Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir (ESBİG) Tatil dönüşü Isınma turları

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet arkadaşlar geçen hafta cumartesi senelik iznim bitti eskişehire döndüm ve ufaktan grup turlarına başladık.Pazar günü 25+25 Musaözü akşam çayı bu akşam da 1350 metre rakım Hekimdağ zirvesinde karpuz niyetiyle çıkıp dondurma keyfiyle turumuzu tamamladık.Musaözü turunda çok fotoğraf almadığımdan sona bıraktım bu akşam ki Hekimdağ turumuz ile anlatıma başlıyorum....

Evden buluşma noktasına çıktım direk Hekimdağı karşımda görünce bir fotoğraf alayım dedim.Binaların üstünde gözüken yere gideceğiz nasip olursa..

free picture hosting

Buluşma noktasında klasik tur başı fotoğrafları.uzun zamandır Ahmet abi ile tur yapmıyorduk oda katıldı çok mutlu etti bizi ama 39-52 aynakollu şehir bisikletiyle gelmiş çok zorlanacağı kesin...

img upload

image host

harekete başladık bile ..

photo hosting

upload photo

Hep kar altında çıkıyordum özlemişim zirveyi :)

hosting images

picture hosting

rüzgar karşıdan esiyor durum vahim ücretsiz saç fönü başlamış :)

photo hosting

Facede yazarım ara sıra yüksekten bakmayı severim ama bu şımarıklıktan değil rampa sevmemden diye :)

picture hosting

image hosting

picture hosting

Erkut biraz geride kaldı onu bekliyoruz malum ilk tırmanışı beklemiyordu böyle bir rampa 10 kilometre yüzde 12-15 arası kesintisiz eğim :) Ahmet abi aynakolun azizliğine uğradı bu noktadan sonra geriye dönme kararı aldı...

upload pictures

Ufak bir foto molası....

photo upload

upload picture

Artık zirvedeyiz...

image upload

free picture hosting

image upload

Zirveden diğer yöne 500 metre salanınca Hekimdağ köy kahvesine geliyoruz niyet varsa karpuz kesmek ama yokmuş :) dondurmaya talim....

hosting images

free picture hosting

photo hosting

image host

Biz dondurmaları yedikten çayları sodaları içtikten sonra iş yerinden çıkan Mehmet namı diğer Condator Mehmet de bizlere eşlik ediyor...

img upload

image host

Mehmetin karbonhidrat eksiğini tamamladıktan sonra dönüşe geçiyoruz zirvede misafirlerimiz var ....

photo hosting

uzun zamandır bu kadar sert tırmanmıyordum özlemişim güzel bir akşam turu oldu hızlı bir iniş ile turumuzu tamamladık kazasız belasız atlattık çok şükür...

Bu fotoğraflar da ayın 8 inde yine akşam saatlerinde Musaözü göleti turu dönüşü Kızılinler köyünde çay molasından .ESBİG yol bisikleti takımı kurulmaya hazır gibi değil mi :)

upload photo

img upload

free image hosting

Bu kadar saygılı ve performansı sağlam genç arkadaşlarım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum hepsine binlerce teşekkürler.....Bizi izlemeye devam edin :)

2. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler, çok güzel resimler.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu ne hız abi eve geldiğin gibi attın heralde :) Uzun zamandır bende Bozdağın bu tarafına çıkmamıştım iyi oldu ama sanırım havanın azizliği,Ferhat abi ve ekip çıkarken rüzgar o kadar da ters esmiyormuş ben giderken feci rüzgar başladı 13-14 le çıktığım yerleri 8 km ile çıktım.Rampalarda yavaş çıkmak insanı daha çok yoruyor.Genede kazasız belasız atlattık henüz kaza tecrübesi olmayan Onur Şenel ve Erkut Tamer inişte şov yaparak yüksek hızlara çıktılar ama çok şükür ikisinin de tekerleri yerde :)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    fotoğrafları makine yerine cepten çektim ya çözünürlüğü düşük çabuk yükleniyor :) ayrıca senin gibi direk mideyi düşünmüyoruz önce arkadaşlara hizmet sonra yemek :) şu an face ve grup sayfasına tüm fotolar yüklendi :)

Ayrıca şimdi fotoğraflardaki saatlere baktım düzlükteki foto 17:58 yani tırmanmaya 18:05 gibi başlamışız zirve fotosu 18:54 yani 50 dakika aradaki zaman .Bunlardan Erkut molaları ile foto molalarını düşersek :) güzel tırmanmışız Mehmet :) 40 dakika filan yapar ki 10 kilometre böyle bir rampa 40 dakika bu rahatlıkta bence güzel bir değer...

5. Mehmet_Gürsoylu

Seviye:
    Heyt be böyle gruba böyle başkana can kurban :)

Abi benim zamanın da 34 olması imkansız gelince hesapladım 19.05 de başlamıştım 19.45 de tepedeydim 40 dk da çıkmışım sizin Erkut molalarını falan çıkartırsak aynı zamana denk geliyor yalan olmasın düzeltelim de şimdi Eskişehir Bozdağ rekorunu elinde tutan İbrahim Sarı görür gel yarışalım falan der nemelazım kendisi 26 dk da çıkıyor çünkü rivayetlere göre :)

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    "Taş yerinde ağırdır" diye boşuna dememişler.Şimdi koy bakalım ağırlığını Ferhat kardeşim.

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    esbig faaliyetlerinin sadece esbig'e yaramadığını, benim üzerimdeki motivasyon etkisinin de küçümsenemeyecek düzeyde olduğunu, turlarınızı takip ederken 3 haneli mesafelerin gözümde iyice küçüldüğünü, hatta bu mesafelerin bana da artık çok yakın olduğunu.... bilmenizi isterim :)

şu sıralar, özellikle rampalara takılmış durumdayken... eymir-trt yokuşu olsun, kepekli yokuşu olsun, benim evin ordaki kısa dik yokuşlar olsun... nerde yokuş görsem, gözümü kapatıp dalarken...

şu sözü görünce, itiraf ediyim, daha bi rampa çıkasım da geldi yani :)

pedallarınıza, fotoğraflarınıza sağlık :)

Onur Şenel ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ayaklarınız dert görmesin abi.İznik ring tarihi belli oldumu?İznikte size katılma gibi bir planım var kısa süreli de olsa siz geri dönmeden çay çorba yaparız beraber. :)

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler Derya abi.Şu dönem kafamı en kurcalayan olay

ESBİG yol bisikleti takımı kurulmaya hazır gibi değil mi :)

upload photo

Yaklaşık 10 yol bisikletlisi olduk ve bu arkadaşlar Eskişehirin tarifsiz en iyileri.(performans olarak) bir kaç eksik arkadaş var ama onlarda yabancı değil gençlik spor bisiklet takımına sevk ettiğim arkadaşlar. yani yolları ESBİG den geçti hepsinin.Şu başımdaki en kötü alışkanlık ile ayrılmak üzereyim (kafa olarak hazırlanıyorum) kurtulduğum an bu grup çok şeye gebe.İnşallah bir hayal daha gerçek olacak güzel bir yol takımı olacağız.....

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler Barış. İznik sanırım tek başıma olacak(305 km performanslı şekilde cidden zor rakam kardeşlerimi zorlayıp bıktırmak istemem) bir sonraki hafta izin günümde düşünüyorum ama hava durumu kötü şeyler söylüyor (aşırı sıcaklık veriyor) haftasonu da olmasın istiyorum trafik çok kalabalık oluyor.Kısaca çok net değil her an sabah 5 de kalkıp yola düşebilirim ramazandan önce olsun istiyorum çünkü.Eğer sende bu şekilde eşlik etmek istersen sana muhakkak en az 2 gün önceden haber veririm müsait olursan planlamayı yaparız.

11. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Lafı ağzımdan aldın.Bağlantım berbat,fotoğraflar açılmadı.Teşekkür edip yorum ekledikten sonra gördüm o dizi dizi bisikletleri ve aklıma "Bisiklet takımı "geldi eh,inşallah olur;ayrıca olsun da.Bu spor Türkiyede ancak böyle kalkınır.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mehmet isim verme cevap hakkı doğmasın :) 30 dakikada çıkarız biz bu zirveye eminim çünkü bugün cidden çok rahat tırmandım sanırım tatil yaramış dinlenince daha iyi oluyor. 26 dakikayı da sıkı bir çalışmayla neden olmasın diyorum ama o ismin o sürede o bisiklet ile çıkması imkansız :)

Mehmet_Gürsoylu ve Enes. bunu beğendi.
  13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi benim kafamda 1 yıldır var ama birinci sorun kötü alışkanlığım diğeri asker olmam :) meslekten dolayı bazı konularda takıntılıyım kardeşlerim ile kötü olmak istemem başarı adına :)

Eylül ayında okullar başlayınca bir şekilde takımı kurup düzenli antremana başlama kararı zaten aldık.Bir iki ay bir deneyelim bakalım sonuçlar ne olacak.Yaşayalım ve görelim.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  14. Mehmet_Gürsoylu

Seviye:
    Abi fark ettim ki rüzgar olunca daha bi iyi oldu ayakta tırmanma stilini geliştirmeye çalışıyordum 10 km hızın altında çıkılan rampalarda çok iyi gidiliyor o şekilde biraz da hız kazandım mı olay tamam Contador gibi atak yapar 100 metre sonra dururum :) Bu arada Derya abinin Genç Ölen Kahramanlar diye bir yazısı vardı sanırım Eurosport sunucusu Caner Bey bir yarışta o yazıya gönderme yapmıştı iyi niyetli olarak.Forumu takip ediyorlar yani.Ben de o büyük yarışlara katılamasam bile bi kez yayında adımızı söylesinler kendi imkanlarıyla grup kurmuşlar diye bana yeter sonuçta Türkiye adımızı duyacak :p

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O zaman Eser abine baskıya başla sarar dan forma yaptırsın ilk iş olarak :) en azından hava atarız bu takım sarardan giyiniyor diye :)

16. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Paylaşıma devam. takip ediyorum arkadaşlar. Teşekürler.

17. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    süpersiniz :D devamı ne zamana :D

18. Onur Şenel

Onur Şenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    40 dakika da çıkmışız he ben 1 saat 15 dakika filan sürdü sanıyordum iyi gitmişiz iyi :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Takip etme antreman yap eylülde takımı kuruyoruz sıfırdan sana tekrar yükleme yapmayalım....:)

20. Mehmet_Gürsoylu

Seviye:
    Sarar sponsor olursa takım elbiselerle yarışırız abi :) Valla o konular için biraz elle tutulur başarı lazım abi benim 3.lükleri bi gösteriver onlar yeter sanırım yetmezse yenilerini alır öyle gideriz Sararın kapısına :)