Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

(eskişehir) Çarşamba Akşam Gezintileri !

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında burak ülsever tarafından paylaşıldı.

1. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    (eskişehir) Çarşamba Akşamı Gezintileri !

Eskişehir'de Çarşamba Akşamı Gezintilerimiz Başladı, Geçen Hafta 19 Mayıs Nedeni Saat 21:00'de Atatürk ve Cumhuriyet'imize bağlılığımızı göstern turumuzun ardından bu Çarşamba Günü 26/05/2010 gününde saat 20:15'te Vilayet Meydanında buluşuyoruz.

2 yada 2 bucuk saatlik bir turumuz olacak.

Kaskınız
    Reflektörlü Yelek
    Aydınlatma Cihazları

Yanınızda Bulusunsun Lütfen . . .

murat ırmak bunu beğendi.
  2. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    aynı şekilde perşembe akşamşarıda gezi olacağı için pek rağbet olucağını sanmıyorum bence en mantıklı haftalık tek bir bisiklet organizasyonu bu sayede bütün bisikletçiler deyim yerindeyse tek bayrak altında toplanacak.

3. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    insanları ayrıştırmaya çalışmıyoruz zaten, bisikletliler derneğinin aktivitelerinden biridir çoğu temsilciliğimizde gerçekleştiriliyor.
    az önce aynı şeyi yazdım facebook'taki etkinliğimize 2 farklı etkinlik demek daha fazla insanın bisiklete bimesi demek.
    zaten dostum 2 haftadır perşembe akşamları da PAB ile geziyorum ve PAB içinde bazı şeyler için uğraştım. (Haksızmıyım Bülent Bey) gelmek isteyene kapımız her zaman açık, ister 2 kişi ister 3 kişi böyle bir etkinlik eskişehir de olacak.
    farklı gruplardan olalım, ama hepimiz pedal çevirelim, ortak noktalarda buluşalım, senin gözünün üzerinde kaşın var muhabbetlerini es geçip bu şehir için bir şeyler yapalım. bisiklet yollarını yaptırtalım, içine edilmiş ve ortadan kaldırılmış olan trafik eğitim parkını tekrar açtırtalım, şehir içerisinde bisiklete binile bilsin, daha rahat izinlerimizi alalım.
    benim sorunum bu bende 10larca insan beklemiyorum yarına, bununda bilincindeyim ama bisiklete binenler olarak 'bisikletliler olarak' ortak noktada buluşalım diyorum. bu şehirde 1000 lerce bisiklete binen insan var sadece ulaşım maksatlı bisikletlerini kullanan, onlar için sizin için ve kendim için bu şehirde bir şeyleri yapmanın vakti geldi de geçiyor.

Umut Palabıyık bunu beğendi.
  4. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaklaşımınızı doğru buluyorum fakat çarşamba akşamına da benim plan uymayacak, başka bi güne daha akşam gezisi koyarsanız belki bana da uyar :p
    Şaka bir yana emeğiniz için teşekkürler, ha çarşamba ha perşembe, vaktimiz olsa da ikisine de katılsak ama, nasip :(

5. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba

Etkinlikleri düzenleyen arkadaşları çok çok tebrik ediyorum. Bu işin tetikliyicileri sizlersiniz geliştirende bizler olacaz inş.

Denildiği gibi Çarşamba dan sonra Perşembe Çok ağır olacaktır. Benim Tavsiyem Pazar günleri bir tur daha yapılması. Elit kesim hafta içi pek vakit bulamıyor. Perşembe Günü genelde gençlerden olşan bir takımla tur yapılyor. Pazar günü de bir tur oluşturabilirsek elit (25 Yaş ve Üstü) kesim de daha çok raabet gösterir.

Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma

çaylak26 bunu beğendi.
  6. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    dernek olarak zaten pazar günleri için turlarımız var

geçen pazar günü keşif yaptık pikniğimiz için
    30 Mayıs'ta tepebaşı kent konseyinin etkinliği resmi yollardan davet edildik.
    06 Haziran günü Musaözü'nde pikniğimiz var.

ben zaten PAB'ın etkinliği için Çarşamba günleri çok zor parkurlar seçmiyorum, genelde şehir içersinde bisikletin kullanılabileceği mesajını vermek.

birde işin şu yönü var çalışan kesim için; bende çalışıyorum hemde günde 14 saat ama bisiklete binmeyi seviyorum, işime bisiklet ile gelip bisikletim ile dönüyorum. günde eğer kafama eser de gezmez isem 13 km yapıyorum sadece işe git gel. amacımız yarışmak değil, bisiklet kullanımını ve doğru kullanarak artırmak.

şu bir kaç günü de atlatırsam kendi açımdan kazasız belasız daha faydalı işler yapacağız.

7. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel ve doğru bir hareket. herkesin bisiklete binmesi dileğiyle. (eskişehirli olmasamda bende fırsat bulup katılmak isterdim)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    bekleriz kütahya :)
    birde metin bey var kütahya'da onunla tanışırsan sanırım beraber bir şeyler yapabilirsiniz.

9. murat ırmak

Seviye:
    metin abiyimi diyorsun scott yarış bisikleti olan kendisi kankamdır :) cidden ama metin abiye yetişmek zor bi keresinde sohbet ede ede sadece bir bulvarda gide gele yaklaşık 15 km falan yapmıştık.

10. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence sadece akşam gezileri mantıksız olur gene çarşamba olsun ama sabahtan olsun böylece aydınlıkda daha rahat ve daha uzun mesafelere gidebiliriz

11. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    mertcan bende isterim ve çoğumuzda ister hafta içi sabahtan toparlanıp, pedallamayı, ancak çalışan dostlarımız ve arkadaşlarımız var, birde yazın gelmesi ile çok yüksek sıcaklıklarda bisiklete binmek pek hoş olmuyor. bu nedenle akşam dezileri düzenleniyor.

12. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    kütahya'lı dostum bende bir arkaşaşım ile net üzerinden tanıştım kendisi ile eskişehir den selamlarımı söylersen sevinirim.

13. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    mertcan a katılıyorum neden sürekli geç vakitlerde buluşup geç vakitlere kalıyoruz ki daha da erken olsa iyi olmazmı ? denemekte fayda var bence üstelik erken vakitte toplanıp etkinliği erken vakitlerde başlatırsak hem daha çok katılımcı hemde daha eylenceli olur diye düşünüyorum hiç yoktan göz gözü görebilecek vakitlerde olursa ne reflektörlü malzemeler kullanmamız gerekir nede ışık kullanmamız gerekir üstelik dahada güvenli olmazmı ???? sizce mantıklı değilmi
    ??? ;) :);)

14. murat ırmak

Seviye:
    aleyküm selam ne demek tabisöylerim iyi forumlar:)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  15. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    saat 20:15 yada 20:30 da başlamamızın nedeni şudur;

amacımız sadece km doldurmak, yada A noktasından B noktasına ulaşmak değildir.

amacımız güvenli sürüşlerimizle biz buradayız trafik, biz buradayız yayalar ve biz buradayız yetkili kişiler (belediyeler, vilayet, sivil toplum kuruluşları) biz trafikteyiz. bize alışın gece gündüz, sağındayız, solundayız, arkandayız veya önündeyiz. derdimiz bu.

bisikletin akşmalarıda kullanılabilir olduğunu, güvenlik önlemleri alındığında, çevre dostu bir vasıta olduğunu göstermek.

akşam turlarında genelde kent içi organizasyonlar yapılmaktadır ve yapılacaktır.

tura katılan arkadaşlarımız genelde saat 19:00 ile 20:00 saatlerinde mesayilerinden çıkıp turlarımıza katılıyorlar. şahsım adına 20:00 de masayim bitiyor.

bunun yanında şahısım adına söyliyeyim; şehir içerisinde turumuzu atarken bilinçsiz bisiklet sürücülerini istemiyorum, dolayısıyla 30 kişilik bir yığın halinde dörde hatta beşe bölünmüş ayrı gruplar halinde gitmek bana ters geliyor, ve 30 kişilik grup içerisinde kanı kaynayan ve grubun gidiş hatını ters yönde etkileyen arkadaşları da grupta istemiyorum. mesela grup halinde akrobatik hareketler yapan vs arkadaşlar var bunlar hoş değil. trafiğe dahil olmaksa maksadımız bu arkadaşlarımızda grup kurallarına uyacak.

kent içerisinde 2'li sıra yada tekli sıra halinde seyir etmek gerekirken 3lü, 4lü yada komple şerit kapanıyor. bu yüzden 30 değil 10 kişi ile trafikte seyir etmeyi tercih ederim

gerek kendi gezilerimde, gerekse PAB'ın gezilerinde gördüğüm şey şu arkadaşlarımın altında fiyatı 1 000.00 TL yi geçen bisikletler var gayet güzel ama bir reflektörlü yelek fiyatı sadece 10.00 tl ve led farlarımız var fiyatları 4.00 tl. kasklarımız var 25 tl'den başlıyor fiyatları. Ortalama fiyatı 1 000.00 tl olan bir bisikleti alan arkadaşım 2 adet far 8 + reflektörlü yelek 10 + kask 25 toplam tutar: 43 tl harcayıp tura katılsın katılmasın kendi güvenliği için bunları alamazsa ben bir şey demiyorum.

Çarşamba Akşamı turları saat 20:15 te vilayetten başlayacaktır ve devamı da gelecektir. bilincli katılımcı arkadaşları bekleriz.

16. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    Yarın düzenlenecek olan Tepebaşı Kent Konseyinin etkinliğinin ardından Sazova'dan ayrıldıktan sonra, Atatürk Bulvarı ve Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinde olan bisiklet yolları üzerinde bir çalışmam olacak, yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımı sazova da yanıma bekliyorum. 5352501763 telefon numaram.

17. burak ülsever

burak ülsever Aktif Üye

Seviye:
    2 haziran 2010 günü saat 20:15 te vilayet meydanındayız, bekleriz ! . .

18. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:

bilgilendirmeniz yeterlidir teşekkürler :)

19. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bence mantıklı. hafta sonları olabilir mesela..

bisikletlerin bazılarında da gece bisiklet kullanmayın diye bir uyarı oluyor. ben bunu şöyle anlıyorum. mecbur kalmadıkça ve özel bir durum olmadığı sürece gece bisiklet kullandığınızda büyük bir risk alıyorsunuz.

20. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    9 haziranda gezi varmı?