Eskişehir-Bursa Yetmedi Mudanya deniz seferi :) 18 Haziran 2012

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@tunahan beyhan

Tunahan o zaman sen de denize girilebilecek güzel bir yer ayarlasan kimse tam bilmiyor o tarafı. Mudanya'da yada oraya yakın bir yerlerde 5-10 km fazla yol sorun değil güzel bir yer olsun önemli olan o....

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan
Scudo

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
@ferhat köse
Tamam O bende :) Barış arkadaşımıza telefonumu verdim benle geldiğinizde iletişime geçerseniz güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sabah 9 da evden çıktım.Anayola iner inmez müthiş bir rüzgar karşıladı beni,taaaki Gölbaşından sonraki o yokuşu bitirene kadar.Yokuşun yarısında ev yapımı birkaç dilim cevizli revani takviyesi ile yokuş çıkıldı.2-3 km sonra geri döndüm.Bu da dönüş yolunda yokuş inildikten birkaç km sonra tabela görünce fotoğraf çekmek aklıma geldi.
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Rüzgar yarın da aynı olursa şanslıyız demektir arkamızdan esecek o zaman :) hayırlısı diyelim Barış büyük gün yarın ben seni Mezitlerin sonunda Kınık maden suyu sodası içerken ararım.Eskişehirden bir isteğin varsa akşam olmadan yaz akşam erken yatılacak :) bu arada o rüzgar yarın aynı şiddette arkamızdan eserse tahmini yarım saat bir saat daha erken varırız haberin olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Yoldan notlar;
yokuşun tepesine varmam 10 dakikalık takviye molası hariç 60-65 dk.
Eve dönüş 1.5 saatten fazla.Dönüş yönünde anayolun heryeri derin derin şantiye alanı.kimi yerlerde sol taraf uçurum(batçık ve raylı sistem inşaat alanları yüzünden) 30-40 cm. lik patikalardan geçtim.Daha sonra yolun alt tarafındaki mahallelerden geze geze geldim.Dönüş yolu rezalet.Bursa çevre yolu girişinde ve çıkışında tabelalarda bisiklet giremez işareine bakarken sağımda,girişte ekip otosunu fark ettim.Arkamdan dolaşıp soluma girdiler ki o sırada çevre yoluna bisiklet girişin yasak olup olmadığını sordum.Bana eli ile sağa oturan memur gir gir işareti yaptı.Fakat bu işaret bana bi tuhaf geldi.Çünkü ben onları fark ettiğimde sanki beni görür görmez hareket ettiler ve çevre yoluna gireceğim beklentisindeydiler.Sorunca da gir işareti yaptı memur.Şüphelenmedim değil.
Dönüş yolu rezalet ferhat abi.Hatırladığından daha kötü inan bana.Sizin bisikletler zarar görebilir.Ya da spd yüzünden siz zarar görebilirsiniz.Ben diyorum ki risk alıp çevre yoluna girelim.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@ferhat köse
O rüzgar yine bugünkü gibi bana zorluk çıkarsın size yardım etsin razıyım.Bu arada yokuşu bir indim pir indim bu frenlerle.Yaw yok hız bana göre değil ama işte...çok fena...hız yapmayın. :D

Siz sağ salim gelin yeter abi.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN
Barış çevre yolu yasak değil diye biliyorum bir sıkıntı olmaz en fazla durdururlar derdimizi anlatırız hallederiz.Tatlı dil yeterli olmadı başka şekillerde halletmeye çalışırız bence de çevre yolu en güzeli zaten emniyet şeridi oldukça geniş hiçbir aracı rahatsız etmeyiz diye düşünüyorum.Sen o rampayı çıkma bence karşılamak için. rampanın aşağısında çevre yoluna girmeden bekle derim yada geçen sene gibi tabelada beklersin tabela fotoğrafı alıp çevre yoluna çıkarız.(tabi tabelaya kadar inşaat varsa tabeladan önce de çevreye çıkabiliriz o kısım sende :) )
İşin diğer kısmı çevre yoluna girersek o İskender köyünü geride bırakmayız değil mi?Bir de Ahmet Tarık Ok Mudanya yolunda bir yapı kredi şubesinde olacak yarın onun yanına da uğrayıp bir çay içelim diye anlaştım. mesaiden dolayı ve akşam kızının gösterisinden dolayı bize eşlik edemeyecek çayını içmeden gitmeyelim derim.Hangi şubede olduğunu yarın öğrenir sana söylerim.

Ramazan saat 16 da işten çıkıyor muhtemelen direk Mudanyaya gelecek oradan eşlik edecek.Dİğer bahsettiğim ekip ise Bursa merkeze döndüğümüzde akşam çayında buluşacağız :) proğram çok yoğun inşallah hepsini halledebiliriz olmadı deniz keyfinden biraz çalabiliriz hava müsait olursa Mudanyadan erken dönüşe geçeriz.Dönüş arabasını da 20:30 olarak düşündüm ama bu sefer bileti önceden almayacağım bir aksilik çıkarsa daha geç dönebilelim diye.Hatırlarsın geçen sene muhabbete dalıp az kalsın geç kalıyorduk :)

• Beğen

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Tam eleştirel yorum atacaktım ki iskender olayının sonuca bağlandığını görünce durdum :) İç lastiğim,yama takımım(Ferhat abi sağolsun),yolda yiyeceğim çerezler,kıyafetler yani kısaca herşey hazır en önemlisi de 3 aydır bakımını yapmadığım bisikletimin bugün bütün sorunlarını çözdüm gram ses gelmiyor.Ama bi sorun çıkartmazsam olmaz tabi :) Abi galiba benim bu fren pabuçları iyice bitmiş jantın üstünde kesik gibi şeyler var yarın yolda sorun olmaz umarım.En kötüsü zaten Bursaya kadar dümdüz yol frene gerek yok şehir içinde de sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.Daha yola çıkmadan 20 Tl masraf oldu oraya varınca ben iflas bayrağını çekecem sanırım :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet_Gürsoylu

Bitik olan arka tekerin papuçları ise ön daha az yıpranmıştır öndekiler ile değiştir Mehmet.13 liraya iç lastiği özellikle aldırdım sana yoksa senin yedek lastik alacağın yoktu 1 senedir yedeksiz dolaşıyorsun :) şimdi ben sana başka zaman 2-3 tane yamalı yedek veririm sıfır aldıgını gördüm ya gerisi kolay :)

Bursaya kadar dümdüz yol değil mezitlerde 50-60 km hız göreceksin Bursa inişinde ben 85 i görmüştüm geçen yıl bu sene belki 90 göreceğiz o yuzden frenlerine tekrar bak jantlarına da bak .

Abdullah İstanbuldan geliyor otobüsü bizim buluşma saatimizde Eskişehirde olacak yolda bize yetişecek.

Not:Rüzgar yön değiştirdi kuzey batıdan esecekmiş yarın çok fazla etkilemez inşallah.Eskişehir çıkışı Bileciğe kadar kuzeyden esiyor sonra kuzey doğu olacak azıcık sırtımızdan vuracak diye düşünüyorum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Abi çevre yolu çıkışı zaten normal şehir içinden mudanya yoluna giden yola girişin orada,yapı kredi de iskender de yolumuzun üstünde olur.İskender mudanya yolu 16. km diyor adreste zaten.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

tamam o zaman Barış ben rampadan inince Mudanya yazan ilk yerden dönerim seni göremez isem :)

Tepki
44
Selam millet epey geç oldu ama neyse :))
Bizde Bursa' da karşılayacağız sizi.. 19:00 19:30 gibi.. Ben belki biraz daha erken gelirim. Barış yada Ferhat yarın size telden ulaşırım.
Eskişehir tayfası; dilerim bugünkü esen yoğun rüzgar yarın gün boyu sırttan gelir ve kazasız belasız keyifli bir yolculuk geçirirsiniz..

Görüşmek üzere :))

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@feyza alfatlı

Teşekkürler Feyza.Bu arada Ömer aradı biraz önce 4 kişi geliyoruz Allah kısmet ederse.yarın görüşmek üzere.Bu arada yarın bilgisayar başında olmayacağım forum sakinlerine duyurulur özel mesajlarınıza cevap gece 24 ten sonra alabileceksiniz :)

• Beğen
Tepkiler: feyza alfatlı

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Abi tepede olacağım merak etme;) elimde size enerji takviyesiyle :D Çıktım bir huzur turu attım hem kaslar gevşesin diye.Birazdan da makarna ve mantı ile karbonhidrat depolayacağım.:p

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Artık ben kaçar uyumak lazım :) yarın görüşmek üzere Barış....

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ben geceleri geç yatıyorum çok abi,4-5 saat uyku yeter bana.İyi geceler görüşürüz.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Eve girdim,ayaklarım hala havada dönüyor,yürümeyi unutmuşum. :))))) Bana bu duyguyu hissettiren Ferhat abi,Mehmet,Abdullah ve daha sonradan bize katılan Ramazan ve Feyza'ya çok teşekkürler.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Benden birkaç kare...Gerisi Ferhat abi ve Feyzada

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Teşekkürler Barış yükleme sanırım sabaha biter 245 km yeni günlük yol rekorum ama hiç bu kadar dinç olmamıştım sebebi misafirperverliğiniz tekrar teşekkürler herşey için Bursa ekibine selamlar.

• Beğen