Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir içinde amatör tur için rota önerileriniz?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ahmet Can Yakışır tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gittiğim ingilizce dil okulu (wall street) bünyesinde gerçekleşecek bir organizasyon yapmayı planlıyorum. Kurs hocaları, öğrencileri, ve kabul edilirse dışarıdan insanların da katılacağı bir organizasyon olur. Böylece insanlarda bisiklet ve çevre bilincinin oluşması için de güzel bir fırsat elde etmiş oluruz.

Kurstan gelecek katılımcıların hepsinde bisiklet olmayacak, onlar için kiralık bisikletlerden bir filo oluşturmayı düşünüyorum. Bu bisikletleri buluşma noktasına getirip, yine oradan geri alabiliriz. Yeter ki bisikletten uzun süredir uzak kalmış insanlar bu tura rahatça katılabilsin, başka şeylere kafa yormadan rahat bir turun keyfini çıkarsın...

İşte tam bu noktada; rotanın önemi ortaya çıkıyor. Mümkün olduğu kadar düşük tempolu, neredeyse hiç inişi çıkışı olmayan, ve katılımcıların şehir merkezinde çarşı pazar gezerken hiç göremeyecekleri manzaraları içeren bir rotaya ihtiyacımız var. Bu insanları çevre yoluna çıkarmak olmaz, trafiğin ortasına hiç sokamayız, yokuş tırmanırken yorulup duranlar olur. O yüzden temponun ve zorluğun gerçekten çok çok düşük olması gerekiyor...

Bir de ekibe önderlik etmesi açısından; tecrübesinden ziyade ingilizcesine güvenen bisikletçileri de aramıza bekliyoruz :in: bu sayede ortamda dönecek bisiklet muhabbetinin ortasında ben de yalnız kalmam. Muhabbetten kastım da şu şekilde; normalde kursta belli saatlerde bir odada toplanıp belirli bir konu üzerinde konuşarak merakımızı gideriyoruz. Mesela bir seferinde aramızda bir savaş uçağı pilotu vardı, adama yarım saat boyunca merak ettiğimiz herşeyi sorduk. İşte bu sefer de sohbetin merkezinde, tecrübeli bisikletçiler olacak. Bisikletle neler yapılabileceğini, çevreye ve insana faydalarını, şehirlerarası gezileri, önemli günlerde yapılan organizasyonları anlatacağız. Eminim bu sohbet de çok keyifli olacaktır...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar; katılmak isteyenlerin başvurularını ve rotayla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    merhaba.
    bende eskişehirliyim. ama istanbulda oturuyorum. eskişehirde çok fazla bisikletli var. tek problem birçoğu bisikleti günlük ihtiyaçlarını gidermek için kullanıyorular. eskişehirde bisikleti bir yaşam tarzına çevirmek için sizin gibi arkadaşların büyük rolu olacak.

bu linkte eskişehir mtb grubu var:
    http://www.facebook.com/group.php?gid=35405311108&v=app_2373072738#!/group.php?gid=35405311108&v=wall

ayrıca:
    http://www.esdak.org/indexuye.php?category=5
    bu linkte ise eskişehir dağcılık ve doğa sporları klubunun süzenlediği etkinlikler oluyor.

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Nihat abi ilk attığınız linkin acaba 2 yıldır hiç online bisikletci içermediğini biliyormusunuz ? öylesine açılmış bir gruptur o zaten yorum tarihlerine de bakabilirsiniz.Bende Eskişehirdeyim burda bisikletci çok ve bisiklet grubu da çok.İsterseniz bana özelden mesaj atarsanız bu grupların adını ve nasıl bağlantı kuracağınızı size anlatayım.Bu gruplarla konuşup ordan ciddi katılımlar sağlayabilirsiniz onun dışında yerli halkdan pek katılım olacağını düşünmüyorum.Dialog konusunda da eğer iş ingilizceye girmese çok güzel olacaktı ama ingilizce olunca olay beni aştı :D Tecrübe var ingilizce yok yani :D

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  4. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    nihat bey, eskişehir'e gelirseniz buradaki arkadaşlarımızla düzenleyeceğimiz turlarda sizi de görmek isteriz :) ben de bir gün bursa'ya kadar pedallayıp oradan da hızlı feribotla istanbul'a geçmeyi düşünüyorum, şimdilik kondisyonumu arttırma aşamasındayım :eek: verdiğiniz linkler için de çok teşekkürler, facebook grubu her ne kadar aktif olmasa da fikir vermiş oldu en azından :in:

5. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    merhaba. haklısınız face çok aktif değil. dikkat etmemişim.:) ama esdak güzel organizasyonlar yapıyor diye biliyorum.

ayrıca mehmet arkadaşımız size daha çok yol gösterecek gibi gözüküyor.

bir ara eskişehire geldiğimde eskişehirdeki bisikletimi ayaklandırmayı planlıyorum. 20kiloluk bisan da olsa iş görür vaziyette. :):) tummuz ayı içerisinde ayarlaya bilirsem sizin organizasyonlara katılmaya çalışırım. bu arada istanbulada bekleriz.

6. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    mehmet arkadaşımız biraz daha büyüyüp nerede nasıl konuşacağını öğrensin, onun önerilerini de o zaman dikkate alırım ;)

eskişehire geldiğinizde 20 kiloluk bisikletle hiç işkence çekmeyin bence, istanbul'dakini trenle ya da otobüsle buraya getirebilirsiniz. yardıma ihtiyacınız olursa da muhakkak eşyalarınızı alacak ya da bisikletinizi evinize kadar sürecek birini bulursunuz :)

istanbul davetiniz için de teşekkürler, bursa'ya gidecek cesareti kendimde bulduktan sonra istanbul'a gelmek de hiç sorun olmaz artık :D muhtemelen yaz sonuna doğru bursa'ya pedallayacağım, sonbaharın ortalarına kadar da bisikletimin lastiklerini mutlaka istanbul asfaltına temas ettirmek istiyorum. kısmet bakalım...