak. sanırım vazgeçtirir. yani ben hırsız olsam vazgeçerdim

http://img81.imageshack.us/img81/7942/fun725qw6.jpg

5. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    benim gibi yani hergün bisikleti 5. kata çıkarıp paranoyakça 3 tane dev kilit takıp giriyorum eve :D:D

Doğa Can Yaman, sgtalper ve Kadir Özen bunu beğendi.
  6. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    işte zaten bu kilitler o makaslara dayanacak şekilde üretilmiş. en azından bu marka :)

bir de bu kilidi açabilmeleri için ellerinde iki tane alet bulundurmaları gerekiyormuş ki genelde hırsızlar tek alet taşıyorlarmış. o yüzden bu kilitlerin güvenlik seviyesi yüksek. 1500$'a kadar bisikletler için yüksek güvenlik sağlıyor. kendi sayfasında daha ayrıntısını bulabilirsiniz.

https://www.kryptonitelock.com/products/List.aspx?cid=1001&scid=1000

merak etmeyin herhalde bizim çingeneler ellerinde bulunan makaslarla bu kilidi kesmeye kalksalar makas ellerinde kalır herhalde :) ne de olsa onlar da fakir hırsız bu yurtdışındakiler gibi profesyonel değil..

Kadir Özen bunu beğendi.
  7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum bısıkletı hıcbıryere bırakma sehır ıcınde.ılla bırakman gerekıyorsa esnaf bır arkadas edın dukkanın ıcıne koy evde ıse sakın ha sakın bınanın ıcıne onune kılıtlemeye kalkma marka bısıkletı takıp edıyorlar benım arkadasın 3 ncu kattan goturduler kronunu bınanın gırısınde bıanchı olmasına karsın kılıtsız vazıyette. 3ncu kata cıkıp kilıdı kırmıslar ve o buyuk demır makaslar 16 mm çapında demiri kağıt gibi kesıyor gerısını sız dusunun evde bısıkletıne bir köşe ayır derım sehırdede esnaf bır arkadas edın en guzelı bu :)

Bülent Onutkan ve Kadir Özen bunu beğendi.
  8. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hergün üşenmeden yatagın basına cıkarıyorum en iyisi apartman içinden bile götürüyorlar...

çaylak26 ve Kadir Özen bunu beğendi.
  9. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    eskişehirde bu kryptonite marka yada muadili sağlam kilit bulabileceğim bisikletçi mevcutmu? sanıyorumki türkiye amazon da kara listede yani amazondan alışveriş etmek mümkün değil. eskişehi yada türkiye sınırları içinde çok uçuk fiyatlı olmayan sağlam kilit satan bir yer mevcut mu?

10. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    nasıl yani amazon.com'a da mı giremiyorsunuz. ben bir 6 ay önce arşe, susturucu falan aldım amazon.com'dan. vergisi, taşıma ücreti vs.. türkiyedeki fiyatından ucuza geldi. nasıl kâr koyuyorlar hesap edin :D

ben de bunun aynısından alacam ama kişisel görüşüm kadro üzerine böyle kilit falan takmak bisikletin görünümünü bozuyor. o yüzden ilkönce bir arkaya takılan eşya taşıdığınız aparattan, far mar ıvır zıvır bir kaç şey biriksin toplu halde alayım diye düşünüyorum.

bisikletçi olarak akın bisiklet varmış. ben de trek türkiye'den aldım adresini. vişnelik tramvay durağının oralardaymış galiba.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum eskişehirde bır malzeme alacaksan once bır sor derım her soylenılen yere gıtme sonra ben nıye pahalıya aldım dıye sorarsın kendı kendıne herseyın ucuz oldugu yer var pahalı oldugu benım kendi şahsi tecrubelerım akın bısıklet ve muratoğlu bısıklete ugramayın bıle derım sebebını ısteyene özelden anlatırım buradan ayıp olur malzeme alacaksanız önce internetten araştırın sonra çınar bisiklete sorun çünkü eskişehirdeki tek bısıklet malzemelerının toptan satıcısı çınar bısıklet o yuzden en aşağı fıyatlar onda fakat oradanda sadece malzeme alın sakın bırsey yaptırmaya kalkmayın ınsanın yüzüne bakmıyorlar esnaflık duygusu bıraz zayıf kendınızın yapamıyacagı bır bakım onarım işi olursada bence tek tek gezıp kafanıza en uygun bısıkletcıyle muhabbetı kurun cunku el emegının lıste fıyatı olmaz aranızdakı muhabbete bakar.

Doğa Can Yaman ve mehmet kutbay bunu beğendi.
  12. Barış BİRLİK

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende 5. katta diye içim rahat ediyodu ya , bu kötü evdede annem kızıyo :( napıcam ben ya . Parça konusundada ben kadromu almak için Ankara'ya gittim aldım trenle internet fiyatından ucuza geliyo nedeni aşırı bir pazarlık payı var ben expert kadro almaya gittimiştim 165 lira sitede nakit filan 145e aldım deltadan :D

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bursadan arkadas 14o lıra 6 taksıt aldı dostum moralını bozmak gıbı olmasın ama kargosuda 10 -15 lıra anca tutar tren parası gıt gel hızlı ıle 32 lıra normal ıle en ucuz 11 den 22 lıra :)

14. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam espark derim en azından bırakılabilcek ortada bi mekan ben oraya bırakıyorum ama benimki tabi sizinki kadar iyi sayılmaz :) yinede o benim değerlim tek güvenli olan yer şimdilik orası sanırım :) kısa süreli tabi

15. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    bahsedilen bi esnaf bulma fikri oldukça güzel ancak şehir içinde farklı noktalarda farklı dostlar edinmek gerekicek. yoksa yürüyerek tüm çarşıda gitmek en az 1-2 saat alırki bu az bi süre değil....

16. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında çarşıya adam akıllı bisiklet otoparkı yapılsa bence işleri artar :)

17. Barış BİRLİK

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yaa aslında benim ankarayı gezme gibi bi niyetim vardı aslında o var bide şunu söyleyeyim esparkta bisiklet bırakacaksanız eğer garaja girin ben öyle yapardım eskiden , dışarda çocuklar park eden bisikletlerin üstüne çıkıp zıplıyorlar ayrıyetten hırsız geliyor anahtarla açar gibi sokuyo teli açıyor kilidi en iyisi akraba yada esnaf :)

18. dark_king_26

dark_king_26 Aktif Üye

Seviye:
    doktorlara kilitliyorum ben genelde ve hiçbirşey de gelmedi başıma o kadar kalabalığın içinde cesaret edemiyorlar ama ağaçlarla kapanan veya gözden uzak olan bir köşeye bırakırsan çalınma ihtimali artar

19. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    o zaman cep dostu, hafif, rahat bir ikinci bisiklet derim. bunları görünce alasım geliyor :)

20. Barış BİRLİK

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    katılıyorum balkonda yatan bi salcano lionum var arka kulağı yamuk olduğu için kullanamıyorum tamir eder etmez expertimi baş köşeye koyucam ikinci bir bisiklet alışveriş için çok gerekli